Skocz do zawartości

MAN F2000 1:24


Y@ro

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie tak, lecz wiadomo że resory pracują i poczasie bedą miały inny kolor, tak samo jak poduchy są czarne. Jedyne co można się doczepić moim zdaniem to łapy na resory, powinny być w takim przypadku też czerwone, no i most tak jak Tornado powiedział powinnien być czerwony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowie pytanie jakim papierem, chodzi mi o ziarnistośc polerujecie podkład przed położeniem bazy ??

1500 lub 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, przednie resory, zostawił bym w kolorze ramy, albo srebrne/metalowe. Bo widmo, element ruchomy w jakimś stopniu, i farba zacznie schodzić, sama z siebie.

A amortyzatory, sam nie wiem, ale chyba dał bym czarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przednie resory, zostawił bym w kolorze ramy, albo srebrne/metalowe. Bo widmo, element ruchomy w jakimś stopniu, i farba zacznie schodzić, sama z siebie.

Jeżeli resory miały by być z widocznymi sladami eksploatacji to wypadało by resztę pojazdu też tak zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Witam

Dawno już mnie tu nie było, temat się zakurzył i model też, parę fot tego co zrobiłem do tej pory to tylko przymiarka.

25140187224933f1m.jpg6d3e71caacd9959bm.jpg104c5d4500a8cf25m.jpg5ceaf2bf494c8859m.jpg

Teraz myślę nad kalkami i wykończeniem środka to by było na tyle

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam i od razu pytam co zrobiłem nie tak, że mi kalki tak wyszły ? A użyłem wszystkich specyfików czy da rade je odratowac czy muszę drukowac kolejne ?

7ed2d3de4ff92b4am.jpg1207357c55da7ecbm.jpg1cec957cd9613d21m.jpg5b8d224bbb7a2267m.jpg

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalek nie odratujesz. Musisz je ściągnąć i położyć nowe. Specyfiki specyfikami, narzędzia narzędziami, ale najważniejszy jest operator. Stosując nawet najdroższe i najlepsze specyfiki jeżeli użyjesz ich niewłaściwie to spaprasz robotę. Opisz proszę jak wyglądał u Ciebie proces nakładania kalek, to postaramy się wychwycić gdzie popełniłeś błąd.

 

Na chwile obecną ze zdjęć widzę, że zalałeś kalki "specyfikami" i tak pozostawiłeś "niech się dzieje wola nieba". Lepsze rezultaty na tak skomplikowanych powierzchniach uzyskasz jeżeli kalkę potraktujesz... jak kobietę Delikatnie ale stanowczo. Mianowicie SETujesz całą powierzchnię, moczysz kalkę w letniej wodzie i nakładasz. Wstępnie umieszczasz na miejscu i delikatnie SOLisz całą. DELIKATNIE Po 2-3 min. delikatnym pędzlem zaczynasz głaskać kalkę zaczynając albo od jednej ze stron, albo od środka. Przemieszczasz się w jednym kierunku (lub na zewnątrz) wyganiając WSZYSTKIE bańki powietrza i SOLąc kolejne miejsca (resztę kalki - nie ułożoną - należy podlewać wodą, żeby była "mobilna") przesuwasz się dalej. Oczywiście całość wymaga dużej ilości cierpliwości i czasu... nie należy kalki nadmiernie naciskać... SOL + delikatność + cierpliwość = sukces. Jeżeli gdzieś Ci bańka powietrza utknie i nie masz jak jej wygonić, bo dookoła masz już dobrze poukładane, to lepiej jest igłą nakłuć to miejsce i wygonić powietrze przez dziurkę.

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego postępowałem tak jak pisałeś, set kalka sol pędzel od środka do zewnątrz. Pierwszą kalkę na tylnej ścianie położyłem prawie idealnie bo gdzie nie gdzie zostały maluteńki kropeczki powietrza, a użyłem tylko seta więc że by porawic efekt użyłem seta i efekt widoczny miał usunoc powietrze a je zassał i pomarszczył całą powierzchnie, sądziłem że tak ma byc bo wcześnie przejrzałem kilka tematów i każdy pisał że kalka bedzie sie dziwnie zachowywac po soleniu będzie sie marszczyc pekac itd więc tak sie stało, lecz nie wróciła na swoje miejsce i powierzchnia też do bani. Mam jeszcze jedno pytanie bo po wydrukowaniu kalek trzeba je zabezpieczyc lakierem, i może tu jest błąd może za gruba warstwa lakieru albo wszedł w niewłaściwą reakcje z specyfikami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą kalkę na tylnej ścianie położyłem prawie idealnie bo gdzie nie gdzie zostały maluteńki kropeczki powietrza, a użyłem tylko seta więc że by porawic efekt użyłem seta i efekt widoczny miał usunoc powietrze a je zassał i pomarszczył całą powierzchnie [..]

 

Kolego SETa się używa TYLKO pod kalki i czeka aż cały odparuje. On ma oczyścić powierzchnię i poprawić przyczepność powierzchni dla kalki. Jeżeli kalka już leży, to używamy tylko SOLa.

 

Mam jeszcze jedno pytanie bo po wydrukowaniu kalek trzeba je zabezpieczyc lakierem, i może tu jest błąd może za gruba warstwa lakieru albo wszedł w niewłaściwą reakcje z specyfikami ?

 

Z kalkami drukowanymi nie miałem jeszcze okazji pracować Jakim lakierem je pokryłeś Bo reakcja lakieru z SOLem jest na chwilę obecną jedynym wyjaśnieniem jakie mi przychodzi do głowy.

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Y@ro napisał:

Pierwszą kalkę na tylnej ścianie położyłem prawie idealnie bo gdzie nie gdzie zostały maluteńki kropeczki powietrza, a użyłem tylko seta więc że by porawic efekt użyłem seta i efekt widoczny miał usunoc powietrze a je zassał i pomarszczył całą powierzchnie [..]

 

 

Kolego SETa się używa TYLKO pod kalki i czeka aż cały odparuje. On ma oczyścić powierzchnię i poprawić przyczepność powierzchni dla kalki. Jeżeli kalka już leży, to używamy tylko SOLa.

Źle napisałem do poprawienia efektu użyłem sola przepraszam za ten błąd, a że mieszkam w Anglii malowałem lakierem w spreju z halfordsa (znany market motoryzacyjny w Anglii) nie wiem też czy za mocno nie pokryłem je owym lakierem bo brzegi zaczęły zwijac sie do środka. Dzięki za odp. może koledzy od latadeł będą więcej wiedzieli na ten temat, jeszcze raz dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być wina lakieru. Ja raz spróbowałem zamiast dedykowanego lakieru do kalek użyc kalieru Halfordsa i pomimo, że też akrylowy to wlazł mi w reakcję z Solem.

 

Spróbuje gdzieś dorwać bezbarwny lakier akrylowy do kalek. Ja u siebie w modelarskim trafiłem na lakier "Super Cal - Last Step"

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś na jakiej drukarce zrobiłeś wydruk bo kalkomanie drukowane na laserówce przed ich naklejeniem na model nie trzeba zabezpieczać clearem, przynajmniej ja tego nie robię i nie mam z nimi żadnego kłopotu Co innego z kalkomanią drukowaną na plujce, te wymagają clearu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Tornado była to plujka tylko nie wiem czy wystarczy mgiełka na kalkę czy ma byc pokryta lepiej no cóż człowiek uczy sie na błędach. Lepiej jak sie teraz nauczę bo mam zamiar sklejic Koln truck a tam jest troszkę kalek do nałożenia

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.