Skocz do zawartości

Scania 143 Streamline 6x2


Bodzio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 253
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Dzięki

 

A aktualnie męczę się z przednim zderzakiem . Nie jest on jeszcze do końca zrobiony- widać jeszcze gdzie nie gdzie małe dołki, więc trochę szpachlowania i szlifowania mnie z nim czeka.

3380375.jpg

3380314.jpg

3380404.jpg

(jak zawsze super zdjęcia mi wychodzą )

 

Pomalowałem przednie nadkola:

3380318.jpg

3380323.jpg

 

I dodałem chlapacze :

3400635.jpg

 

Od paru dni kombinowałem nad "sojakiem" pod kominy. Jeden taki zapożyczyłem sobie z Volvo Vn780. Trzeba było go poszerzyć, i w tym celu musiałem wyciąć poprzeczkę i zastąpić ją nową - szerszą. Wszystko przeszlifowałem zaszpachlowałem to co się dało i wyglądało to tak :

3380325.jpg

3380328.jpg

By Volvo VN :

3380461.jpg

 

Dodałem po 3 śrubki (w zasadzie ich imitacje) na stronę oraz dorobiłem panel pod kable. Gniazda nie są zbyt wyrafinowane ale innego pomysłu i materiałów na to nie miałem pod ręką Z tyłu oczywiście wybiegają kable :

3400634.jpg

 

Pomysł przyszedł po fotkach zamieszczonych w Trailerze , ze Scanią PolMack :

3400714.jpg

 

I wszystko w kolorku :

3400639.jpg

3400641.jpg

3400642.jpg

 

No i rozwinięcie mojego pomysłu z kołem za kabiną(z trzeciej strony relacji). Z tego względu że jest tam szczelina -spowodowana tym że słup od filtra przeszkadza w dużym stopniu przybliżyć stojak do tylnej ściany. Ale za to idealnie wchodzi tam koło, pomyślałem więc że będzie to dobre miejsce na przechowywanie zapasu.

 

Teraz tylko muszę pomyśleć nad tym jak wkomponować (tzw. znaleźć miejsce) uchwyt który podtrzymuje wejście do obudowy filtra powietrza:

3400646.jpg

1:1 :

3400751.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko elegancio wygląda Pomyśl nad jakimś mocowaniem zapasówki bo w realu koło waliło by o ścianę kabiny, nie mówiąc o tym, że mogło by wyskoczyć na jezdnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamocuje je za pomocą linki do prętów za oczka w kołach, chociaż nie wiem czy w takim wypadku uchylała by się kabina

A jak nie to zrobię mocowanie na kabinie.

 

Jednym słowem- pomyślimy, ale w jaki sposób je przymocuje , zobaczymy

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Kable cz.2

 

Było:

2214251.jpg

2214250.jpg

 

Jest:

3562953.jpg

3562956.jpg

 

Powiem tak ideał to to nie jest... Ale w gruncie rzeczy podoba mi się i tak to już zostawiam, tym bardziej że silnik został pomalowany i dokleiłem osprzęt :

3568399.jpg

3568393.jpg

3568386.jpg

3568389.jpg

 

Jutro będę coś kombinował z washem.Obym tylko nie przesadził tak jak z V6 Magirusa

 

A we wnętrzu męczę się z fotelami :

3562945.jpg

3562949.jpg

Wszystko co widać na zdjęciach nie jest w finalnej wersji ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że nie przesadziłem :

Przed:

3576436.jpg

3576438.jpg

3576439.jpg

3576441.jpg

Po :

3576448.jpg

3576446.jpg

3576442.jpg

3576444.jpg

 

Jak by ktoś nie zauważył to brakuje kilka elementów przy silniku , min. lewara,turbiny z układem wylotowym ;) Muszę jeszcze poprawić wiatrak,bo farbka na nim nie chce zostawać.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mocowsnie koła to jakoś możesz przerobić oryginalny wieszak, który daje italeri.

Coś na pewno pomyślimy

Kolor silnika ciekawy, ale jakoś tak mi przypomina stojące w muzeach maszyny rolnicze z XIX wieku Very Happy Szczególnie w tym malowaniu, jak jakaś młocarka

 

3579753.jpg

*Scania 141

 

Miał być taki kolorek, no ale nie trafiłem z odcieniem

 

Dzięki za komenty

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszku przepaliłem silniczek

3628692.jpg

3628705.jpg

3628752.jpg

 

Teraz tylko go poprzykręcać do ramy , dokleić pozostałe brakujące części , poprawki lakiernicze i silniczek można będzie uznać za skończony ;) Miałem jeszcze kilka innych fotek ale... Raz to już jest wieczór a mój fon sobie w takiej porze nie radzi ,a dwa się skasowały. Ale przy ładnej pogodzie nadrobię tą zaległość- oby ;)

 

Oraz planuję zacząć zabawę z maskowaniem i malowaniem . Na razie na zderzaku:

3628753.jpg

Bolec :

3628754.jpg

No i chyba ostatni szlif:

3628755.jpg

Teraz tylko się zastanawiam się jaki motyw/przejście kolorów wybrać :

Opcja nr.1 :

1964889.jpg

Opcja nr.2 :

1964898.jpg

 

Zrobił bym pierwsze ale boję się trochę tych krzywizn...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mordę jeża ... :

3629312.jpg

3628754.jpg

Ehhh. Trza będzie poprawić

 

Myślę i myślę i nie mogę się zdecydować . Ale trzeba będzie zrobić wszystkie za i przeciw i w tedy podjąć decyzje

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Pana

Piecyk jest cacy bardzo i to bardzo fajny

Co do malowania to tylko opcja numer 2, najlepsza i najładniejsza Z krzywiznami sobie na pewno poradzisz wystarczy tylko dobrze zamaskować i będzie super

Pozdrawiam i czekam na kolejne aktualizacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybral opcje nr 1 z tego wzgledu, ze w tej drugiej opcji zaraz pod przednia szyba sa jakies niebieskie paski, ktore sie gryza kolorystycznie z caloscia. W tej pierwszej Scanii pomimo, ze zeczywiscie jest troche za duzo lampek i innych pierdol, to te czerwone paski o wiele bardziej pasuja do reszty. Co do tych zbednych detali w pierwszej Scanii to nie musisz ich przeciez przenosic na model....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to te czerwone paski o wiele bardziej pasuja do reszty

 

Pasków też niestety nie przewiduje odwzorowywać... Nie mam na razie takich umiejętności- przynajmniej tak mi się wydaje

 

Głównie chodzi mi o kolor srebrny / czarny .

A z tej pierwszej przeniosę do siebie tylko żółte lampki i chlapacze,ale z napisami Scania ,nie Scanva ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.