Skocz do zawartości

Scania 143 Streamline 6x2


Bodzio

Rekomendowane odpowiedzi

mógłbym zeskanować fotki Scanii z otwartą maską ze starych TRUCKERów

 

Bardzo bym prosił

 

wycinasz tylko miejsce gdzie są wklejone lampy

 

Wycinam i co dalej ? Tak patrząc na model i instrukcje to po wycięciu reflektorów potem nie wiem gdzie by je odpowiednio przymocować ... Jakimś kawałkiem polisterynu do zderzaka ? Zobaczymy jak będzie dało rade jakoś to wykombinować,to atrapę zrobię uchylaną ... A jak nie to przykleję i tyle

 

P.S. Fotka zapożyczona z PKMC,gdzie widać babcie bez machy (odbudowa Kermita IV ) :

 

1439542.jpg

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 253
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Lampy właśnie tak mają wyglądać jak w Kermicie na fotce, którą wkleiłeś. Co prawda ta Scania to zwykła 143 nie streamline ale i w tej i w tej są one zamontowane tak samo. Różnica polega na tym, że w Twojej nie będziesz wklejał kierunków tak jak na zdjęciu tylko dorobisz z polistyrenu prowadnice powietrza. W wyprasce "E" części nr 188 i 185 to są te elementy, w które montujesz reflektory - są one widoczne na Twojej fotce i do nich dorabiasz te prowadnice. Musisz tylko jakoś je przymocować w modelu. Lampy nie odchylają się razem z kabiną! W tym miejscu powiem szczerze, ze nie wiem do czego one są dokładnie przymocowane w prawdziwiej ciężarówce, ale wydaje mi się że gdzieś w okolicach sworzni kabiny. Poniżej załączam fotki, które odnalazłem na moim kompie - wszystko co trzeba na nich widać więc chyba nie muszę już robić skanów.

 

Zdjęcia pochodzą ze strony: http://www.kerbeymotors.com

Use8.jpg

 

Use9.jpg

 

Use6.jpg

 

DCP_2431.JPG

 

DCP_1587.JPG

 

Oraz ze strony http://www.oldskool-trucks.com

 

HPIM0075-border.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scaniafan dla Ciebie. Nie obrazisz się jak uderzę do Ciebie na GG, w celu dalszej dyskusji ? Bo widzę obeznany trochę w temacie jesteś

 

 

P.S.

A może HoVoTrans

Malowania już nie zmieniam - piszę to po raz kolejny ...

 

Jak już wybrałęś inne to przepraszam

Ledwo dwie strony tematu i nie chciało się oglądnąć i przeczytać pierwszego posta ?

Ale ok,halo z tego nie robie

 

EDIT :

 

Chłopaki jeszcze pytanie mam Jakie nadkola będą bardziej pasować ? Te ''steamlinowskie'' czy zwykłe pół okrągłe (podobne takie jak z naczep) :

 

1440755.jpg

1440757.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do kibicowania... co do tych nadkoli to zależy czy one malą być carne czy białe?? Jeśłi z tym Twoim malowaniem to lepiej okrągłe, te ze strimline będą na czarno wyglądały trochę "grubaśnie" jeśli chodzi o widok wizualny modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jeśli masz jakieś pytania wal śmiało, jeśli tylko będę wiedział to pomogę. Na gg jestem niestety późnymi wieczorami, więc jak coś to zostaw wiad. to odpiszę. Co do nadkoli to dołączę się do przedmówców że lepiej wyglądają nieoryginalne przy Twoim malowaniu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzio-widzę że robisz scanie w konfiguracji 3 osiowej !! Powiedziałbyś mi jaka jest dokładna długość ramy po przedłożeniu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam . Relacja będzie chyba się toczyć w bardzo powolnym tempie ...

 

Dalej jeszcze rozważam co dodać/zmienić w modelu i naszło mnie aby zastąpić zwykły tłumik dwoma kominami Ma to wyglądać podobnie jak w tej Scanii :

 

1469517.jpg

 

W tym celu zakupiłem podobne kominy i zrobiłem przymiarkę :

 

1469473.jpg 1469476.jpg

 

Tak zamontuję koło zapasowe ,chyba będzie pasować ? :

1469484.jpg

 

P.S.Zmyłem chrom z kominów Ponieważ był już trochę wytarty i zniszczony :

1469487.jpg

 

Aktualnie pracuję nad wnętrzem ,a dokładniej nad jego kolorem . Będzie kremowo-brązowe,oczywiście mat Fotki wkrótce (miejmy nadzieje )

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze mówisz ze prace będą długo trwały bo zapowiada się ciekawa skakanka tylko troche malowanie mi do gustu nie przypadło ale tu o gustach się nie mówi

 

Nie każdy ma czas, aby ciągle siedzieć przy modelu. Zastanów się trochę, lepiej dłużej, a dokładnie.

 

Pozdrawiam,eKrystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja zawsze jakieś ale. Ale ja nic nie mówię. Scania, będzie bardzo ciekawa. Trzymam kciuki...

 

Co, ale ? Bo ostatnio poszła wymiana zdań między nami to teraz tak gadasz ? Eh... powiedziałem po prostu co myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy ma czas, aby ciągle siedzieć przy modelu. Zastanów się trochę, lepiej dłużej, a dokładnie.

 

Dokładnie Zgadzam się w 100 %

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.