Skocz do zawartości

Leopard PL (Dragon 1/72) [ukończony]


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jestem udupiony problemami rodzinnymi, pracą i problemami prawie zawodowymi. Nie mogę w ciągu dnia znaleźć 60 - 90 minut, żeby rozłożyć warsztat i coś pokleić, poskrobać, poszlifować. Obawiam się, że może to u mnie potrwać do początku lata :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Szkoda Gulusie, że nie masz czasu pomodelować. Tempo moich prac też ostatnio znacznie spadło, ale jak widać poniżej Leoś dorobił się gąsienic i bocznych ekranów oraz całego kamuflażu.

Na szczęście gąsienice udało się rozciągnąć bez problemów. Przybrudziłem je trochę, tak samo jak koła.

 

L28.jpg

L29.jpg

L30.jpg

L31.jpg

L32.jpg

 

Nie muszę chyba dodawać, że wszelkie komentarze będą mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że Ci się podoba Pawle.

Pocieniał już tych ostróg nie będę, bo chciałbym skończyć Leosia do końca roku, żeby się podbudować zwiększeniem liczby wykonanych modeli w porównaniu do roku poprzedniego o 100%. (w 2005 r. - jeden model, w 2006 - dwa)

 

Czerwone plamki na kołach będą?

Są, ale jako że robiłem je pisakiem, to takie ciemnoczerwone wyszły i nie rzucają się w oczy. Tu widok w powiększeniu. Na kole napędowym jest nawet żółta kropka.

L33.jpg

 

A zapodałbyś chociaż fotkę Gulusie, do jakiego etapu w swoim modelu doszedłeś jak jeszcze modelować mogłeś.

 

Teraz natomiast znowu mam problem. Łopaty i kilof pomalowałem tak jak na zdjęciach widziałem i prezentują się tak:

L34.jpg

 

Ale nie wiem jaki kolor mają mieć pozostałe narzędzia, bo z tych fotek, które posiadam, to trudno odgadnąć (kolor brudu tylko widzę). Czy całe np. na zielono, czy w kamuflażu? Proszę, pomóżcie mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d74216268516d2f6.jpg

 

To fotka polskiego Leoparda. Mam jeszcze holenderskiego i trzonki wyglądają tak samo. Gorzej z wyglądem innych narzędzi. Piła (czy co to tam jest) wygląda jakby była w całości pomalowana jakąś zielenią.

 

W moim nie ma co pokazywać. Z grubsza przygotowane podwozie kółka wycięte i kilka oszlifowanych, chyba też przymierzyłem, czy po wklejeniu da się nałożyć gąsienice. Nawet nie bardzo mam kiedy cały warsztat otworzyć i rozłożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź Gulusie. No to w takim razie chyba resztę narzędzi pomaluję na zielono.

 

Stanąć nie stanąłem Przemku, ale moje tempo nigdy nie było zbyt duże. Ostatnio udało mi się dojść do takiego stanu:

 

L35.jpg

L36.jpg

L37.jpg

L38.jpg

 

Sidolux x 2 + kalkomanie i wreszcie polskiego Leoparda zaczyna to przypominać. Muszę poprawić malowanie przednich lamp, bo nie bardzo mi ono wyszło.

 

Skoro nikt więcej nie wie, na jaki kolor pomalować narzędzia, to może chociaż wie ktoś, jakiej długości powinienem zrobić anteny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim lakierem potem pociągniesz tego leo? Jakiej firmy znaczy się.

 

z którymi narzędziami masz zagwozdkę?

może te fotki Ci pomogą:

2589bbda7bdb6a8fm.jpg 344571d259e291b3m.jpg

 

To drugie zdjęcie pochodzi z małego setu Bundeswherowego Leoparda, czyli można z pewną dozą prawdopodobieństwa założyć, że polski wygląda podobnie:

http://www.rommelkiste.de/Fahrzeuge/Leopard/Leopard2a4/Leopard2a4.html

Z serwisu rommelkiste.de

 

Jeśli nie znasz to zajrzyj też:

http://www.rommelkiste.de/Fahrzeuge/fahrzeuge.html

Coś współczesnego tam jeszcze wyłuskasz.

 

Jakiś czas temu czytałem dyskusję o kolorze narzędzi na wozach amerykańskich, jeden z byłych sierżantów zaopatrzeniowych wspominał, że bywały narzędzia zamalowywane kolorami kamuflażu, a jeśli zostały wymienione na nowe to wyglądały jak nowe ;). Od sasa do lasa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fotki i linka Dormitorze.

