Skocz do zawartości

Scania 143 Streamline 6x2


Bodzio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dłuższej przerwie Ostatnio kombinowałem z ramą . Ostatecznie wyszło na to że muszę samemu ją wydłużyć . I w ten sposób rama ''zyskała'' 3,4 cm długości : Teraz jest po szpachlowana i lekko oszlifowana .Pozostało mi jeszcze odpowiednio dopasować zawieszenie tylne (na fotkach jest przyłożone na sucho) A oto fotki (od razu przepraszam za jakość ,marna pogoda u mnie ) :

 

1511189.jpg 1511192.jpg 1511194.jpg 1511195.jpg 1511196.jpg 1511193.jpg

 

Tak więc teraz powinno pójść z górki . Plan na najbliższe tygodnie to zrobienie okablowania ramy i silnika . Potem już tylko podkład i kolor

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 253
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak to jest jak coś się klei z pamięci (nie miałem przed oczyma instrukcji ) ... To teraz nie wiem co robić ,zostawić to czy poprawić ? Jeszcze jeden prawie kompletny komplet takiego zawieszenia mam,więc spróbuję coś pokombinować .

 

Dzięki za wymienienie błędów

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebastianm zapraszam do przywitania się w odpowiednim dziale i zalecam lekturę Regulaminu forum

 

Piszemy dużymi literami i pełnymi zdaniami. Ot tak dla zachowania jakichkolwiek zasad estetyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzio Co do ramy to wstaw tam poprzeczkę i powinno być ok

 

To da jeszcze radę zrobić ... Ale tą oś to już nie bardzo ... Chciałem to dzisiaj jakoś odkleić,odciąć i w ten sposób połamały mi się niektóre części (np. na pół złamał mi się resor ) Extra Thin Cement bardzo mocno wiąże .... A nie chcę już bardziej skopać tego co już skopane.

Więc doszedłem do wniosku że zostawię już tak te nieszczęsne osie

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam po dłuższej przerwie ...

W czasie gdy nic nie działo się w temacie ,ja w zaciszu próbowałem zrobić coś co przypominało by okablowanie ramy Wiem że wszystko wygląda na bardzo amatorskie ,ale prawdę powiedziawszy mi to tam nawet pasuje.

Nie przynudzam prezentuje fotki :

 

1553769.jpg 1553771.jpg 1553774.jpg 1553778.jpg 1553782.jpg 1553785.jpg

 

Teraz przechodzę do okablowania silnika ,a potem w okresie Świąt chciał bym pomalować całe podwozie

 

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej by było nierobić kabli bo ta "pajęczyna" to tragedia, a co najgorsze to to, że niepoprawiłeś cylinderków hamulcowych za to minus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jestem wrogiem okablowania, moim zdaniem psuje cały modelik :P, a tak poza tym idzie Ci nieźle i bez dobrych dokumentacji można kure po macać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej by było nierobić kabli

 

A ja jestem zdania że lepiej próbować coś zrobić ,niż nic nie robić -tzw. nie ''rozwijać'' się w danej dziedzinie ... Od czegoś w końcu trzeba zaczynać(robiłem to pierwszy raz) ,by potem coraz lepiej nam to wychodziło

 

Co do modelu ... Postaram się coś z tym zrobić - poprawić

 

 

Dzięki za uwagę i spostrzeżenia

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee ja mysle ze poprawki male zrobisz i bedzie ladnie z kablami.Nikt od razu nie potrafi wszystkiego ja tez nire robilem jeszcze kabli i mam stracha. Wazne ze sprobowales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Starałem się co nie co poprawić ...

 

Lepiej ?

 

 

1558328.jpg 1558365.jpg 1558390.jpg 1558404.jpg 1558400.jpg

 

 

Z chęcią wysłucham kolejnych uwag

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzio napisał:

Lepiej ?

 

o wiele lepiej

 

 

Fajnie, że to poprawiłeś bo jest o wiele lepiej

 

 

To git Trzeba coś jeszcze dodać ? Czy już lepiej tego nie tykać ?

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable kablami, fajnie że są, chociaż powinny iśc bardziej wzdłuż ramy, da się przeżyć, tylko powiedz mi co to jest za przewód (rurka nie wiem jak to nazwać) wchodzący do tylniego mostu bo nic mi nie przychodzi do głowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpatrywałem na to zdjęcie :

 

1560105.jpg

 

Zdjęcie by : voseba

 

Ale zrobiłem to niestety prościej ... W sumie to do poprawy . Zrobię to tak jak na zdjęciu

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet nie wiem z kąt to zdjęcie pochodzi ... Jak bym wiedział,z kogo to relacji ,to bym oczywiście napisał

 

Jeżeli kogoś to uraziło to przepraszam A jak nie to po prostu usunę ...

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej to nie wyjeśna od czego to jest przewód, ale u Ciebie to totalnie jest uproszczone, u Ciebie to wchodzi DO mostu a jak zdjęcie na któym się wzorowałeś mówi że to idzie po moście. Ja bym na twoim miejscu pomyślał na zmianą tego, no chyba że coś to jest bo ja osobiście nie wiem do czego miał by służyć ten że przewód ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię to tak jak na zdjęciu

 

Tak więc wiadomo do poprawki

 

P.S. ITALERITRUCK dzięki za info .

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej to nie wyjeśna od czego to jest przewód, ale u Ciebie to totalnie jest uproszczone, u Ciebie to wchodzi DO mostu a jak zdjęcie na któym się wzorowałeś mówi że to idzie po moście. Ja bym na twoim miejscu pomyślał na zmianą tego, no chyba że coś to jest bo ja osobiście nie wiem do czego miał by służyć ten że przewód ??

 

bo to wchodzi do mostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.