Skocz do zawartości

M42 Duster na dnie morza


adamkijak

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ja gdzięs tego modelu już nie widziałem?? jakieś zagraniczne forum??

Na armoramie kolezka takiego zrobil. On zosyawil go tak na podstawce i dodal nurka z boku, u mnie natomiast bedzie wszystko zalane zywica i beda rybki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na armoramie kolezka takiego zrobil. On zosyawil go tak na podstawce i dodal nurka z boku, u mnie natomiast bedzie wszystko zalane zywica i beda rybki itp.

 

Tak własnie myślałem sąd ja to znam. Twóje model wygląda równie wspaniale, a zalanie go żywicą jest świetnym pomysłem. Z niecierpliwością czekam na dalsze działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że nie żywe Mr. Green

Skocze dzisiaj do zoologa i zapytam o gupiki w 1:35, moze maja ha...

Tak na serio to wytne je z czegos.

 

Tak własnie myślałem sąd ja to znam. Twóje model wygląda równie wspaniale, a zalanie go żywicą jest świetnym pomysłem. Z niecierpliwością czekam na dalsze działania.

 

Zona mi juz zapowiedziala ze mi w domu nie pozwoli tego zrobic wiec czekam na lepsza pogode coby na dworze to zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamkijak, a będziesz koloryzował tę żywicę czy kolor naturalny??

Plan w mej glowie jest taki zeby zrobic obie wersje, naturalna na "obrzezach" i leciutko podkoloryzowana na srodku. Ewentualnie od dolu najmocniej do gornej warstwy zupelnie naturalnego przezroczystego koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś a'la efekt promienia światła?? Zresztą nie ważne i tak będzie to trudne. Próbowałeś już na mniejszych objętościach jak to będzie wychodzic, bo szkoda zniszczyc tak dobrze zrobiony wrak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś a'la efekt promienia światła?? Zresztą nie ważne i tak będzie to trudne. Próbowałeś już na mniejszych objętościach jak to będzie wychodzic, bo szkoda zniszczyc tak dobrze zrobiony wra

Na taka skale jeszcze nie probowalem. Przy moim ostatnim projekcie wykonalwm wode wlasnie w 3 warstwach dodajac coraz mniej farby az do zupelnie przezroczystej na wierzchu i wyszlo swietnie.

Pare fotek wraku:

sksb23f5bc03f905f89b4f4c9.jpg

t8wf5.jpg

vtank_0.jpg

vtank_1.jpg

vtank_2.jpg

vtank_3.jpg

vtank_4.jpg

vtank_5.jpg

vtank_6.jpg

vtank_7.jpg

 

Swietnie wykonane morze:

http://www.aircraftresourcecenter.com/tnt1/001-100/TNT067_making-water_Geraths/tnt067.htm

Inspiracja do wykonania tego projektu byla ta oto zupelnie przypadkiem znaleziona stronka:

http://akaranseth.over-blog.com/pages/How_to_make_water_effect_using_resin-660896.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory użyłem maks 0,5 litra na jeden raz i problemów nie było jeżeli chodzi o jej gotowanie się. Na wszelki wypadek zrobię porcje troszkę mniejsze i będę zalewam warstwami, potrwa z tydzień ale będzie bezpieczniej.

Mam nadzieję ze żadnych niespodzianek nie będzie, ale z żywica nigdy nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm.. nie jestem pewien... ale jak zalejesz po troche to ci sie takie kreski porobią....

Myslalem zeby nie czekac az w pelni stwardnieje z dolewaniem kolejnych warstw, wtedy powinna sie ladnie zmieszac.

Zamierzam wykonac model testowy w malej skali, zeby zobaczyc jak sie to wszystko dokladnie odbywa. Pozostaje takze problem oderwania formy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm.. nie jestem pewien... ale jak zalejesz po troche to ci sie takie kreski porobią....

 

Właśnie miałem to samo napisac. Czy nie porobią Ci się warstwy?? I jak planujesz umocowac nurka i rybki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem to samo napisac. Czy nie porobią Ci się warstwy?? I jak planujesz umocowac nurka i rybki?? Smile

_________________

Wedlug tego artykulu co zapodalem wczesniej to warstwy sie nie robia, zreszta kolezka musial szlifowac scianki juz zaschnietej zywicy i na koniec sidolux dla klarownosci. "gotowanie" zywicy napewno wystepuje w epoksydowej, nie jestem pewien co do poliestrowej (taka uzywam). Jest jeszcze opcja na uzycie naczynia z przezroczystej plexi i wypelnic go zywica, problem szlifowania odpada, ale za to efekt troche nie ten. Nurek - hmm jeszcze decyzja nie zapadla, natomiast rybki poprostu wloze, zywica jest bardzo gesta i wszystko sie wniej unosi, do tej pory tak zauwazylem. Odcinek testowy juz zrobiony wiec czekamy na efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.