Skocz do zawartości

Man F2000 Woody Truck 1:87


witek

Rekomendowane odpowiedzi

Siema!

 

Chcąc odetchnąć troche od skali 1:24 postanowiłem zrobić coś przy 1:87 ;) Wybór padł na Mana który już od dawna leżał w boxie nieruszany (nikt go niechciał kupić :P ). Założeniem jest budowa pojazdu do przewozu drewna...Chyba że macie jakieś ciekawe opcje, żeby był to tylko Man F2000 6x2 z przyczepą centralnoosiową z platformami. Co do malowania to też czekam na propozycję. Mam zamiar dołożyć do niego HDS jeśli taki pojawi się na allegro ;) Albo jeśli ktoś ma na handel HDS i kabinę od Mana to proszę o kontakt Nie wiem ile z tego wszystkiego wyjdzie ale mam nadzieje że powstanie taki pojazd. To moja pierwsza przeróbka w tej skali więc proszę o wyrozumiałość ;) Pozdrawiam!

 

model w pierwotnej wersji wyglądał tak:

cf_1.JPG

a po rozłożeniu tak:

-auto:

dscf1208cp4.jpg

-przyczepa

dscf1207az7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Uważaj przy malowaniu bo plastik herpy na kabinach nie najlepiej przyjmuje farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały aktual...Na allegro pojawiło się kilka ciekawych modeli które mi się przydadzą więc zakup żurawia i reszty akcesoriów trochę się opóźni. Pomimo tego postanowiłem zrobić coś przy Manie. Rozebrałem koła i pomalowałem felgi oraz podpory przyczepy. Wszystko widać na fotkach. Prace chyba narazie staną gdyż muszę czekać na farby. Pozdrawiam!

 

Felga ściągnięta z opony...

dscf1227je1.jpg

A tutaj wszystkie felgi i dla porównania felga 1:24:

dscf1228bb0.jpg

Wszystkie elementy które pomalowałem:

dscf1229lo7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem paczuszkę z żurawiem ;) Po otwarciu moim oczom ukazało się zgrabne pudełeczko

dscf1234my8.jpg

Po rozłożeniu wszystko wygląda tak jak na zdjęciu poniżej. Jakość wykonania jest ogólnie bardzo dobra jednak zauważyłem kilka mikroskopijnych nadlewek Żuraw obraca się, oraz rozkłada. Wszystko tak jak na fotkach.

dscf1236bb3.jpg

dscf1237tx9.jpg

Nie mogłem wytrzymać i zrobiłem małą przymiarkę do całości, wiem że wszystko jest krzywo,ale narazie wszystko jest poroskładane i poskładałem na chwilę do zdjęcia, więc nie martwcie się ;) Do kabiny dodam kilka szczegółów między innymi koguty i orurowanie na przód, przyczepa otrzyma kliny pod koła.

dscf1238vo9.jpg

dscf1242rr9.jpg

Całośc rozłożyłem bo i tak wszystko będzie malowane. Doszedłem do wniosku że mógłbym pracować przy składaniu tych rzeczy Wszystko opiera się na zasadzie zatrzasków- 0 kleju

dscf1241ri9.jpg

I w tym momencie mam do was pytanie. W moim Manie drewno ma być poukładane w poprzek(zdjęcie pierwsze). Logiczne jest że ładunek musi być jakoś zabezpieczony (a z reguły w takim rozwiązaniu nie ma kłonic po bokach), więc z przodu i z tył występuje ściana...i tu pojawia się mój problem. Ściane z przodu jest łatwo wykonać,ale co z tylnią ścianą? Jeśli umieszcze ją z tył przeszkodzi to żurawiowi, który musi się rozkładać i obracać, a może z tył są 2 kłonice zabezpieczające ładunek od tył, chociaż niebardzo mi to pasuje. Wiem że na fotce są kłonice, ale są zbędne gdyż ładunek na bok i tak nie przesunie się. Na drugim zdjeciu widać zastosowanie kłonic w przewozie drewna ułożonego wzdłuż. Jeśli macie jakieś dojścia do tego typu pojazdów lub możecie mi coś doradzić to proszę o pomoc ;) Pozdrawiam!

MB-Actros-Holztrans-rot-Willann-220304-1.jpg

Scania-164-L-580-Holztrans-schwarz-(Sturm)-3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często w trasach widuję pojazdy z kłonicami z tyłu, ściana wystepuje i to nie zawsze tylko na przodzie paki. Kłonice żurawiowi wcale nie przeszkadzają bo operuje on ponad kłonicami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde WYPAS!

 

Na prawdę cały czas miałem przekonanie, że skala H0 dla ciężarówek nie ma sensu, bo i jakość biedna i mało detali. Patrzę a tu co?? CUDO!

