Skocz do zawartości

Scania 142H Wrecker


skwarciu21

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim jestem tu nowy więc prosze o wyrozumiałość. Jest to mój 5 model i druga ciężarówka narazie mało zrobiłem. Ale najgorsze jest malowanie bo maluje pędzelkiem. Scania będzie miała kolor matowy więć łatwo pędzelkiem nie bendzie zwłaszcza że nie używam podkładu dobra niebende sie rospisywał oto fotki:

części silnika

002d2f262582bab7m.jpg

silnik

61f235b375970f96m.jpg

 

464f3b4b4c3d462cm.jpg

 

988f5723bc664bf9m.jpg

 

b411d7fdabb0c216m.jpg

 

38bc817919aaae17m.jpg

 

5fb1c4626d28d729m.jpg

 

9a758ac2100e6f64m.jpg

 

884faab4bca62171m.jpg

 

563cfa38ded1115bm.jpg

 

Czekam na komentarze prosze o wyrozumiałość bo doświadczonym modelażem niejestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Trzymam kciuki, że bd ładnie. Na razie wszystko wygląda gites malinka. Swoją Scanię też malowałem pędzelkiem, szkoda, że nie bd malował błyszczącym.

Galeria

Warsztat

Pędzlem też da się wyciągnąć sporo

Pozdrawiam Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Hi,

Skoro nie jesteś doświadczony to kilka uwag dla ciebie - na pewno się przydadzą:

1. zdjęcia ładuj na innym serwisie niż fotosik - z nim co jakiś czas są niezrozumiałe problemy - proponuję photobucket.com - świetny i niezawodny

2. Jeżeli malujesz pędzelkiem to aero jeszcze przed tobą - jednak, żebyś szybko zobaczył, jaka jest różnica to proponuję, byś chociaż kolor na kabinie połozył farbą w aerozolu z puszki np. tamiya - jest droższa niż słoiczki humbrola ale przynajmniej jeden kolor na początek mógłbyś sobie sprawić - naprawdę efekt będzie dużo lepszy :-)

Na początek to tyle - reszta pewnie wyjdzie w praniu.

 

Edit: widzę że w międzyczasie pojawiły się wpisy.... Sztuką jest by model wyglądał jak najlepiej, a malowany pędzelkiem będzie wyglądał po prostu beznadziejnie. Posłuchaj rad innych i weź spreya na kabinę - reszta póki co z pędzelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Piszesz, ża co to za sztuka pomalować aero - otóż śmiem twierdzić, że malowanie aero jest trudniejsze niż pędzlem Odpowiednie proporcje farby z rozcieńczalnikiem, dobór odpowiedniego ciśnienia, malowanie tak, aby nie było zacieków i tak dalej Sztuką jest pomalować aero tak, aby powierzchnia była idealna Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
otóż śmiem twierdzić, że malowanie aero jest trudniejsze niż pędzlem Odpowiednie proporcje farby z rozcieńczalnikiem, dobór odpowiedniego ciśnienia, malowanie tak, aby nie było zacieków i tak dalej Sztuką jest pomalować aero tak, aby powierzchnia była idealna Pozdro
Dlatego na początek radzimy, byś skawrciu pomalował to sprayem z puszki :-) Zdanie co najmniej kilku osób znasz, a zrobisz jak będziesz uważał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do was takie pytanie czy w tej scani silnik ma być na ramie przechylony do tyłu? bo umnie po przymiarce tak było

 

dzięki spróbuje napewno ale nie teraz bo zbieram na nową kome i modelu napewno nie bende w tym miesiącu kupywał

 

to znaczy czy ma byc pod kątem bo nie wiem a na instrukcju nigdzie niemoge zobaczyc czy ma tak być

 

 

Edit: Zdanie zaczyna się z wielkiej litery, a znaki interpunkcyjne nie są dla parady !

 

Ps.

Przeedytowałem ci posty, nastepnym razem gdy zechcesz w krótkim odstępie czasu coś dopisać zastosuj funkcję zmień.

tornado

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak koledzy wspominali lepiej postaw na sprej Pędzlem jeżeli lubisz też da się pomalować ,ale wiadomo że zostaną jakieś smugi.

 

Dlatego wielkie dla osób które malują cały model pędzlem Ja nie cierpię malować pędzlem co po niektórych części modelu ,nie mówiąc już o malowaniu całego modelu

 

Trochę w Twoim modelu nie podoba mi się zestawienie kolorów -ale to rzecz gustów ,o których wiadomo się nie dyskutuje

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale chyba i tak kupie spray normalny jutro wstawie fotki bo już przykleiłem silnik i koła jutro i cos jeszcze może

 

Dzisiaj dam nowe foty mojej scani pierwsza przymiarka budy. Jak myślicie czy bendzie pasował w scani niebieski metaik chodzi mi o kolor mo ten jest spoko ale może lepiej by wyglądał niebieska scania??

 

62c897286f862330m.jpg

 

dd3d2f011ae4e912m.jpg

 

sory za jakość ale robione psp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że lepiej by wyglądało, gdybyś wyrażał się po Polsku jak coś piszesz - zwracali Ci już na to uwagę koledzy. To na prawdę źle się czyta... Co do modelu to pamiętaj, że jak kupisz metalic (zresztą jakikolwiek inny kolor też), to musisz kupić jeszcze podkład pod niego i bezbarwny na niego (na zwykły kolor nie trzeba bezbarwnego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie zgodzę - jest sens kupowania Tamiya Spray.

Owszem, DupliColor jest tanie, ale ma bardzo ograniczoną ilość odcieni, nie licząc białego i czarnego, wszystkie kolory występują tylko jako błyszczące (nie ma matów). Podobnie jest zresztą z Motip - nie ma matów, choć odcieni jest już sporo. Poza tym, z doświadczenia w malowaniu powyższymi farbami stwierdzam, że Tamiya Spray najlepiej się nakłada - dobrze kryje przy stosunkowo niewielkiej ilości farby (cienka powłoka).

Jeśli ktoś może sonie pozwolić na Spray'e z Tamiya, to ja je polecam.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.