Skocz do zawartości

Coś wrześnowego chcę - pomożecie?


Aishu93

Rekomendowane odpowiedzi

Będziemy mieć w tym roku 70-tą rocznice wybuchu drugiej wojny światowej.

Chciałabym to uczcić jakimś modelem, tylko jak już pisałam w powitaniu nigdy żadnego nie zrobiłam

Możecie coś polecić osobie całkiem zielonej? Najlepiej żeby było proste i nie kosztowało zbyt wiele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No fakt. Modele RPM lub Mirage to na początek. Reszta z wrześniowych to w zasadzie żywica lub samodzielna budowa, więc lepiej kup sobie 7TP lub Vickersa, ew. Tankietkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Tak, chodzi o coś używanego przez Wojsko Polskie.

Siedzę chora w domu (zamiast z klasą być w górach - matury), więc przeglądam allegro i widzę, że te Vickers, &tp i T26 z dwoma wieżami to takie same są wszystkie. Chyba mi się te z jedną bardziej podobają - bardziej do czołgu podobne. Poza tym sprawdziłam, że takiego ma mój ojciec w szafie z zapasami Więc może obejdzie się bez kupowania.

W związku z tym mam kilka pytań:

- czy firma Spójnia (taki właśnie jest w magazynku papy) jest lepsza/gorsza od wspomnianego przez Was Mirage i RMP?

- a może jeszcze jakiejś innej firmy 7TP jest godne uwagi? Dragon, Tamiya, Tristar, Zviezda, Revell (tych pudełek widzę najwięcej w szafie)?

- znacie jakieś ładne malowanie? (to dla mnie ważne )

- w którym muzeum można zobaczyć 7TP? Nic tak nie motywuje jak spotkanie oko w oko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7TP firmy Spójnia to ten sam co Mirage i RPM-u. Zmiana właściciela form. Nikt inny nie produkuje tego modelu.

Co do malowania 7TP to wpisz w www.google.pl - GRAFIKA - "7TP" i będziesz miał do wyboru do koloru.

Chociaż oryginalny 7TP nie występuje w muzeach, to jest on obecnie odbudowywany. Z nudów poszukaj w necie, materiałów jest sporo.

 

www.google.pl:

 

http://images.google.pl/images?hl=pl&q=7TP&lr=&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEHE, czyżby dziewczyna się interesowała modelarstwem i do tego wrześniem 1939?? )))))

 

Tu masz garść informacji o 7TP:

http://www.weu1918-1939.pl/pancerne/czolgi/7tp/dowodztwo_pancerne_czolgi_7tp.html

 

Jak powiedział Jarekk żaden 7TP nie przetrwał wojny. Znaczy, jeden przetrwał, ale poszedl do pieca w jednej z hut ZSRR już po wojnie. 7TP powinien być pomalowany w trzy kolory. Jakbyś chciała, to napisz na priv i zeskanuje Ci parę malowań czołgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jarku za linki, sama powinnam na to wpaść :(

Widd - dziewczyna się ZAinteresowała, a czy się wciągnie na dłużej to się zobaczy A co do września 39, to zobowiązuje rodzinna tradycja, prapradziadek było przedwojennym oficerem WP. Co prawda piechoty, ale zawsze...

Skanować chyba nie ma potrzeby, z podesłanych linków widzę, że tylko dwie wersje kolorystyczne były; zielony i żółto-zielono-brązowy.

Poza tym zdążyłam już znaleźć w biblioteczce książeczkę Typ Broni i Uzbrojenia. Zabieram się do czytania - mam nadzieję, że się nie rozsypie, bo trochę zmurszała jest.

Dostałam też od rodziciela błogosławieństwo i zgodę na pobranie z magazynu 7TP. Obejrzałam zawartość, chyba dam radę. Tylko części strasznie dużo, całe pudełko po brzegi wypełnione ramkami - niebieskie, białe, jakaś blaszka miedziana. Hmmm, a kierowcy to do niego nie powinno być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak fajnie, że następna osoba płci pięknej zainteresowała się modelarstwem. Wybrałaś bardzo fajny temat, już nie mogę doczekać się relacji. 3maj tak dalej i oby modelarstwo stało się Twoim wielkim Hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, skoro blaszki to może masz zestaw rozszerzony?

 

Był kiedyś dostępny zestaw SK z dwoma czołgistami do 7TP.

 

A jak tam u Ciebie z narzędziami?

Wiele osób zniechęca do budowy modeli zakup wszystkich potrzebnych/przydatnych narzędzi modelarskich.

 

"Czy mnie jeszcze pamiętasz"

 

19d6bd44da28f8d4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po południu zostałam brutalnie odgoniona od komputera, więc odpowiadam teraz

Z własnych narzędzi mam tylko osobisty nożyk olfy, ale mam też nieograniczony dostęp do warsztatu ojca (przynajmniej jak go w domu nie ma ).

 

"dowód na to mi daj"

 

Wspomniałam, że pudełko wydało mi się nadmiernie wypakowane. Indagowany (ładne słowo) ojciec powiedział, że wszystko się przyda. Wydawał się trochę smutny jak zobaczył zawartość. Czyżby żałował że zdecydował się je oddać w moje ręce?

Porobiłam wczoraj zdjęcia zawartości i liczę, ze mi podpowiecie co z tego będzie mi potrzebne.

Cześć elementów niestety jest już sklejona...

 

dd03ac1cc168c2ccmed.jpg

 

cef7013473af3d7bmed.jpg

 

Cztery instrukcje!