 

Model jest wypasiony.

 

 

Pozdrawiam wszystkich H0-wiczów!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ho ho ho!!! Myślałem że jak napisałes chcesz odpocząć od skali 1:24 to się weźmiesz za 1:16, a tu taka niespodzianka Powodzenia życzę w każdym bądź razie, narazie ładnie ci wszystko idzie

 

PS

Zawsze mi się podobały przy tej skali te zapałki położene obok modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dormitor koguty wykorzystane w modeliku Witka to sa gotowe koguty. A ta nakejeczka to ADR o transporcie niebezpiecznych ładunków.

Napewno Witem ją zdemontuje...

 

Powodzenia Witku w dalszych pracach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naklejka To rzeczywiście oznaczenie ADR, oczywiście będzie zlikwidowane koguty widziałem kiedyś do kupienia w skali 1:87 ale był koloru niebieskiego i czerwonego. W Polsce trudno dostać takie coś, ale u zachodnich sąsiadów kupisz wszystko do tej skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja....

 

 

Szukając znalazłem wreszcie to co mnie interesowało ładunek od tyłu zabezpieczony jest kłonicami.

dowdbg2.jpg

Dzisiaj przerobiłem nieco platforme ładunkową. Wszystkie wypusty i klamry uciąłem a następnie zeszlifowałem drobnym papierem ściernym.

dscf1333cy9.jpg

dscf1335si0.jpg

Następnie trzeba było pomyśleć o położeniu żurawia. W tym celu całą platformę należało skrócić o 1,5 cm. Po tym zabiegu żuraw idealnie mieści się na samym końcu ramy.

dscf1336gj5.jpg

dscf1337ug5.jpg

Z przodu wykonałem ścianę. Jest to chlapacz z akcesoriów Italeri odpowiednio przycięty i oszlifowany. Należało go skrócić o 9 mm na wysokości i 2 mm na szerokości. Na 1 zdjeciu widać produkt z którego wykonałem ścianę, na 2 zdjeciu widać linie nacięcia, a na 3 ściana przymierzona do całości.

dscf1338ze8.jpg

dscf1339pj0.jpg

dscf1341oq6.jpg

Największy problem miałem z kłonicami. Nie wiedziałem poprostu z czego je wykonać. Poszperałem trochę w częściach i na pomoc znowu przyszła mi skala 1:24, a mianowicie wycieraczki od Volva Po odpowiednim ucięciu i upiłowaniu wyglądają jak prawdziwe kłonice. To narazie tyle, jeśli macie jakieś pytania to piszcie! Pozdrawiam

dscf1344cm8.jpg

dscf1350jn9.jpg

dscf1351um4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygospodarowałem dzisiaj trochę czasu i przeznaczyłem go głównie na uzupełnienie braków w modelu...Wziąż czekam na farby od Hobbysty. Pora na fotki: na 1 fotce widać nieco przerobiony dyszel przyczepy. Zmiana polegała na odcięciu i przyklejeniu nowego zaczepu.

dscf1353js4.jpg

Poniżej widoczny zaczep przyczepy przy którym konieczne było doklejenie dolnej części zaczepu, gdyż stary był ułamany.

dscf1355dx5.jpg

Zaczołem również prace wstępne nad ramą, narazie oddzieliłem tylko zbiornik paliwa, ale to samo zrobie z skrzynką na akumulatoru i prawdopodobnie zbiornikami na powietrze. Z pracami staję przynajmniej do weekendu bo od środy do piątku mam próbne matury Pozdro dla wszystkich ;)

dscf1361wi1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało nie być aktualizacji a jednak będzie :P Nie dużo ale zawsze coś. Z PCV wykonałem panel przyłączy do przewodów sterujących przyczepa-auto (to ta część koło łepka zapałki). Ponadto rama jest już gotowa, pozostaje tylko umiejscowić na niej skrzynię ładunkową, ale z tym się jeszcze powstrzymam, bo mam mały pomysł

dscf1368oc6.jpg

dscf1370io0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja z budowy

 

Farby nareszcie doszły, więc zabrałem się za malowanie. Na pierwszy ogień poszły opony, pokrywa skrzynki na akumulatory,nadkola i zderzaki (wszystko na czarny mat). Pokryło pięknie i teraz nie ma porównania do tego co było przed a co jest teraz W felgach pomalowałem piasty i wszystko złączyłem, prezentuje się naprawde pięknie Skrzynia ładunkowa wydawała mi się trochę za "płaska" więc dorobiłem 2 podłużne paski. Dzisiaj powinienem jeszcze pomalować ramę i skrzynię. Czekam na komentarze

 

dscf1377br5.jpg

dscf1378fe3.jpg

dscf1380rg2.jpg

dscf1381qi8.jpg

dscf1382sz7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.