Skocz do zawartości

Coś wrześnowego chcę - pomożecie?


Aishu93

Rekomendowane odpowiedzi

Wy tu sobie gadu gadu, a dziewczyna zostanie zaraz z 37mm problemem. Działko do Mirage wymaga sporo pracy, zwłaszcza przy pokrętłach i przyrządach celowniczych.

 

Co do 7TP, to nie sądzę żeby Rosjanie targali je na poligon. Z ruskiego raportu o "polskim vikersie" wynika jasno, że nie był dla nich żadnym novum ani powodem do zachwytu. Przypominam też, że Rosjanie na Kubince mieli 3 sztuki i wszystkie poszły do pieca, dwa w trakcie wojny, ostatni w latach 70tych (ten ostatni to pewnie ten ze stalingradzkiej fabryki traktorów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nadal uważam że jeszcze za mało zrobiłam, by założyć osobny wątek warsztatowy.

Mam problem z tymi materacykami obsługi. Na jakiej wysokości powinny być przyklejone? Prosto na nogach czy wyżej? Nie mogę namierzyć żadnej fajnej galerii w Internecie a instrukcję chyba jakiś kaleka rysował. Znacie jakąś galerię zdjęć Boforsa?

 

image001.jpg

image002.jpg

 

Zdjęcia słabe, bo przy sztucznym świetle a biały plastik nie ułatwia sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy "w spadku" nie dostałaś instrukcji do składania? w google bez problemu znajdziesz zdjęcia i modelu i oryginału.

 

Pamiętaj, że działko będzie się dobrze prezentowało, gdy dokładnie obrobisz wszelkie nadlewy, zadziory itp.

 

http://images.google.pl/images?hl=pl&q=37+mm+bofors&btnG=Szukaj+obraz%C3%B3w&gbv=2&aq=f&oq=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Z tego co pokazujesz to masz kompletne działko Boforsa wz 36 (37mm) i instrukcję do TKS firmy RPM, czy do tego też masz ramki ? Co wyciśniesz ? - działko i tankietkę z niby wnętrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do działka nie mam instrukcji więc się zastanawiam, sprzedać czy zostawić. A jeżeli chodzi o tankietkę i wnętrze to ramki mam, kwestia tylko ile przeróbek jest koniecznych.

 

1.Instrukcje mam mogę Ci pstryknąć i podesłać, jutro.

2. Przeróbki w TKS od RPM, poczytaj polskie wątki o tym wozie i tej firmie to będziesz wiedział Generalnie to jest tak, jak byś Jagdpantere przerabiał na Stuga ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzech różnych wersjach tankietki (TKS) czyli uzbrojenia, ckm Hothckiss, nkm FK-A i pewnie ckm wz 30 Browninga. Wnętrze takie samo dla wszystkich wariantów, poza tym to co jest w zestawie może być tylko i wyłącznie namiastką wnętrza.

Uwierz mi rObo87, mam kilka takich już ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko oko, widziałem już takich delikwentów, którzy robili KAŻDY detal wnętrza, robota szwajcarskiego zegarmistrza.

 

Sądząc po temacie wątku, to na Twoim miejscu zrobił bym ładnego TKS z nkm, bez wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy, że będę chciał zrobić tego TKS'a w miarę porządnie. Będę miał na kogo liczyć w sprawach merytorycznych ? ;)

Gwarantuje Ci że przeklniesz to pytanie, bądź pewien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zgłaszam się to projektu Wrzesień '39

 

btw. jak możesz to podeślij instrukcję od tego Boforsa (to na pewno skala 1/35) ?

 

Jakiś patent na te paskudne od wewnątrz ściany tankietki? Górne włazy chyba od nowa trzeba będzie zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zgłaszam się to projektu Wrzesień '39

Super !

 

btw. jak możesz to podeślij instrukcję od tego Boforsa (to na pewno skala 1/35) ?

Do borosa wz 36 ? Chodzi Ci o tą armatkę ppanc tak /

Jakiś patent na te paskudne od wewnątrz ściany tankietki? Górne włazy chyba od nowa trzeba będzie zrobić...

Górne włazy do odstrzału, te zestawowe są błędne (geometria) i zdecydowanie za grube. Materiały będę Ci wrzucał do wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o borosa wz 36 ? Chodzi Ci o tą armatkę ppanc tak /

 

To działko, które widać na ramkach stronę wcześniej.

 

Tak orientacyjnie, ile części z tego zestawu RPM się przyda a ile bym musiał dorobić? Są jakieś blaszki, dodatki itp za którymi warto się porozglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To działko, które widać na ramkach stronę wcześniej.

 

Tak orientacyjnie, ile części z tego zestawu RPM się przyda a ile bym musiał dorobić? Są jakieś blaszki, dodatki itp za którymi warto się porozglądać?

 

Czyli Bofors wz 36 kal 37mm Instrukcje wrzucę Ci jak wrócę do Poznania (tj wieczorem albo jutro rano).

Ile częśći - to zależy co chcesz pootwierać (górne włazy, klapy przód/tył, boczne wzierniki) to wszystko do zrobienia z polistyrenu.

Wnętrze - silnik i okaptowanie, skrzynia biegów, pedały, stelaż na amunicje, chłodnica i zbiornik paliwa, wymieniać można długo ...

Blaszki są Abera, lufa (jeśli wariant z nkm) polecam lufe od niemieckiego działka 20mm FLAK (też do kupienia), gąski rób plastikowe (broń boże ta guma!), układ jezdny = duuużo pracy.

Wszystko w swoim czasie, aaa i nity, na niektórych powierzchniach rozkład jest nieprawidłowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TKS na razie ląduje w poczekalni na miejscu o wysokim priorytecie.

 

Ile $ muszę wydać by mieć dobrze zrobionego 7TP? Domyślam się, że tylko Mirage go robi...

 

Jeszcze mały żarcik:

 

Dragon właśnie wydał zestaw 3w1 czyli 3 różne tankietki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TKS na razie ląduje w poczekalni na miejscu o wysokim priorytecie.

 

Ile $ muszę wydać by mieć dobrze zrobionego 7TP? Domyślam się, że tylko Mirage go robi...

 

Jeszcze mały żarcik:

 

Dragon właśnie wydał zestaw 3w1 czyli 3 różne tankietki

 

 

Tak na oko

35 zł model +

58 zł blaszki +

28 zł lufa +

110 gąski zł +

24 zł farby do kamuflażu (bazowe kolory 6x4zł)

= ok 255zł*

 

Do tego duperele ARMO

- 90 zł wnętrze do C7P

- 30 zł wózki

- 40 zł inne duperele (np. do Choroszego)

= 160zł**

 

 

SUMA 415zł + rozmaite koszty przesyłek + ew załoga

*przy założeniu, że model bez wnętrza

** model z wnętrzem

 

Co z tym Dragonem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za gąski za 110 zeta ?? Ja mam gąski plastikowe do mod. Vikers/7TP/T-26 i wyglądają na dobre.

Dragon wydał nasza tankietkę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.