Skocz do zawartości

[SF] Bolo Invincibilis MarkXXIIIB"Nike"-scratch


artoor_k

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 160
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć!

 

Kurczę nadal nie mam nic nowego do pokazania W sobotę egzamin a do 15 maja mam oddać magisterkę więc muszę podgonić zwłaszcza że zostało mi najgorsze czyli teledetekcja w lotnictwie cywilnym...Czekam też na rurki do zrobienia kół. W tym tygodniu powinny się pojawić więc może jak będę je miał to zrobię napęd...ty tyle.Wracam do zarywania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę,człek chce pokazac co zdobył żeby coś tu fajnie było a tu...nie no...nie da się....zawsze coś od razu do nauki wygonią sruuu nic innego nie robie teraz oprócz magisterki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć!

 

No i wbrew przewidywaniom wiecznych malkotentów (czyt.rodziców ) zakończyłem magisterkę Teraz tylko obronić No w każdym razie można już wracać do tego do czego człek jest stworzony czyli do lepienia Oto koła Bolo

 

kol2.jpg

 

Te cztery ze szprychami to napędowe. Powinny dojść jeszcze 4 takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakończyłem magisterkę

a ja jestem w trakcie a to przez to, że mam jakieś debilne przedmioty, które moim zdaniem powinny być zlikwidowane (poważnie materiał do tych przedmiotów został chyba napisany w windzie...).

 

Co do modelu to powiem tak: "w końcu coś się dzieje" Ja tu czekam i czekam, oglądać chcę, a Ty się jakąś tam magisterką zajmujesz

 

Co do felg to jakoś je zmodyfikować by się przydało bo to widać że od jakiegoś auta są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaszpachlować te dziurki w środku felg i będzie grało

 

Tak tak... to jest tylko zamocowane ale zaszpachluje je napewno

Tymczasem uporałem się z gąskami a oto zdjęcia będzie jeszcze z 7 kół na dole.

 

gesi1.jpg

gesi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no... bardzo ładnie

 

Fajnie od przodu te gąski wyglądają

 

Sledze, patrze i baaaardzo mnie sie te gaski podobaja.

 

No to się bardzo cieszę No to co koledzy ? Zróbmy jeszcze kilka Bolo i żaden Panzer Tiger Panther nie podskoczy Leopard Abrams T-55 też nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś swojego ojca za ten pomysł z gąskami jakimś prezentem stosownym obdarować, bo naprawdę dobrze to wygląda...

Aha, jeszcze zaszłości z przeszłości...

 

Po kilku kwadransach ciężkich wiązanek przy których przysłowiowym szewcom zwiędłyby uszy skleciłem ruchomą pokrywę luku rakietowego:

 

Tak teraz luźno pomyślałem - jakby jeszcze jakieś tego typu rzeczy były w planach "Bolka", można by wykorzystać górę pojemnika od tiktaków, tego większego, na 100 drażetek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł super ale nie wpadłem na to :( gdyby zmi to przyszło do głowy to zakupiłbym te tiktaki przynajmniej nie namęczyłbym się tak z zawiasem. A druga sprawa to taka że po jakimś czasie to wieczko otwierane mogłoby się urwac. Ja wiem że to praktycznie niemożliwe ale Prawo Murphy'ego brzmi "Jeśli może się stac coś złego to stanie się napewno"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem całkiem, nie wiem co bierzesz ale podziel , zaczynba ciekawie wyglądać , tylko mam jedno zastrzeżenie... Te koła... Chromów nie było ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie To koła od Porsche. 2 były żółte a dwa niebieskie ale po zezłomowaniu porszaka poszły do czego innego i stąd mają inne kolory A co biorę? Nic Po prostu siedzę w głupiej pracy pół dnia a potem nad magisterką 1/4 dnia - to mi starcza za wszystkie mega odlotowe specyfiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakończyłem magisterkę

No to gratulacje. Teraz to już pewnie tylko czysta formalność czyli obrona . Kurcze już nie pamiętam jak moja wyglądała

Ale wracając do tematu to gąski rzeczywiście wyglądają nieźle. Cały czas mam tylko wrażenie, że pancerz jest za płaski, no nie wiem jak to nazwać. Że powinien mieć więcej "wystających" części: klap, podnośników, czujników, anten radarów i lidarów, włazów itd., itd. Przecież to broń przyszłości więc wszelkiego rodzaju anten i czujników powinno być całe mnóstwo.

Po prostu nie mogę się doczekać malowania tego potwora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie podchodzę do takich dodatków nieco sceptycznie. W książce jest napisane że nawet pole siłowe nie chroni przed plazmą...więc lepiej nie mieć farfocli na wierzchu i nie stracić niż mieć i stracić Dwuznacznie to brzmi ale tak myślę...zresztą póki co nic nie jest powiedziane do końca bo póki operuję Bolkiem w rękach to wiele podoklejanych szpejów mógłbym stracić przez nieuwagę. Na 100% coś dojdzie na przedniej płycie pancerza....ale to później..jak będę mógł się w pełni skupić na Bolesławie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W książce jest napisane że nawet pole siłowe nie chroni przed plazmą...więc lepiej nie mieć farfocli na wierzchu i nie stracić niż mieć i stracić

No to wygląda na to, że będę musiał książkę przeczytać bo co i raz jakieś głupoty mi do głowy przychodzą przez nieznajomość literatury faktu. Ale to pewnie też przez inną serię książek Webera gdzie "ekranów" nie przebijało nic - plazma, nie plazma

No ale rób dalej siedzę już cicho, nie marudzę i obserwuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W książce "Bolo!" jest taki fragment gdzie jednostka liniowa NIKE (ta którą robię) dostała z działa plazmowego Hellbore kal 110cm w tylną wieżę z odległości kilometra i straciła ją. W każdym razie właśnie z radości że zdałem ostatni w tym roku egzamin na studiach (teraz tylko obrona) rozwaliłem stary napęd D i wysypałem z niego dużo inspirujących i dających do myślenia części tak więc coś dojdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jakoś mi się to skojarzyło z twoim projektem:

http://mailer.fsu.edu/~akirk/tanks/france/Fra-Char2C-Drawing.gif

a tu model...

http://henk.fox3000.com/ostfr/fcm/03.jpg

Najwyraźniej daleki przodek ;)

 

rozwaliłem stary napęd D i wysypałem z niego dużo inspirujących i dających do myślenia części

No tak... tak jak u mnie "zbieraj, burz i buduj" ja wczoraj rozwaliłem starą idiotkamerę i jestem pozytywnie zaskoczony potencjalną pzrydatnością części Bardzo fajne kawałki znalazłem tyż w stacjach łod dyskietek - ktoś je jeszcze pamięta???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.