Skocz do zawartości

Relacja Le Soleil Royal 1:100 Heller


Rufin

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zapowiadałem... wklejam zaległe zdjęcia lustra oraz fragment trzeciego pokładu....Rufa pod lustrem wymaga jeszcze kosmetycznych podmalowań...

zrobię to na dniach, i wszystko powinno być już pięknie. Chodzi mi głównie o pokazanie lustra. Cieszę się bo wyszło całkiem przyzwoicie

e47849a70c8bd7e1med.jpg

 

62f17652db11007dmed.jpg

 

6de588ebc2074292med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wiesz, nie spodziewałem się, że tak wiele czasu będzie mi pochłaniał. Są elementy które klei się i maluję naprawdę szybko ale są i takie przy których godziny mijają a efekt jest mały....

ale jak frajda zrobić model w 5 min. Z modelem jest jak ze znaczkami, poskładasz kilka wkładasz do klasera na półkę i za jakiś czas dokładasz kolejne.... oglądasz czasem cieszysz oko i chce się żyć .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie istota modelarstwa to nie czas budowy, to nie efekty, tylko nasza frajda.... W końcu nie każdy jest uzdolniony na tyle by wszystkich wokoło zachwycić. Ale budowa modelu czy to F-16 czy HMS Victory jest naszą zabawą, która sprawia nam satysfakcje i o to właśnie chodzi. Nie ważne czy spędzasz przy tym 10 godzin dziennie czy 15 minut w tygodniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z przedmówcami w zupełności.

Odnośnie modelu to podziwiam i zazdroszczę.

Najbardziej podoba mi się malowanie i ten czysto-niebieski kolor.

Odczuwam znużenie szarościami kamuflaży okrętów i samolotów.

Dlatego sam w przyszłości planuję skleić podobnie barwny żaglowiec lub dla odmiany jakąś malowniczą ciężarówkę (albo jedno i drugie ;P)

Kibicuję w oczekiwaniu na efekt końcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planuję skleić podobnie barwny żaglowiec

cóż cię jeszcze powstrzymuje?

 

jakąś malowniczą ciężarówkę

Łeee... (tak, wiem rzecz gustu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopkaki za słowa otuchy potrzebne są...

Sesja się powoli zaczyna i trzeba będzie wsadzić solejka do szafeczki na jakiśczas :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wszem i wobec ogłaszam, że sesja zakończona, można wreszcie zacząć budować ... już niebawem pojawią się kolejne zdjęcia z budowy Solejka Royalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto troszkę efektów mojej pracy

bae5a7699de93e35med.jpg

941a20e83c8acfd0med.jpg

Kosztowało mnie to sporo cierpliwości ale ostatecznie się udało... Trzeci pokład odziwo pasował do reszty kadłuba, wklejanie go nie sprawiło mi jakichś większych problemów... Malowanie ozdobnej części rufy trzeba nazwać całkiem przyjemnym, posługiwałem się zaostrzoną dodatkowo wykałaczką... efekt całkiem fajny... kolory na aparacie wyszły jakieś dziwne, nie chciało mi się robić nowego...

i jeszcze jedno zdjęcie 485b783f8815a245m.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc mój kochany Solejek nabiera powoli kształtów, poświęciłem dziś pół soboty na złocenie innych elementów ozdobnych, nie będę ich pokazywał na razie, wymagają drobnego podmalowanie jeszcze... złota farbka humbrola sprawdza się znakomicie, dobrze kryje.... z takich ciekawostek to podzielę się czym niezwykłym. Malowałem rok temu spód Constitution miedzianą farbką humbrola i odziwo po roku zaczęła mi ta farbka na kadłubie pokrywać się patyną .... ciekawe.... może kiedyś zrobię zdjęcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowałem rok temu spód Constitution miedzianą farbką humbrola i odziwo po roku zaczęła mi ta farbka na kadłubie pokrywać się patyną

widać Humbrol dba o realizm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Malowałem rok temu spód Constitution miedzianą farbką humbrola i odziwo po roku zaczęła mi ta farbka na kadłubie pokrywać się patyną .... ciekawe.... może kiedyś zrobię zdjęcie...

 

Potwierdzam - mam P51 Mustang pomalowanego niegdyś metalizerem Humbrola - po roku wyglądał jakby się utlenił... teraz po ok 5 latach wygląda jakby był malowany szarą farbą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wakacyjny czas sprzyja pracy w stoczni

prezentuje kilka

3e09fcb66abe7957m.jpge881620c3698e013m.jpg7a99975f2693a190m.jpg3a4f804402bc8129m.jpg7a2df9a883d14ce7m.jpg

no troszkę... pracy było, trzeba jeszcze gdzie niegdzie podmalować ale myślę, że jest fajnie...

pozdrawiam wszystkich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę że Niezły nakład pracy włożyłeś w tę łajbę Ja powoli odchodzę od zmysłów na myśl o moim coraz bardziej przypominającym złom modelu. No cóż musi wiele wody upłynąć w wiśle zanim wieloryb wróci do morza... Gratuluje postępów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokład po prostu palce lizać choć jak na mój ust, mógłby być trochę jaśniejszy, w końcu sosna to sosna no, chyba, że to wina lampy

czekam na kolejne zdjątka

 

No widzę że Niezły nakład pracy włożyłeś w tę łajbę Ja powoli odchodzę od zmysłów na myśl o moim coraz bardziej przypominającym złom modelu. No cóż musi wiele wody upłynąć w wiśle zanim wieloryb wróci do morza... Gratuluje postępów

nie waż się poddawać

 

ps. w przyszłym tygodniu wrzucę zdjątka Victory już po kąpieli i gotowej do odbudowy - w końcu udało mi się znaleść trochę czasu

ps2. polecam rzucić okiem: http://www.allegro.pl/item647546173_priediestinacja_1700.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Znalazłem na necie pewne forum niemieckie, gdzie kolega popełnia Le Soleil Royal'a...

Masakra jednym słowem, oglądałem ze łzami w oczach . Widać, że kolega nie jest profanem gdyż niektóre detale szczególnie złocenia wykonał bardzo szczegółowo, ale patrząc na pozostałe elementy aż dreszcz mi przechodzi po plecach.

Polecam to sobie oglądnąć ku przestrodze

http://forum.modelbrouwers.nl/phpBB2/viewtopic.php?p=354528

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wakacje się kończą nieuchronnie, a co się z tym wiąże coraz więcej czasu na budowanie .

Przyznam się, że dopadł mnie chyba demon południa, większość prac jest zakończona, najcięższe już za mną wyłączając takielunek oczywiście, a muszę czekać na dni w których po prostu mam ochotę budować. No cóż, tak widoczni już jest. Jestem obecnie na etapie kończącym malowanie ozdobnych części, pozostały mi jeszcze dokładnie trzy : dwie rzeźby z rufy i jedna z dziobu. Na tym pewnie się zakończy praca w złocie , oczywiście gdzie nie gdzie pewnie trzeba będzie popodmalowywyać małe co nie co ale to już nie takie uciążliwe. Lada moment chciałbym się zająć wyposażeniem pokładu, sporo tego zostało, w kolejce też czeka niezliczona ilość klap abażurów. Tego ostatniego się troszkę boję, nie wiem jak się owe klapy będą wklejały .

Dodaje dziś tylko jedno zdjątko przedstawiające ozdoby dziobu.

24a24864a7eb6179med.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.