Skocz do zawartości

Man F2000 Woody Truck 1:87


witek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Rama z paką pomalowane jeśli chodzi o podwozie to zostaje kosmetyka...m.in. bak paliwa, wykonanie chlapaczy, jakiejś skrzynki na narzędzia i pomalowanie świateł, elementów zabudowy, ale to już są szczegóły które nadadzą modelowi trochę realizmu Czas na fotki:

dscf1384xk7.jpg

dscf1385xz7.jpg

dscf1389kf1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje gratulacje Śliczny model. Reszta poszła na priva .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa, motywują do dalszej pracy a szczególnie jeśli pochodzą od ludzi którzy wiedzą co to znaczy H0 ;)

Szkoła się zaczeła więc tempo prac zwolniło....Dzisiaj odebrałem dawcę części do Mana...jest nim Man F90 z Herpy,kabina jest identyczna jak w F2000 co widać na fotkach poniżej. Dodatkowo wymienię kilka elementów ale o tym w praniu. Model rozłożyłem na cześci pierwsze i zrobiłem przymiarkę z całością. Moim zdaniem kabina pasuje wyśmienicie jeżeli chodzi o kolor Poza tym przykleiłem jeszcze przemalowany bak paliwa i to wszystko.

 

P.S ergie- jeśl ukończe model,napewno znajdzie się na tej stronie ;)

 

 

dscf1393rc2.jpg

dscf1394ry8.jpg

dscf1395ob0.jpg

dscf1396nh8.jpg

dscf1397vd8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek, pokuś się o minidioramkę i ślady eksploatacyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się na to patrzę, to nachodzą mnie straszne myśli!

 

"A możeby tak się zabrać za H0?"

 

Chyba nie muszę nic więcej mówić

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zajołem się lewą stroną ramy. Wydawało mi się trochę pusto więć uzupełniłem pustą przestrzeń o koło zapasowe zaadoptowane od Mana F90. Uzupełniłem również brak jakim było brak tłumika spalin ;) Po prawej stronie znajdą się 2 baki paliwa a nie 1 jak to plany zakładały ;) Do przednich błotników dorobiłem chlapacze, ale fotek nierobię bo i tak nie widać- będziecie mogli zobaczyć na żywo Zmieniłem również silnik z widlastej V12 na rzędową V6. W najbliższych dniach pomaluję jeszcze turbosprężarkę i przewody dolotowe do niej na srebrno razem z rdzą oraz korki na czarny mat

 

 

 

Przed zmianą:

dscf1398dj8.jpg

Po zmianie:

dscf1409fp4.jpg

A tutaj silnik:

dscf1399tp4.jpg

dscf1403ie4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zabrałem się za wnętrze kabiny. Najpierw wszystko pomalowałem kolorem bazowym a następnie pomalowałem wszystkie szczegóły takie jak poduszka na leżance, zagłówki, panel deski rozdzielczej i zegary na nim. Wykonałem też coś czego jeszcze nigdy nie widziałem w modelach skali 1:87, a mianowicie....pasy bezpieczeństwa

 

 

dscf1414or6.jpg

dscf1415eo9.jpg

dscf1416rz7.jpg

dscf1418ht4.jpg

dscf1420gn2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tego co widzę to twój Man to model F 2000 a na jednym zdjęciu tłumik jest okrągły z modelu F 90.II postarałbym się na twoim miejscu o lepsze koła bo te są strasznie nienaturalne,wydaje mi się że przednie i ostatnie pochodzi z czeskiej firmy Igra a napędowe to produkt Wikinga,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam z wielkim zainteresowaniem i liczę, że to nie ostatni Twój taki projekt. Z tymi pasami super pomysł, na focie wyglądają trochę mało elastycznie, ale ja bym zostawił. Nie powinny one do kabiny być doczepione? Ja się nie znam.

 

A o co chodzi z tym malowaniem świateł? Spróbuj zrobić przejrzyste...

 

Szkoda, że w tych mikrusach domowym sposobem trudno zrobić imitację zegarów i innych komputerów pokładowych. Ja w swoim Zile 1:72 się poddałem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła to produkt Herpy ;) puszka wydechu była oryginalnie już w tym modelu. Jeśli chodzi o światła to maluje je na srebrno a anstępnie farbkami transparentowymi, innego sposobu nie znam To nie jest mój ostatni projekt, w planach jest już następny pojazd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)To nie jest mój ostatni projekt, w planach jest już następny pojazd

 

Jeśli w 1/87 to tak trzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czas na update miała być praca przy HDS-ie ale pojawił się mały problem więc zabrałem się za kabine. Brakowało mi tak trochę szczegółów więc pomalowałem wycieraczki, uchwyty na podszybiu i klamki. Następnie przykleiłem koguty na dachu jednak nadal czegoś brakowało i tak padło na 2 antenki wykonane są z cieniutkich włosów od miotły :P Mi się podoba, a wam Wyrównałem także powierzchnie skrzyni przyczepy. Dobra czas na fotki ;)

 

 

dscf1422wo8.jpg

dscf1423ou1.jpg

dscf1424xm9.jpg

dscf1425ng1.jpg

dscf1426re3.jpg

dscf1427jk6.jpg

dscf1428gm6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooooooooooooooooooooooooooooooooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myslales, zeby jednak trysnac kabine od srodka? Nie bylaby taka hmm... zabawkowa...

O ile się nie mylę to kabina wogóle nie była malowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.