Skocz do zawartości

PZL 65 IRBIS Master craft+złom 1:72 NA FINISZU!!!!!!!!!!!


SOPOL73

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet niezłe te płomienie. Podoba się Będzie prysnięty półmatem? I przydałyby się jakieś potężne okopcenia z Centaurusów...i obicia, żeby nie było, że maszyna z Wytwórni Płatowców na Paluchu wyszła z płomieniami ;) Mam propozycję na nastepny projekt- Puławszczak z zakryta kabiną,rzędowym silnikiem Hispano-Suiza i chowanym podwoziem pod zastrzały-wszak polski płat mógł wytrzymać do ok.600km/h, jak obliczano...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie mat będzie wash będzie okopcenie i odkryte alu. Co do projekyu musiał bym przemyśleć bo mam pomysł na myśliwca.Myślałem o jakiejś wersji rozwojowej bf 109 nie wysokościowej, ale może coś polskiego znowu - przyjdzie czas będzie rada!Może też być rozpoznawczy Wilk lub Łoś w wersji torpedowej tematów jest cała gama tylko trzeba dobrze opracować koncepcję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej miodu czy kaszanki

 

też coś! Miodku więdcej, kaszanka subtelnie podkreśla smak!

 

Przydała by się ankieta co do nazwy

wracając do klucza nadawania nazwy własnej idąc za:

 

Królikiewicz T., Polski Samolot i Brawa, Warszawa 1990, s. 53:

 

" W latach trzydziestych lotnictwo wojskowe zaczęło nadawć nazwy rozmaitych przedstawicieli fauny typom zamawianych przez siebie samolotów:

- samolotom bombowym - wielkich ssaków polskich;

- samolotom liniowym - ryb;

- samolotom towarzyszącym - ptaków;

- samolotom myśliwskim jednomiejscowym - ptaków drapieżnych;

- samolotom myśliwskim dwusilnikowym -ssaków drapieżnych;

- samolotom szkolnym - psów;"

 

Jakkolwiek by Twojego projektu nie klasyfikować nazwa jest w porządku, zwłaszcza, że PZL-48 Lampart to niejako kuzyn Irbisa i potwierdza regułę. Pierwsza myśl jest najlepsza, choć Szczupak też by pasował. Sugeruję abyś został przy swoim, chyba się już nawet przyjęło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już stoi na wzmocnionym podwoziu, ale to jeszcze nie koniec prac, ale finisz.

 

Irbisfinisz002.jpg

Irbisfinisz003.jpg

Irbisfinisz004.jpg

Irbisfinisz005.jpg

Irbisfinisz007.jpg

Irbisfinisz008.jpg

Irbisfinisz009.jpg

Irbisfinisz010.jpg

Irbisfinisz011.jpg

Irbisfinisz012.jpg

Irbisfinisz013.jpg

Irbisfinisz014.jpg

Irbisfinisz015.jpg

Irbisfinisz016.jpg

Irbisfinisz017.jpg

Irbisfinisz018.jpg

Irbisfinisz019.jpg

Irbisfinisz020.jpg

Irbisfinisz021.jpg

 

Przypominam że to jest projekt z serii SF Historyczne. Jestem gotowy przyjąć krytykę cenne uwagi uwzględnię tylko proszę nie proponowac zmiany długości kadłuba bo to troszkę "nie tego"!!

Jeszcze mam przy tym modelu sporo pracy a wydaje się wykończony.Pozostaje wybranie uzbrojenia bombowego oczywiście na podwieszenia wszelkiej prowienieńcji bo to SF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irbis został dozbrojony na full - wersja uzbrojenia dociążona.Fotki średniej jakości bo nie miałem czasu na przygotownie jasnego tła.

 

Irbisfinisz2009.jpg

Irbisfinisz2008.jpg

Irbisfinisz2007.jpg

Irbisfinisz2005.jpg

Irbisfinisz2003.jpg

Irbisfinisz2002.jpg

Irbisfinisz2001.jpg

 

Jeszcze pozostały odciągi anteny, rurka Pitota i pomalowanie ramek oszklenia górnego stanowiska strzeleckiego. ;o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.