Skocz do zawartości

[SF] Bolo Invincibilis MarkXXIIIB"Nike"-scratch


artoor_k

Rekomendowane odpowiedzi

No i prezentuję in-worex elementów pozyskanych

 

Karabiny oraz mini-samolot:

coni2.jpg

 

Działo (mam dwa ale to ma lepszy wygląd) oraz dwa nieokreślone pakunki:

coni1.jpg

 

Lasery:

coni4.jpg

 

Koła (spiłuje się niepotrzebne elementy)

coni5.jpg

 

wieżyczki (coś się udłubie po spiłowaniu charakterystycznych dla klocków cech ) oraz dość dziwna tarcza ale z fajnym emblematem

coni6.jpg

 

gąski (długie bardzo, będą z nich 4 gąsienice do Bolo)

coni7.jpg

 

rakiety-chyba ze sześć , przydadzą się

coni8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 160
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Działa, pakunki i lasery - idealne. Co do wież, nie będziesz musiał piłować studów [ to te elementy z logo cobi lub lego], jeśli znajdziesz gładkie , wypukłe od góry okrągłe klocki [po prostu obła pokrywa] z 4 dziurami na study pod spodem... Jak brzucho tego małpoida [świetny zestaw zresztą ;) ]

http://www.brickset.com/detail/?Set=4916-1

to wersja wypukła, są też płaskie. Jak znalazł [ i to dosłownie , gdy mowa o twoim przypadku ]

Wiedziony zazdrością o znaleziska kupiłem wkiosku oprócz szlugów model - zabawkę przedstawiający jakiegosik anime- gieroja w wersji "chińska podróba" Obejrzę dokładnie wypraski wieczorem, ale już widzę gigantyczny potencjał tego czegoś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IN-BOX !!!IN-BOX !!!IN-BOX !!!IN-BOX !!!IN-BOX !!!IN-BOX !!! PROOOSZEEEE LOOOORDAAAA Muszę to zobaczyć A co do kloca proponowanego (jakkolwiek to brzmi ) to nie wiem czy znajdzie to u mnie zastosowanie...po prostu nie wiem czy wykorzystam te wieże...wziąłem bo płacić nie kazali a czy wykorzystam to inna rzecz. Jakoś mi nie pasują a przekombinować nie chcę.Wiem że zmodyfikuję mój pomysł nt uzbrojenia...będzie więcej ale bez przesady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N-BOX !!!IN-BOX !!!IN-BOX !!!

Na razie z tego nic nie byndzie, mam uszkodzony staw skokowy i nie oddalam się za bardzo od domu , a w tymże domu nader ubogie możliwości techniczne. Nie chcę psuć wrażenia - powykrzywiane ramki, super kolorki itp. Ale zabawka niezła, bo kulkami ów monster kalibru centymetrowego strzela Po długotrwałych poszukiwaniach w sieci ["sieci kłamstw" ;) ] stwierdziłem, że być może to postać z anime B-Daman , bo napisów w ludzkim języku na pudle jak na lekarstwo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu szkoda...to w takim razie szybkiego powrotu do pełni zdolności manewrowych życzę A ja idę męczyć Nike nadal aczkolwiek pomału...padł mi CYJANO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... i przednia wieża jest olśniło mnie przy przeglądaniu biurka Pudełko po słuchawkach Philipsa wypełniło swoje przeznaczenie.Stało się korpusem wieży Bolo Będzie na niej więcej szpejów ale kształt jest "zamrożony".Tak będzie już do dnia rozkładu plastiku:

full.jpg

wiezaitp.jpg

 

Pod spodem w tym otworze też znajdą się jakieś narzędzia do zadawania bólu bliźnim :

wiezaitp2.jpg

 

Doszedłem do wniosku że zubożę tylną wieżę, nie będzie ciężkiego działa plazmowego tylko lekka (wagowo) broń energetyczna dużej mocy (jak bardzo sf to brzmiało )

 

Mam pytanie czy jak wytnę kawałek kadłuba wkleję znaleziony wiatraczek...

wiezaitp1.jpg

 

...w tym miejscu:

wiezaitp3.jpg

 

...i przykryję siatką to będzie to wyglądało ok czy przekombinuję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołgiem

 

Powstała tylna wieżyczka a do głównej doszedł generator pola siłowego

gentyl1.jpg

gentyl.jpg

 

...dojdzie jeszcze trochę kabli i można przenosić prace na kadłub.

 

Powstał mały zgrzyt , gąsienice są jednak za krótkie i nie wiem czy uda się zrobić ruchome koła...fartuchy najwyżej zasłonią miejsce gdzie gąsek nie będzie.Nie podoba mi się to ale nic nie poradzę...więcej gąsek nie ma w firmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już miałem pytać, czy byś nie załatwił [ach, ten bieżnik! ;)]

 

swoje gąski straciłem :( okazało się że jednak są potrzebne :( ale jak potrzeba to mam dwie tylko mniejsze...mi są zbędne a załatwione jawnie i wiadomo że nikt ich potrzebował nie będzie.A na swoje już mam pomysła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego żółtego działa nie widziałem od 10 lat, to z zestawu zabawek serii kosmicznych górników czy czegoś takiego - pojazdy oprócz tych działek miały też inne oraz wielkie wiertła na przodzie.

