Skocz do zawartości

[In-Box] Heinkel He-111 Revell 1:72


aqws99

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem zrobić inbox tego fajnego modelu...

W pudle Revella (za ok. 65 zł) znajdujemy model Hasegawy...

32751599fo9.jpg

 

Instrukcja troszkę czytelniejsza niż w innych revelach i kalki dla czterech malowań, niestety nie ma takiego z września '39...

66526966na0.jpg

 

Najwieksza ramka ze szkłem jaką posiadam/posiadałem ;)

88604006in1.jpg

 

Ramki z dobrego tworzywa, linie wgłębne fajne szczegóły, nadlewek nie stwierdziłem...

98914296dn7.jpg

84828719zt2.jpg

21353464zm9.jpg

88097377am4.jpg

 

Przykładowe zbliżenia...

66884568zb0.jpg

38836770qk9.jpg

 

Model naprawdę warty polecenia, z któego można zbudowć fajnie prezentujący się bombowiec. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Widziałem kilka kalek Revella do niemieckich maszyn z II WŚ ale na żadnej nie było swastyk! Poprawność polityczna?

Poprawność polityczna w ramach eksportu modeli do państw gdzie symbol ten jest zakazany prawem... nie wiem czy czasem w niemczech również nie wolno sprzedawać symboli nazistowskich np. na modelach, które np. są od 14 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mamy niepełny model albo czasem widać na kalkach swastykę z 2 haczyków do samodzielnego montażu niedawno kupiłem na allegro cały arkusik swastyk od Techmodu, do wyboru do koloru - czy pójdę siedzieć za to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No troszkę, to głupie... bo wkońcu ten krzyż na kadłubie też się kojarzy... rozwiązanie ze swastyki składającej się z dwóch części jest dobre, tak robi mastercraft. No a tu trzeba dokupić kalki osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo wkońcu ten krzyż na kadłubie też się kojarzy.
Ale krzyż ma dłuższą i inną tradycję niż swastyka. Krzyż jest symbolem ich sił zbrojnych a swastyka była symbolem reżimu politycznego.

No i dlatego krzyż jest a swastyka nie... ale krzyż też się zmienił, po wojnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam.....

Czy swastyka, która była także fińskim znakiem rozpoznawczym( ta niebieska na tle białego koła) i łotewska(czerwona?bordowa?) także są zakazane? bo jeśli nie, to wychodzi na to,że ważny jest kolor, a nie kształt. he,he. Niech więc firmy modelarskie drukują na kalkach swastyki dla modelarzy, którzy chcą wiernie oddać rzeczywistość historyczną, a czepliwym niech mówią, że to nie są czarne niemieckie swastyki, ale baaaaaardzo ciemne szare:) Nie dajmy się zwariować, przecież swastyka na modelu to prawda historyczna, nie szerzenie faszyzmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Instrukcja troszkę czytelniejsza niż w innych revelach i kalki dla czterech malowań, niestety nie ma takiego z września '39...

 

Może dlatego, że wersja H-6 była produkowana od 1940r.... Wartałoby liznąć trochę historii konstrukcji, której model się wykonuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartałoby liznąć trochę historii konstrukcji, której model się wykonuje

Ja nie wykonuję tego modelu... anie interesuję się szwabskimi samolotami, ale myślałem że to latało nad Polską?? Ostatni nawet widziałem jakiś dokument w tv gdzie widziałem he111 i to miało być o walakch wrześniowych... no cóż telewizja kłamie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy swastyka, która była także fińskim znakiem rozpoznawczym( ta niebieska na tle białego koła) i łotewska(czerwona?bordowa?) także są zakazane?

 

Wygląda na to że tak. Ofiarą tego zakazu jest między innymi Buffalo z DeAgostini w fińskim malowaniu. Ocenzurowany wygląda (moim zdaniem) idiotycznie.

dscf6794.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam.....

Czy swastyka, która była także fińskim znakiem rozpoznawczym( ta niebieska na tle białego koła) i łotewska(czerwona?bordowa?) także są zakazane? bo jeśli nie, to wychodzi na to,że ważny jest kolor, a nie kształt. he,he. Niech więc firmy modelarskie drukują na kalkach swastyki dla modelarzy, którzy chcą wiernie oddać rzeczywistość historyczną, a czepliwym niech mówią, że to nie są czarne niemieckie swastyki, ale baaaaaardzo ciemne szare:) Nie dajmy się zwariować, przecież swastyka na modelu to prawda historyczna, nie szerzenie faszyzmu.

 

 

W ,,naszym,, kraju swastyka kojarzy się z jednym, w Niemczech mają swoistą alergie na tan symbol(bardziej chyba niż w Izraelu!!!!)

Ale już CZERWONA gwiazda ,symbol komunizmu jest, tolerowana i poniekąd propagowana(na koszulkach, zapalniczkach....po prostu modny) na całym świecie....

21 i 22 DPGór(Polskiej z Września ) nosiły na patkach swastyki iiiii??????

Pewnie to były ,nie znane jednostki ,Waffen SS, bardzo zakonspirowana V kolumna w szeregach.....???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym swastyka się od krzyża różni?

Żródłowo są podobne, niosły jakiś symbol.

Historycznie użyte, z czym się kojarzą?...

.....z dwoma zbrodniczymi organizacjami, które wymordowały mnóstwo niewinnych istot. Choć krzyż gorszy ,bo w imię guseł!!!!!!!!!!!

No a gwiazda (czerwona)? ... taka sama!!!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym sfastyka się od krzyża różni?

Tym, że krzyż to symbol sił zbrojnych (mnie jakoś nie kojarzy się ze zbrodniczą organizacją) a sWastyka była używana jako symbol systemu politycznego i używana jako odniesienie do tegoż ma takie a nie inne konotacje.

Przeczytaj to:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Swastyka

Charakter symbolu zależy mocno od sposobu użycia i kontekstu. Teraz no wiadomo - kojarzy się jednoznacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotnictwa Finlandii i Łotwy używały swastyk od początków swojego istnienia nie będąc w sojuszu z Niemcami.

W Finlandii znak ten zmieniono po wojnie ulegając miedzy narodowym naciskom a Łotwa po 45r nie posiadała lotnictwa wiadomo dlaczego.

 

Chcąc mieć wiernie odwzorowany model niestety trzeba użyć swastyki.

 

http://www.modellversium.de/galerie/9-flugzeuge-militaer-bis-1949/4103-messerschmitt-bf-109-g-2.html

 

Czy to nie jest komiczne????

 

Były pomysły ,,polityków,, żeby zabronić grupom odtwórców historycznych używania niemieckich mundurów... wyglądało by to tak ,,Alianci,, w mundurach a ,,Niemcy,, w czarnych koszulkach z napisem ,,Niemiec,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.