 

Jakim lakierem potem pociągniesz tego leo? Jakiej firmy znaczy się.

W niedzielę już go zdążyłem zmatowić akrylowym Model Masterem, a wczoraj zacząłem brudzić. Niestety nie mam czasu zdjęć porobić. Może jutro uda mi się jakieś zapodać.

 

z którymi narzędziami masz zagwozdkę?

Ze wszystkimi oprócz łopat i kilofa. Ale już je całe na zielono pomalowałem, tak jak sugerował Gulus i zmieniał tego raczej nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie porobiłem nowe fotki, przy dziennym świetle (bo jak robiłem w sztucznym, to nie bardzo mi one chciały wychodzić) i pokazuję jak mi idzie brudzenie.

Cały kadłub i wieża dostały warstwę kurzu w postaci mocno rozcieńczonego Weatheringu A53 Pactry. Do farby dodałem odrobinę płynu do mycia naczyń, żeby się lepiej rozprowadzała. Tak się teraz zastanawiam, czy dawać jeszcze Pactrę Mud (czyli błoto), czy już zostawić model jak jest i tylko zapuścić linie podziału na czarno.

L39.jpg

L40.jpg

L41.jpg

L42.jpg

 

A tu tak dla porównania jak wygląda model czysty i brudny.

L43.jpg

Aha. Ostrogi na Leopardzie błyszczą się, bo nie są jeszcze skończone. Próbuję uzyskać na nich jakiś bardziej realistyczny wygląd rdzy. No i lamp nadal nie zdążyłem poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym go juz chyba nie blocil... Chyba, ze bardzo delikatnie na kolach i na fartuchach, szczegolnie z tylu, gdzie syf jest wyrzucany z ukladu jezdnego. Ale naprawde subtelnie...

 

Fajny Leos.

 

Ps. To jak? Brudzisz Fuchsa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się taka odpowiedź Majku. Boję się, że jak za bardzo zacznę kombinować z błotem, to w końcu przedobrzę i model zepsuję.

 

To jak? Brudzisz Fuchsa?

Nigdy! On taki ładny, czyściutki na pamiątkę mi zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boję się, że jak za bardzo zacznę kombinować z błotem, to w końcu przedobrzę i model zepsuję.

Zawsze mozesz pokombinowac z sucha pastela zamiast Pactry... Rzuc teraz na niego cieniutko lakieru i pozniej delikatnie na sucho starta brazowa pastela. Jak przedobrzysz, bedziesz mogl ja poporstu zmyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozesz pokombinowac z sucha pastela zamiast Pactry...

A o tym to nie pomyślałem. Tyle tylko, że w moim mieście to takich rzeczy raczej nie dostanę (nawet pędzla porządnego tu kupić nie można, ech). Jak kiedyś będę we Wrocławiu, to muszę pamiętać o tym by je sobie sprawić.

Tak więc Leoś się już raczej na błoto nie załapie, bo jak już wcześniej pisałem, chcę go skończyć jescze w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Oj myślałem ja naiwny, że podczas Świąt uda mi się skończyć Leoparda, ale tak dobrze to niestety nie było. Dopiero wczoraj udało mi się podoklejać ostatnie części i ukończyć tym samym mój pierwszy model czołgu.

Dołożyłem jeszcze trochę kurzu na przód i tył (bo wydaj mi się, że tam najbardziej się kurzy podczas jazdy) oraz poprawiłem zabrudzenia po bokach kadłuba, bo od dotykania modelu, farba zaczynała się błyszczeć. Z tego też powodu proponuję tym, którzy będą kleić ten model, wcześniejsze przypasowanie lin holowniczych (najlepiej jeszcze przed malowaniem kadłuba) na swoje miejsca he, he. A przy okazji, to chyba w Chinach mają inne linijki niż ja, ponieważ instrukcja Dragona każe zrobić liny 7 cm długości. A mi wychodziło, że i 6 cm, to nawet trochę za dużo. Na moje nieszczęście skracałem liny już częściowo przyklejone do modelu i uciąłem nie tą, którą powinienem. W rezultacie miałem później trochę kłopotów z jej przyklejeniem.

Długość anten ustaliłem przy pomocy fotki prawdziwego czołgu metodą "pi x oko" na 2 cm.

 

L44.jpg

L45.jpg

L46.jpg

L47.jpg

 

Mam nadzieję, że w dzień znajdę czas na porobienie większej ilości fotek, by móc wrzucić Leosia do galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, ze czołg to może być taki zwinny, a co do tego jumpa, to załoga pewnie się czuje komfortowo i tylko mogą ich tyłki boleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.