Skocz do zawartości

Panzer III Ausf.N by Dumo


Dumo

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz co jest najlepsze też sobie łamię głowe nad tym, ogniw w jednej i drugiej gąsce jest tyle samo, sprawdziałem parę razy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Figurki przyszły niespodziewanie szybko, zestaw MiniArt polecony przez kolegę Pattersona. Wszystko w porządku oprócz twarzy, dowódca ma wymienioną na żywiczną. Trójeczka jest ogólnie skończona teraz jeszcze dodam parę dodatków, bzdurek takich jak np. kanister z wodą.

 

Zastanawiam się jak pomalować figurki czy dać im jakieś kamo czy zostawić całe w bieli, zaznaczam że to będzie scenka z Leningradu.

Pomyśle jeszcze rozkminie.

 

Podstawka "zabejcowana" humbrolem. Starałem się zrobić efekt starego drewna ale niestety tylko gdzie nie gdzie powstał taki efekt.

 

 

P1010176.jpg

 

P1010177.jpg

 

P1010178.jpg

 

P1010179.jpg

 

 

Ogólnie to na tyle, pozdrawiam Dumo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdurek takich jak np. kanister z wodą.

zaznaczam że to będzie scenka z Leningradu.

Zatem kanisterka z wodą na zewnątrz nie dawaj

 

Fajnie się kukiełki komponują, osobiście dałbym większą podstawkę, ale to tylko kwestia gustu - po prostu nie lubię jak czołg tak wystaje. Niemniej kolorek Twojej podstawki jak najbardziej fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dumo napisał:

bzdurek takich jak np. kanister z wodą.

 

Dumo napisał:

zaznaczam że to będzie scenka z Leningradu.

 

Zatem kanisterka z wodą na zewnątrz nie dawaj Mr. Green

 

Heh nie ma to jak kontekst

Kanistra nie będzie...

 

 

osobiście dałbym większą podstawkę, ale to tylko kwestia gustu

 

Podstawka miała być wstępnie do 7tp, ważne że się "trójeczka" mieści na niej.

 

 

Update:

 

Fotki mam nadzieję w lepszej jakości niż poprzednie, nadal kombinuję z aparatem...

 

P1010180.jpg

 

P1010181.jpg

 

P1010182.jpg

 

P1010183.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winietka wykonana, a raczej podstawka, trochę ziemi kwiatowej (mocno rozdrobionej) pomieszanej z wikolem i sidoluxem. Śnieg to także wikol, sido no i oczywiście soda. Troszkę olejów, bez żadnych fajerwerków.

 

P1010186.jpg

 

P1010187.jpg

 

Może ktoś wie co jest za TRYB AF w aparacie fotograficznym ????

 

 

Pozdrawiam Dumo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to skrót od autofokus, w google o tym sporo poczytasz ;)

 

Pasta na czołgu fajowo Ci wyszła, a podstawce dałbym tymi olejami jeszcze w kość,a jak nie olejami...to chwastami, czy badylami ;) (oczywiście na skrajniach, tam gdzie widać będzie co)

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nareszcie wreszcie od roku czasu skończyłem jakiś model.

Dzisiaj cały dzień spędziłem na lakierowaniu i nabłyszczaniu niektórych części i walory...

 

Jeszcze muszę popracować nad winietką, tak jak mi proponujecie pobawię się troszkę z olejami. Figurki zostawiam na sam koniec, nie mam chęci ich malować, a jeszcze T-34 stoi przygotowane do malowania.

 

 

Kombinowałem z aparatem a fotki nadal są rozmazane....

Do rzeczy:

 

P1010239.jpg

 

P1010240.jpg

 

P1010241.jpg

 

P1010242.jpg

 

P1010243.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dumo, kawał świetnej roboty, mam tylko pytanko: co to za dziura na tylnym prawym błotniku (ostatnie zdjęcie) bo chyba nie po wypychaczu? ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie cuś ma być tak samo na lewym jest prostokąt.

 

 

Ale zwisy Takie duże były?

 

Mogły być, mało jest fotek "trójek" z winterketten'ami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te gąsienice jakieś dziwne ? To napewno do trójki winterketten ?

Tak od trójki, Niemcy w czasie II wś robili też nieco szersze gąsienice, co pozwalało przejechać np. po jakichś błotach.

Zauważ ,że na rajdy terenowe np. "Paryż Dakar" załogi zakładają szerokie opony po to aby kierowcy sie nie zakopywali w piasku, a natomiast kolarze mają opony wązkie aby móc szybciej jechać.

Wracając do gąsienic, mają one swoje wady jak i oczywiście zalety(jak wszystko )

Taka Trojka z normalnymi gąsienicami pojechałaby szybciej ale na większym błocie by poległa więc zakładano takie oto dodatkowe ogniwa i trójeczka mogła śmigać po błotkach

 

PS przepraszam że sie troszkę rozpisałem, jak coś źle napisałem to proszę mnie poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te gąsienice jakieś dziwne ? To napewno do trójki winterketten ?

 

 

Jak napisał Ritter to są ostketten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

author21 pisząc tego posta przypomniałeś mi, że mam do pomalowania figurki, a "tetetka" kurzy sie już 3 tydzień w piwnicy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.