Skocz do zawartości

Relacja Le Soleil Royal 1:100 Heller


Rufin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 93
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dziób już prawie ukończony trzeba tylko jeszcze wkleić jedną budkę ochronną...

0f1cd0a87f34388fm.jpg47085850d8222469m.jpg65a667d56ec34aafm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

To przepiękny model.

 

Deagostini właśnie go wydało we Włoszech, ciekawe czy po zakończeniu Santisimy będzie i u nas. W ogóle ciekawa jest polityka tego wydawnictwa, praktycznie w każdym kraju pojawiają się inne serie.

 

Warto zobaczyć filmik jak zrobić ten model w kilka min. ;-)

 

http://www.deagostiniedicola.it/collezioni/soleilroyal/modello.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Praca troszkę stanęła... życie, życie, życie.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Muszę przyznać że ta rufa wygląda znakomicie. Jakiej złotej farby używałeś? Już dawno nie widziałem tak położonego metallica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z klasycznej farby złotej humbrola...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z klasycznej farby złotej humbrola...

 

W takim razie bardzo ładnie ją położyłeś . Czasem jak patrze jak niektórzy używają tych metalików i wszystko wychodzi takie nasmarkane, to nawet szkoda gadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za dobre słowo. Prawdę mówiąc jestem amatorem, tzn, nie znam technik by wszystko było idealne i profesjonalne, ale jak potrafię tak robię. W zasadzie większe powierzchnie malowałem drobnym pędzelkiem a już te drobniejsze zaostrzoną wykałaczką, drewno jest miękkie i można się calkiem fajnie pobawić ( jedyny minus, że nie da się tego robić zbyt długo, bo po jakiejś godzince czasem krócej zaczynają drżeć ręce i boleć oczy.

W zasadzie część właściwa tzn. kadłub jest już ukończony teraz przede mną najtrudniejsze zadanie = maszty i takielunek, żagle.

Powoli też przymierzam się do czegoś nowego... Kusi mnie Victory Hellera

1:100 lub La Reale 1:75 też Hellera ( jest tylko mały problem, po kryzysie, strasznie ceny podskoczyły i tu jest największy problem. )

 

Pozdrawiam kolegów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za dobre słowo. Prawdę mówiąc jestem amatorem, tzn, nie znam technik by wszystko było idealne i profesjonalne, ale jak potrafię tak robię. W zasadzie większe powierzchnie malowałem drobnym pędzelkiem a już te drobniejsze zaostrzoną wykałaczką, drewno jest miękkie i można się calkiem fajnie pobawić ( jedyny minus, że nie da się tego robić zbyt długo, bo po jakiejś godzince czasem krócej zaczynają drżeć ręce i boleć oczy.

W zasadzie część właściwa tzn. kadłub jest już ukończony teraz przede mną najtrudniejsze zadanie = maszty i takielunek, żagle.

Powoli też przymierzam się do czegoś nowego... Kusi mnie Victory Hellera

1:100 lub La Reale 1:75 też Hellera ( jest tylko mały problem, po kryzysie, strasznie ceny podskoczyły i tu jest największy problem. )

 

Pozdrawiam kolegów...

 

 

Jeden gościu na modelshipworld skleja teraz Victory:

 

http://modelshipworld.com/phpBB2/viewtopic.php?t=8453&postdays=0&postorder=asc&&start=0

 

Śmieszny nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj czy ja wiem czy śmieszny - jest kapitalny ---- widziałem tą relację już, jest się na czym wzorować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przesyłam dodatkowe zdjęcia muzealnego modelu od kolegi z Czech:

 

http://www.modelforum.cz/viewtopic.php?f=177&t=25606&st=0&sk=t&sd=a&start=120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre, dobre... Jednego tylko nie kumam, czemu wielu modelarzy wycina otwory w rufie po bokach... moim zdaniem, czytając troszkę na ten temat to błąd... nie powinno się wycinać tych miejsc, gdyż nie pełniły one funkcji balkonu ale prawdopodobnie tyły tam bądź pomieszczenia do spania lub toalety dla wyższych klas dowództwa okrętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam głupie pytanie.... jak osiągnąć taki efekt, jak wygląda proces powstawania takiego efektu :

http://www.modelforum.cz/download/file.php?id=74378&mode=view

http://www.modelforum.cz/download/file.php?id=74377&mode=view

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszytskim tajemnica leży w dobrej wyprasce, na której jest zaznaczone usłojenie drewna. To bardzo duży atut. Bo teraz wystarczy pomalować pokład kilkoma zbliżonymi odcieniami drewna, np tak jak u mnie:

 

DSC_2680.JPG

 

 

Potem kładziesz modelarski lakier w kolorze brązowym. Miejscami w trakcie nanoszenia go możesz dodać rozcieńczalnika (np wody jeśli to akryl) wtedy porobią się ciekawe plamy. Oczywiście wszystko obczaisz sobie w trakcie pracy i nauczysz się uzyskiwać efekt, który tobie pasuje. Lakier wypełnia zagłębienia i faktura drewna gotowa.

 

Efekt można wzbogacić dodatkowo używając pistoletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogromniaste dzięki za jasną poradę mam nadzieję, że już niebawem będę mógł wypróbować tę metodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.