Skocz do zawartości

Diorama USS "Nimitz" - potrzebna pomoc!!!


darius25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Potrzebuję pomocy przy wyborze odpowiedniego modelu okrętu towarzyszącemu lotniskowcowi USS Nimitz z lat 1975-1979,który będzie płynął obok lotniskowca jako eskorta.Ważne,żeby pasował historycznie,bo niestety zakupiłem sobie model USS Lassen z Trumpetera i po głębszej analizie wyszło mi,że jest to za nowa jednostka,zeby pasowała do ogólnej koncepcji dioramy.W tym momencie zastanawiam się nad jakimś niszczycielem rakietowym typu Spruance,np.USS Cushing lub właśnie USS Spruance z Dragona.Oczywiście wszystkie modele w skali 1/350

 

Proszę doradzcie,który model najlepiej mógłby pasować do powyższej koncepcji!Będę wdzięczny za jakieś ciekawe propozycje.

 

Pozdrawiam,

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze wybrać fregaty rakietowe typu Oliver Hazard Perry. Do służby weszły jakoś w I poł lat 70 wiec okresowo by pasowały.

W 350 robi je chyba Academy i to w dość dobrej jakości. Mozna by zrobić np model: USS "Clark"czy jakiś inny bo grupy uderzeniowe, składały się głównie z fregat, niszczycieli i okrętów podwodnych. Na"hunter-killera" w tej skali to chyba nie dostaniesz a fregta jest pod dostatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki KARPIU za pomoc.Pomysł z ta fregatą jest całkiem niezły.Spokojnie można ją kupić w Polsce za jakieś 100zł,i rocznikowo też idealnie pasuje do Nimitza,więc wszystko gra.Mam tylko jeszcze takie pytanie,czy do tej fregaty U.S.S Oliver Hazard Perry można dokupić jakieś zestawy blaszek,bo nie chcę,żeby fregata wygladała ubogo w stosunku do Nimitza,który będzie cały waloryzowany blachami firmy WEM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.Ciekawe tylko,kiedy te blaszki będzie można kupić,bo nie ukrywam,że zależy mi trochę na czasie.Ale i tak fajnie,że WEM je zrobił

Dodam tylko,że USS Nimitz również będzie cały waloryzowany blaszkami WEM(zestaw ultimate) oraz dokupiłem nawet osobno blaszki WEM do samolotu F14 oraz oryginalne kalkomanie VF84 "Jolly Rogers" z firmy Yankee Modelworks i figurki malowane z Eduarda (wersja Naval oraz Aircraft).

 

 

Dzięki i pozdrawiam,

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się bardzo ciekawie tylko jak ty to wszystko zmieścisz w 350 pół domu to będzie zajmować xD

 

A fregatę Oliver Perry w Martoli możesz nabyć za niecałe 90 zł

http://www.martola.com.pl/pl1388/produkty27170/FFG_7_USS_Oliver_Hazard_Perry

a blachy do niego chyba też by Ci sprowadzili

 

Ogólnie to jak chcesz in boxa to na już był poruszany temat tej fregaty, co prawda pod kątem zrobienia go jako pod bandera PL ale może Ci się przyda.

viewtopic.php?t=10718

 

chyba gdzieś też miałem kilka fotek Nimitza z eskortą poszukam jak znajde to Ci prześle,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze,że jeszcze nie wiem jak i gdzie to postawię,ale faktycznie może byc z tym spory problem

Dzięki KARPIU za namiary na sklep.Wysłałem do nich zapytanie dotyczące tych blaszek do niego.Mam nadzięję,że coś załatwią.

Co do tego in-boxa,to już kolega Jędrek mnie uswiadomił,że ów taki jest ,więc napewno zerknę.

 

 

Dzięki i pozdrawiam,

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowana większość Spruanców weszła do służby jeszcze w latach 70-tych więc na pewno by pasowały - ale najlepiej aby były w konfiguracji z tych czasów, bo przechodziły różne upgrady po drodze. W dalekiej eskorcie podążały myśliwskie okręty podwodne. Można by użyć typu Los Angeles, bo te wchodziły do służby od 1976 roku – ale na pewno tylko te bez VLS-ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc.Ostatecznie padło na model fregaty U.S.S Oliver Hazard Perry z Academy.Model będzie wzbogacony blaszkami WEM,które już zamówiłem w USA oraz model helikoptera Seahawk będzie wymieniony na Trumpetera,bo lepiej się prezentuje niż fabryczny.

 

Pozdrawiam,

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z SH-60 pojawia się jeden problem - w okresie który proponujesz śmigłowce te nie były nawet testowane

Co do koncepcji to bardzo fajnie i mam nadzieje, że pokażesz proces budowy. Nimitz to zapewne trampek - model fajny ale jakoś dziwnie mi się ubogi wydaje - blachy się przydadzą. Dioramka będzie ogromna - pamiętaj o zachowaniu odpowiednich odległości pomiędzy okrętami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Piter co do tego SH-60.Testowano go bodajże od 1979r,ale wyczytałem,że na pokładzie tej fregaty były Sikorsky CH-60 lub Kaman SH-2 Seasprite.Helikoptery CH-60 są produkowane od 1974r. do dzisiaj w różnych konfiguracjach.Trumpeter produkuje kilka wersji tego helikoptera w skali 1/350 i myślę,że wszystkie wyglądają tak samo,tylko na pudełku mają inne oznaczenie.Zastanowię się nad tym jeszcze,jak tylko będę miał model fregaty w domu.Zobaczymy co tam Academy oferuje!Może nie trzeba będzie nic kombinować!!!

 

 

Dzieki i pozdrawiam,

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jarku za zapowiedz wątku warsztatowego.Czekamy z niecierpliwością

 

Ze swojej strony chciałbym tylko jeszcze wyjaśnić,że całą dioramkę wykona właśnie kolega Gulumik.Razem omówiliśmy koncepcję powstania takiej właśnie dioramy,ale ja w tym projekcie zajmuję się tzw.logistyką,czyli załatwiam modele,blaszki itp.,natomiast Gulumik odpowiedzialny jest za warsztat,czyli budowę.

Mam nadzieję,że uda nam się zrobić wszystko to,co sobie zaplanowaliśmy.Zapraszam wszystkich do kibicowania temu projektowi,bo to naprawdę nie lada wyzwanie!!!

 

 

Pozdrawiam,

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.