Skocz do zawartości

[Relacja] Spitfire 1:72 Revell


franki

Rekomendowane odpowiedzi

Oto początek zabawy ze Spitfire`m ze stajni Revell`a

 

Mam zamiar wykonać go w barwach 234 Sqd RAF`u, malowanie zgodnie z instrukcją z zestawu.

 

Jak na razie kadłub ze wstępnym szpachlowaniem, kabina przyłożona na sucho

 

 

be800522f5badbb3med.jpg

 

I zbliżenie na osłonę silnika, która wymagała "trochę" grubszą warstwę szpachli...

 

1d6d27875d4f065dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No revelacja to to nie jest, nie wnikam w zgodność zestawu z modelem historycznym ale już miałem problem z wklejeniem kabiny i linie podziału blach na spodzie w tylnej części kadłuba nie zeszły się ze sobą. Zobaczymy jak będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt dzisiejszego dłubania:

 

Ogon znalazł się na swoim miejscu...

05140b8ba6439dc3med.jpg

 

Skrzydła także...

9632d8299e6faabdmed.jpg

 

Skrzydła na razie na sucho, przykleję po doklejeniu końcówek i wszystkich drobnych detali od spodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he ja też składam tego spitfireka , i również miałem problemy z kokpitem i kabiną ... Jak na razie ćwiczę i pracuje nad technikami składania i lepiej będzie jeśli nie będę się chwalił moimi modelami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mała aktualizacja....

 

Jak już powiedziałem przy okazji relacji z U-boot`a nigdy więcej malowania pędzelkami! Jest to moje pierwsze malowanie aerografem więc proszę o wyrozumiałość, na razie zrobiłem go na szaro....

 

4299004268e9b955med.jpg

 

54b6f6faa9e3f84dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawy z aerografem ciąg dalszy....

 

31b4854bb1df2ed3med.jpg

 

bcf9c94f7490a4bfmed.jpg

 

nie jestem pewien czy to właściwy kolor porównywałem ze zdjęciami spita z muzeum w Krakowie i wdaje mi się że jest oki. Dla ścisłości to humbrol 145 a teraz idę obklejać :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszklenie bedziesz malowal airbrush'em czy pedzlem?

 

Moja rada; nie maluj pierwszego koloru kamuflazu na "styk", daj troche zapasu bo trudno bedzie Ci zamaskowac pod drugi kolor. Moze sie zdazyc ze beda przeswity podkladu miedzy kolorami. Chyba ze masz szablony.

 

Airbrush'em inaczej sie maluje niz pedzlem, kwestia wprawy. Wiec maluj jak najwiecej.

 

Poza tym model fajny, czekam na efekt koncowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie aerografem, część już mi się udało nawet pomalować...

 

1d3305a7d514cc0amed.jpg

 

A oto model w całej okazałości:

 

41dc87c24f2426c1med.jpg

 

ogólnie to nie jestem specjalnie zadowolony z tego malowania, muszę zdecydowanie poćwiczyć obchodzenie się z aerografem. Następny model będzie raczej w jednobarwnym kamuflażu :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym żeby wyszło że się czepiam. ale te przejścia kamuflażu jakby za szerokie mi się wydają. Jakby przy malowaniu jakby farba po szablon wlazła...

 

Sam ostatnio próbowałem pomalować mój pierwszy model aerografem - P-38 - i doszedłem do tego że się go w całości paskudnie maluje...

Ale nie o tym miało być...

Mimo że nałożyłem na przejścia na kabinie i kadłubie Tack-it'a to i tak gdzieś mi się dmuchnęło za mocno i musiałem poprawiać pędzlem, bo najpierw szary dostał oliwkowej "mgły". a potem oliwkowy szarej.

Koniec końców przejścia kolorów które miały się przenikać wyglądają prawie jak od pędzla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że nałożyłem na przejścia na kabinie i kadłubie Tack-it'a to i tak gdzieś mi się dmuchnęło za mocno i musiałem poprawiać pędzlem, bo najpierw szary dostał oliwkowej "mgły". a potem oliwkowy szarej.

Koniec końców przejścia kolorów które miały się przenikać wyglądają prawie jak od pędzla.

Ja też tak mam czasem. Trzeba po prostu uważnie obchodzić się z tackitem. Bez pośpiechu wszystko dokładnie obejrzeć zanim się przyśnie. Trzeba podociskać odpowiednio wałeczki - wtedy mgiełki nie będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam efekt pracy z ostatniego tygodnia:

 

aeec726c291c8b49med.jpg

 

Po zakończeniu malowania i doklejeniu wszystkich detali, czas na naklejenie kalkomanii i drobne retusze

 

2c8ca4827d9095afmed.jpg

 

To tyle na dzisiaj pozostało jeszcze dopieścić parę detali np. linka od anteny by się przydała, no i brakująca kalkomania. Na zakończenie pokryje wszystko bezbarwna satyną, wydaje mi sie że wtedy efekt bedzię lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie modelik baaardzo podoba, czekam na galerię i lepsze fotki Jedyny minus moim zdaniem to właśnie te przejścia kamuflażu, one były proste a nie takie psikane(sorry za niedobór słów i składnie, ale szkoła mnie wykańcza )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Cały model fajny, ale igi, ma rację te przejścia kolorów są nienaturalnie rozmyte.

Noo, i wash się oczywiście przyda.

 

 

Pozdrawiam.

 

P.S Spit to moja miłość :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pozytywne opinie i ciesze się że modelik się podoba, wiem że nie wszystko udało się zrobić tak jak być powinno ale początki zawsze bywają trudne . We wtorek wyjeżdżam i niestety nie starczy mi czasu na washa ale jak tylko wrócę, (w listopadzie... ) to obiecuję że nad nim popracuję. A jak będzie zwashowany i sponiewierany to zamieszczę kompletną galerię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ogólnie modelik spoko, ale dwie uwagi: po pierwsze, piszesz ,że szary to Humbrol 145, to kolor do US Navy samolotów, tu trzeba było użyć raczej HU 27 lub HU 106. Drugie: przejście kolorów jest stanowczo zbyt rozmyte. Kamuflaż był malowany od szablonów, więc przejścia były oryginalnie ostre, a co dopiero w tej skali.

Ale ogólnie jestem za

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.