Skocz do zawartości

PIPER PA-18 super cub Revell 1:32


albert091283

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie po małej przerwie w moim nowym warsztacie. Tym razem obiektem zmagań jest Piper PA-18 super cub. Co do malowanie to do końca jeszcze nie podjąłem decyzji, ale prawdopodobnie będzie coś takiego jak na zdjęciu tylko z fikcyjnymi znakami rejestracyjnymi, (ale jak wspomniałem to jeszcze nic pewnego może się coś zmieni w trakcie budowy)

In Box

721191ffe943b2f8m.jpg d80279714441b5acm.jpg 3c28140e0c1aeb90m.jpg

ec02fd22bdcad9a3m.jpg 99bfe6e4e5dcf657m.jpg c0d8dee636da1a2bm.jpg

Planowane malowanie

db55b80aeb26a2b1m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A nie lepiej zrobić żółtego cywila? Jakoś tak żółty od razu się kojarzy z Cubem.

Poza tym zwróć uwagę, że podczas wojny latały tylko zwykłe Cuby (a konkretniej wersja J-4, zwana Grashopper). Super Cub z pasami inwazyjnymi to ahistoryzm - wersja ta premiere miała 5 lat po inwazji, w 1949 roku. Oczywiście możesz dokonać konwersji na poprzednią wersję, główna różnica to inny silnik i awionika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Cub z pasami inwazyjnymi to ahistoryzm - wersja ta premiere miała 5 lat po inwazji, w 1949 roku.

Tak wiem to, co pokazałem na zdjęciu to tylko przykład a pasy zawsze można pominąć jak wspomniałem w pierwszym poście oznaczenia i malowanie jako takie ma być fikcyjne tylko w podobnej kolorystyce.

Może bardziej coś takiego.

8b9e5f7582d536efm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Coś powoli zaczyna się dziać dzisiaj silnik (gotowy do malowania)

Dorobiłem przewody wysokiego napięcia, wstawiłem nową rurę wydechową i siatkę w (filtrze)

deee59dd405b1cfem.jpg f017a96a908ba780m.jpg

ca238d8173a0373am.jpg c1940acfb43fe7d3m.jpg

Pozdrawiam Albert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolejny dzień prac. Widzę, że ten warsztat nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem, ale cóż trzeba dokończyć, co się zaczęło I tak dzisiaj pomalowałem wstępnie silnik I poskładałem na sucho kadłub.

a0a91d648546606dm.jpg 73cb34b29bbd9b16m.jpg

948926acfdb73685m.jpg 040fe39ef5d1878cm.jpg

3234353cf3374ffem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie wiem jak z innych strony, ale z mojej cieszy się wielkim zainteresowaniem Lubię ten samolot, bardzo, troszke na nim przelatałem na Flight Simulator X W silniku zwashował bym cylindry, bo troszkę są za czyste Trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zrobić żółtego cywila?

Popieram ArmiĘ - może chociaż trochię żółtego na samolocie ?

Jedno jest pewne - dokumentacji fotograficznej do tego projektu to ci nie zabraknie , sam airliners.net zgromadził całą tonę fotek... zatem powodzenia!

Pytanie - jakie wymiary ma model wg. producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich serdecznie. Jednak ktoś ogląda cieszy mnie to niezmiernie.

 

W silniku zwashował bym cylindry, bo troszkę są za czyste Trzymam kciuki

Silnik jeszcze nie jest skończony musiałem czekać na wyschnięcie farby, może jeszcze dzisiaj go podmaluje tu i ówdzie i do brudzę.

Pytanie - jakie wymiary ma model wg. producenta?

Według tego, co jest na pudełku napisane to długość modelu to 22cm a rozpiętość 33,8 cm, czyli całkiem spory

Popieram ArmiĘ - może chociaż trochię żółtego na samolocie ?

Może jeszcze zrobię jakąś wariacje nie wiem. Coś poszukam i może wpadnie mi w oko jakieś ładne malowanko chyba, że macie jakieś konkretne propozycje to śmiało podrzucajcie fotki a wtedy przeprowadzimy mała ankietkę i wspólnie wybierzemy cos ładnego!?

pozdrawiam Albert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... A może tak Piperka w polskich barwach ?

Koncepcja ciekawa tylko ze to, co na zdjęciu jest młodsze od tego, co ja kleje. Inne szyby tylne i wlot powietrza do silnika.A no i klapy na skrzydłach

 

Albercie, piękny silnik

Dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

Kolejna aktualizacja w postaci częściowo pomalowanego wnętrza, deski przyrządów i fotele. Wszystko wymaga jeszcze dopracowania a zegary na desce to czysta abstrakcja(rodzaj zegarów nie ułożenie). Ale wydaje mi się, że lepiej to wygląda niż płaska płyta z kalkomanią.

ef69ffaa557d23bbm.jpg 41f65039b390894em.jpg 02f1c25bd2ae173cm.jpg

c03c6bb87faa9034m.jpg cc9a131cab6c93afm.jpg 1119fb0ef3efc2bcm.jpg

4d6582ea2b64a6cfm.jpg c432bd521385abe1m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem wszystkim.

Pięknie tablica miodzio

 

Wow...ta tablica i pasy...podziwiam Ciebie

Na początek wielki dzięki za miłe słowo. Postaram się nie zawieść waszych oczekiwań, co do efektu końcowego.

 

No i teraz muszę się pochwalić tym, co wydłubałem dzisiejszego przedpołudnia(mogą być nieco za duże ale trudno tak już wyszło)

Zamontowałem pasy do foteli i dorobiłem słuchawki pilota i pasażera.;)

d639de32efada0bbm.jpg

ed88df0f5be9d020m.jpg bb97168ec6560626m.jpg 23148268360f0a85m.jpg

Miłego oglądania

Pozdrawiam Albert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
A klap na skrzydłach i kawałka owiewki na chłodnicy oleju to nie chciał zrobić...

Chciał nie chciał w brew pozorom to ja leniwy jestem

 

nokaut. słuchawki powalają.........
To drugi raz dziś kiedy jedynym moim komentarzem będzie:

Zawstydzacie mnie chłopaki.

 

A tak na dokładkę dorobiłem coś jeszcze za bardzo nie wiem, co to jest, ale jest i radio żeby można było podłączyć przewody słuchawek.

 

5fd12ce717fafa22m.jpg

51e60f1c07973a2bm.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.