Skocz do zawartości

Scania 143 Streamline 6x2


Bodzio

Rekomendowane odpowiedzi

Bodzio pewnie dałbyś sobię radę, poćwicz tylko na jakimś niepotrzebnym kawałku plastiku maskowanie i wtedy zadecyduj... ostatecznie

 

Tak trzeba będzie zrobić

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 253
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A więc ostatni tydzień szkoły ,dla mnie już od zeszłego piątku są wakacje (prawie odbije sobie teraz za te wszystkie obecności w szkole ) i ostro działam przy Babci.

W końcu doszedłem do porozumienia z układem wydechowym. Nie mogłem sobie poradzić ze zrobieniem połączenia jednego z kominów do silnika ,ale w końcu po niezliczonych próbach się to udało. Przyszła więc kolej na zamontowanie ich na "stelażu" i pojawił się kolejny problem ... Prawy komin nie jest równoległy do lewego. Gdy myślałem co by tu z tym zrobić i czy w ogóle coś z tym robić chwyciłem skalpel i wyciąłem kawałek pręta podtrzymującego komin - teraz jest w tym miejscu widoczny uskok i ślad cięcia ,ale myślę przysłonią to potem kable do naczepy spięte ze sobą i przypięte do stelaża

3676613.jpg

3676612.jpg

3676559.jpg

3676566.jpg

3676563.jpg

3676567.jpg

 

A dzisiaj podziałałem z czarnym sprejem i taśmą maskującą. Miałem zacząć od zderzaka ale chyba zostawię go sobie na sam koniec. Ogółem podoba mi się ale w paru miejscach trzeba wprowadzić poprawki

3676568.jpg

3676569.jpg

 

Jutro jak dobrze pójdzie to wezmę się za kabinę.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic w tym temacie nie pisałem, model prezentuje się wspaniale. Szkoda, że trochę taśma poszarpała wiem jak to jest ciężko za maskować, aktualnie też maskuje atrapę do Scanii R. Na pewno efekt końcowy będzie powalający

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pomalowałem kabinkę , oczywiście nie obeszło się bez kłopotów .... A mianowicie taśma zerwała mi lakier przy dolnych krawędziach drzwi... I cholera znowu miejscami został mi klej

 

3681723.jpg

3681726.jpg

3681727.jpg

3681728.jpg

 

Pogoda u mnie dzisiaj nie rozpieszcza ,więc lepszych zdjęć nie mogłem zrobić. Będzie pogoda porobię lepsze fotki

 

Jak na moje "zdolności" myślę że tragicznie to nie wygląda, ale zdaję sobie z tego sprawę że parę rzeczy nie wygląda tak jak wyglądać powinno.

 

P.S.

jak zrobiłeś rdze na osprzęcie silnika

Starte suche pastele

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd to szanowny Bodzio ma takie wypasione kominki?? Robota własna w przydomowym zapleczu?

 

Ponad rok temu kupiłem je tutaj na forum od jednego z użytkowników. A stelaż(z Volvo VN780) pod nie dorzucił mi Paffko , gdy kupowałem od niego modele.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pomalowałem kabinkę , oczywiście nie obeszło się bez kłopotów .... A mianowicie taśma zerwała mi lakier przy dolnych krawędziach drzwi... I cholera znowu miejscami został mi klej

Zanim zaczniesz maskować kabinę taśmą najpierw naklej ją kilka razy na coś płaskiego np. blat stołu/podkładkę/szybę, w ten sposób osłabisz klej na taśmie przez co nie będzie zostawiac śladów na lakierze i nie zrywała farby z modelu.

Ps.

Ładna przymiarka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz maskować kabinę taśmą najpierw naklej ją kilka razy na coś płaskiego np. blat stołu/podkładkę/szybę, w ten sposób osłabisz klej na taśmie przez co nie będzie zostawiac śladów na lakierze i nie zrywała farby z modelu.

Ps.

Ładna przymiarka Smile

Dzięki

A co do tej taśmy to sobie zapamiętam na następny raz - niestety.

 

 

Jedyne co mi się w Scanii nie podoba to kolor przednich felg

Kolor taki stety albo i nie, będzie . Tylko jak mam nadzieje dorwę gdzieś jeszcze jakieś SS'y, czytaj odlewy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka moja skromna podpowiedź spróbuj pomalować całe felgi na czarno a ranty, szpilki, piasty na srebrno. Model jak narazie prezentuje się b. dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka moja skromna podpowiedź spróbuj pomalować całe felgi na czarno a ranty, szpilki, piasty na srebrno. Model jak narazie prezentuje się b. dobrze

 

Hyyymmm ...

Teraz mnie pokusiłeś nieźle

Z założenia miałem zrobić malowanie podobne do tego :

3692927.jpg

 

Być może z białymi piastami.

 

Przemyślimy, zobaczymy

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie licząc ramy to na kaście nie masz za dużo czerwieni a te malowanie co ja podałem dało by jej takiego agresywnego charakteru.

Wyglądało by to tak jak w tej R-ce tylko by było na odwrót piasta srebrna.

9c62f8fe020ae0cdmed.jpg

 

PS.Bardzo bym prosił, aby nikt nie brał tej scanii jako projekt bo ja ją wstępnie rezerwuję, Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i nie mam nic czerwonego na kabinie ,ale na tym filmiku :

widać czerwone fele, i przyznam podoba mi się ;) Ale Twoja koncepcja jest również ciekawa, i szczerze, teraz jestem w kropce, które malowanie wybrać Ale mam na to jeszcze czas.Może w końcu kiedyś się zdecyduję.

 

P.S.

A co do eRki to miałem ją tam kiedyś w odległych planach:

3694885.jpg

3694888.jpg

 

W takim razie na pocieszenie można sobie zrobić coś takiego :

3694890.jpg

3694892.jpg

Źródło:v8power.nl

Nowa "eR"- ciekawe tylko co Italka stworzy ...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak sie przygladam to widze ze Lolek sie stał ekspertem nagle i wszysykim doradza a tak jak tu lajdak83 napisał wszystko sie konczy na ramie...

Co do modelu to wszystko ładnie wyglada.Masz ten sam problem widze z malowaniem wielokolorowym bo ciezko jest z przejsciami kolorow ale tak jak tornado pisal jak osłabisz tasme to bedzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze żadnym ekspertem nie jestem bo w modelarstwie siedzę tylko niecałe 2 lata, podsuwam mu tylko propozycję malowania felg, więc nie widzę tu żebym był ekspertem, bo każdy nawet początkujący jak ma wyobraźnie i widzi pojazd w myślach to może podsunąć swoją myśl.

Po drugie scanie na pewno nie zakończę na ramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bym prosił, aby nikt nie brał tej scanii jako projekt bo ja ją wstępnie rezerwuję, Dziękuję

No teraz to bedę miał pomysł żeby zacząć skakanke (Żart) ŁAdnie ci wychodzi miodelik.

 

P.S Dzieki Tornado za trik z tą taśmą bo jasna choinka mnie brała nawet z taśmą tamiyi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.