Skocz do zawartości

Polski Hotchkiss H35, 1939


whiteeagle

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie co jesteście straszni, nie wybaczę Wam tego ani ja, ani moja dziewczyna, ani mój przyszły pracodawca (ten ostatni pewnie będzie miał najwięcej do powiedzenia):

 

- skończyć 7TP AA

- skończyć PZInż 222 i dorobić na holu FK-A

- wymuskać C7P

- skończyć Vickersa

- skończyć Ursusa A30

- zrobić PZInż 202 i haubice 155 mm

- zrobić 7TP mostowy

- zrobić 7TP-D

- zrobić kuchnie polową wz 36

 

----------------------------------------------------

21 marca 2009

 

- kupić Char légere model 1935H modifié 1938

- kupić Renaulta R-35

 

Szukam sponsora ;) ?

Whiteeagle - gratuluję udanej szermierki z Jarkiem na argumenty, wiem że to ciężki adwersarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAHA, u mnie jest jeden tajny projekt Jendrass, to na kołach narazie zawieszam na haku jako przyszłą propozycję. Jeśli jednak na dniach wydzie mi to co chcę to będzie ciekawie. Ale nic nie gwarantuje.

 

Moja podpowiedź: jednostka składała się z....16 osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 osób...oddział miotaczy ognia

 

Wracając do tematu, to warto dodać, że Hotchkiss stanowił najcięższy typ czołgu używany przez WP. Ważył ok. 11 500 kg. To taka ciekawostka

 

A co sądzicie o temacie czołgów Mk I Matilda? Jest rzekome zdjęcie polskiej Matildy zdobytej przez Niemców podczas kampanii polskiej, są też podobno wzmianki w literaturze angielskiej o sprzedaży 1-3 egzemplarzy dla Polski. Ale bez szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o temacie czołgów Mk I Matilda? Jest rzekome zdjęcie polskiej Matildy zdobytej przez Niemców podczas kampanii polskiej, są też podobno wzmianki w literaturze angielskiej o sprzedaży 1-3 egzemplarzy dla Polski. Ale bez szczegółów.

 

Bajka/fikcja

To rzekome zdjęcie przedstawia angielską Matilde.

Była już o tym mowa swego czasu na starym PWM ie i na FMR.

 

Polacy zetknęli się z A.11 Matilda Mk.I dopiero w Anglii w 1941.r

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja może, a zdjęcie na pewno jest błędne. Dokopano się do kilku zdjęć z ręcznie malowanymi numerami (zdobyczy) na kadłubach Matyld. "Masza" Matulda stała na placu zbiórki sprzętu w Arras wraz z resztą zdobytych Matyld!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pochwalę się moim prywatnym odkryciem. Sytuacja z Matyldą była taka sama jak z czołgiem St. Chamond.

 

 

Oto zdjęcie opisane jako 1921, zakłady naprawcze w Łodzi:

240341422_1.jpg

 

 

A tymczasem we Francji...

1111_copy5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze rozumiem Jarku, że na bazie tego rysunku dochodzimy do wniosku, że gładkiego zielonego kamo nie było w użyciu ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.