No i oczywiście, podziwiam pracę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego żółtego działa nie widziałem od 10 lat, to z zestawu zabawek serii kosmicznych górników czy czegoś takiego - pojazdy oprócz tych działek miały też inne oraz wielkie wiertła na przodzie.

No i oczywiście, podziwiam pracę ;)

 

Dziękuję ale nie ma czego podziwiać.Pierwszy raz buduję od podstaw i mało co jest prosto a szpachla chyba wyjdzie cała (jak tylko ją kupię ).

 

Pamiętam ten zestaw z górnikami Były tam też wielkie oliwkowozielone ramiona z widło-szuflami (nie wiem jak to inaczej nazwać ) a całość była na podwoziu gąsienicowym... żałuję że się tego pozbyłem bo teraz wiedziałbym jak się nim zająć :(

 

No Bolo robi coraz groźniejsze wrażenie . Może dodaj do tych wszystkich dział jakieś przewody doprowadzające zasilanie, odprowadzające ciepło, podnoszące i opuszczające je. Bez tego będzie trochę zabawkowo wyglądać .

 

Dzięki ! Zrobię to wszystko ale nie teraz.Na razie zakończę obróbkę na poziomie plastiku.Może pokuszę się o jakąś chłodnicę z siatki

 

Dziś zacząłem męczyć opancerzenie mojego czołgu.Zrobiłem wyrzutniki min oraz luk rakietowy.Dodałem po dwie płyty z pancernego plastiku na każdym "błotniku" (rym niezamierzony ).Skróciłem też rakiety bo nie chciały się zmieścić:

 

lukoprak4.jpg

lukoprak2.jpg

lukoprak1.jpg

lukoprak4.jpg

lukoprak.jpg

 

PONAWIAM PYTANIE O WIATRAK CZY BĘDZIE TO PASOWAĆ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć!

 

Olałem wiatrak.Zrobiłem normalną siatkę wentylacyjną

grilldziakagranaty2.jpg

 

Poza tym dorobiłem po 4 granatniki na burtę:

grilldziakagranaty.jpg

 

Doszedł laser na przód i dwa działka przeciwpiechotne:

grilldziakagranaty5.jpg

grilldziakagranaty6.jpg

grilldziakagranaty4.jpg

 

Więcej uzbrojenia prócz 9 działek jonowych na każdej burcie nie przewiduję.Na koniec zrobiłem coś co myślałem że wykorzystam ale chyba wyszłoby zbyt "na siłę".Może ktoś chce Vulcana dużego kalibru ?:)

grilldziakagranaty3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór wszystkim

 

Nie wytrzymałem Złożyłem NIKE do kupy (bez kleju,szpachli kół itp) bo już musiałem zobaczyć jak wyjdzie

caka3.jpg

caka4.jpg

 

A na koniec mały dodatek który trafi na podstawkę zamiast małego czołgu.Może go zmodyfikuję na tyle by wyglądało że biegnie/wieje gdzie pieprz rośnie a w jego kierunku będą wycelowane ze dwa działa jonowe

caka.jpg

 

Plan mam taki że być może skopiuję nieco scenę z książki.Zrobię kilka cm2 wody,nad nią na brzegu postawię czołg a w okolicy wyrzutni rakiet posadzę faceta z wędką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pojawiła się pierwsza trudność-koła.Myślałem że te które mam będą w sam raz jeśli chodzi o szerokość ale niestety się przeliczyłem :( Po świętach zakupię rurę plastikową o średnicy zewnętrznej 20 mm (o ile taką znajdę) i może coś udłubię.Dziś raport słowny: dodałem fartuchy pancerne wytrasowałem na nich linie i "wynitowałem".To tyle na razie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Póki co czekam na koniec świąt i możliwość zakupienia szpachli oraz tej nieszczęsnej rury na koła.Będzie co robić...No i czas pomyśleć nad malowaniem.Sadzę że dobiorę coś z czasów obecnych.Według książki "Nike" miała kamo zielono brązowe ale chyba zastosuję kamuflaż NATO-czarno zielono brązowy.A nad malowaniem dział i wszelkich innych pukawek pomyślę później...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Mam dość dziwne pytanie.Otóż ojciec podrzucił mi dziś pomysł bym zamiast gąsek z innego modelu (mam już namiary na takowe) wykorzystał bransolety od zegarków.Gdyby były odpowiednio drobne miałbym gąski ogniwkowe za praktycznie bezcen bo kupiłbym od przysłowiowych ruskich na bazarze (mam taki w mieście , TOMEX się zwie ) Co myślicie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.