52956d26a6ebd693med.jpg

 

e976534773f9809emed.jpg

 

44c4d21e060bd7d1med.jpg

 

Coś dużo tych kół a jeszcze są jakieś w tej sklejonej karoserii.

4a00f315f63bda66med.jpg

 

354d700a924b80b0med.jpg

 

67023a38702b9a2cmed.jpg

 

f69283bec67c8c2fmed.jpg

 

A ta armata to chyba tu przez przypadek?

7df2f1f51623ed9dmed.jpg

 

Co z tego wyrzucić a co zostawić?

 

BTW znacie jakieś lepsze miejsce na umieszczanie zdjęć? Ten fotosik to jakaś masakra. Trudny w użyciu i zdjęcia pomniejsza. Nie podoba mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam tą stronę:

 

http://imageshack.us/

 

Pozdrawiam

 

 

btw. z tego co widzę na zdjęciach to masz więcej niż jeden model w tym magicznym pudełeczku od Taty. Co najmniej dwa, ale nie zdziwiłbym się, że masz ich tyle ile instrukcji

 

Michael

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinnaś kierować się chyba kolorami.

Dwa błękity to 7TP jednowierszowy. Biały z szarym to 7TP dwuwierszowy. Oczywiście wiele elementów jest wspólnych.

Żywicznym zawieszeniem można zastąpić oryginalne plastikowe. Warto to jednak robić po nabyciu doświadczenia w pracy nad żywicą. Blaszka również w/g uznania. Można zastosować na początku tylko duże części a po nabyciu doświadczenia decyzja - uzupełniam o drobiazgi. Lufa metalowa jest świetna i należy zastąpić nią plastikową lufę.

 

Z fotek wynika, że masz 2 1/4 modelu 7TP + armatę ppanc Boforsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołgi już częściowo są przygotowane do montażu elementów fototrawionych i nie da się już ich wykonać w standardzie "prosto z pudełka". Moim zdaniem zacznij od armatki, nabierzesz doświadczenia, a jeżeli Ci się spodoba spróbujesz z czołgami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś zainteresowana to mam do sprzedania Wz 34 w skali 1:35 firmy Aga i 7TP w 1:35 firmy Mirage oraz TKS w skali 1:35 i kilka innych "wrześniowych". Jakby coś to pisz na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w szafie też leży taki, jeszcze ze "starą" ceną (1500zł jeśli pamiętam...)

Ale osobiście poczekam, aż nabierze toto wartości kolekcjonerskiej chyba

 

Przy okazji - powitać kolejną Panią Modelarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko z uwagą. Nie było dwóch wersji malowania Dawno rozwiano już legendę o zielonych 7TP. Nie ma z nimi ani jednego zdjęcia (jest parę z zieloną tankietką). Na forum, w dziale Pojazdy Wojskowe/ 1:1 jest temat o polskich pojazdach pancernych. Tam dużo o malowaniu i doborze kolorów. Parę osób na forum robi 7tp (w tym ja). Napisałaś też, że drugim maskowaniem był żółto-zielono-brązowy. Faktycznie to były kolory szaropiaskowy-oliwkowozielony-brązowy. Paleta wzorów plam jest bardzo duża i w sumie zależała od inwencji malującego. Polecam więc oglądnąć inne wątki o 7TP na forum.

 

Pozdrawiam i mam nadzieje, że z nami na dłużej zostaniesz. Ja swojej dziewczyny nie namówię chyba do modeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z sugestią Janusza F. przysiadłam nad armatką Bofors wz.36.

Jeszcze za mało mam zrobione by coś w osobnym wątku pokazywać. Na razie pracuje nad nogami (ogonem?) i kołami. Z tego co znalazłam w Internecie na belkach ogona są zamocowane takie materacyki dla obsługi. W jakim one powinny być kolorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłbym taki pewien w kwestii,, 7TP w Rosji,, .Oficerowie jeżdżący w latach 70-tych na Radzieckie poligony twierdza ze widzieli na jednym z poligonów 3 wraki 7TP. I raczej im wierze bo mieli pojecie o temacie.Ten kraj jest nieodgadniony, kto wie co tam się jeszcze znajdzie.Świętej Pamięci mój znajomek - oficer lotnictwa będący w tamtych czasach na poligonie -czy w jakiejś delegacji, czy na jakimś pokazie,nie pamiętam już z jakiego powodu twierdził ze widział tam jednego 7TP-trochę podziurawionego. Nie wierzyłem w to co mówił ale dość dokładnie mi opisał kształt czołgu tak ze bylem pewien ze mówi o 7TP.Dylo to pod koniec lat 70-tych. Kadłub od C7P tez się w Rosji odnalazł i odbudowano na nim T-26. tak ze kto wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, pisałem o ostatnim znanym. To, że stały na poligonie też wierzę. Widziałem ostatnio film z prób pocisku radzieckiego z lat 70-tych, który walił na poligonie w Panzer IV...

 

Co do 7TP podziurawionego - naprawdę łatwo go pomylić z fińskimi Vickersami - zarówno dla Polski, jak i Finnlandii Bofors opracował prawie taką samą wieżę.

 

W odpowiedzi na to co piszesz powiem tylko, że Ruscy mają takie przestrzenie, że ich poszukiwacze każdego miesiąca odnajdują w lasach pobojowiska, z kuchniami polowymi, uszkodzonymi pojazdami - miejsca w których nikt przez 60 lat nie był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.