Skocz do zawartości

Man F2000 Woody Truck 1:87


witek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

to on jest już skończony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie HDS,ładunek,przyczepa :P Model jest jeszcze nie skończony. Pracuje na okablowaniem HDS-u, cały będzie czarny. Wieczorem moze dam fotki. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Długo przy nim nic nie robiłem, gdyż okablowanie HDS-u "trochę" mnie zdenerwowało. Tak więc nie będzie instalacji pneumatycznej na dźwigu, podchodziłem do tego 2 razy jednak obydwie próby kończyły się niepowodzeniem, no ale cóż, jest coś co można wykonać w następnym modelu HDS miał być czarny jednak kolor trochę by nie pasował. Pomalowałem go w kolorze ramy,a niektóre elementy będą czarne, tak jak zakładał plan. Teraz pozostaje mi pomalować wszystkie szczególiki i można go umiejscowić na ramie

 

 

 

dscf1535li4.jpg

dscf1536vh2.jpg

dscf1540xa0.jpg

dscf1542xx7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota

 

Nie dziwię się, że dałeś sobie spokój z instalacją.

Jak myślę kable to już nie żyłka, albo kabelki, ale nitka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okablowanie wykonywałem z żyłki wędkarskiej. Na głównym ramieniu chciałem pociągnąć 4 wiązki przewodów,które później przechodziłyby po każdym ramieniu aż do chwytaka, na którym byłyby 2 przewody. Przy pierwszej próbie żyłki mocowałen na kropelke bezpośrednio do powierzchni ramienia. Wyglądało to mało estetycznie gdyż kropelka nie chciała chwytać i trzeba było duże ilości kleju stosować. Zerwałem wszystko wyszlifowałem i od nowa. Tym razem na drewnianej listewce powbijałem szpilki w równych odstępach i nawinołem żyłke na nie. W 2 miejscach podkleiłem plastikowe opaski wykonane z PCV. I w tym przypadku było podobnie. Kropelka słabo chwyta...może to przez to że jest to aż takie małe bo opaski naprawdę był bardzo malutkie. Na przyszłość wiem że instalacje w tego typu modelach dobrze zrobić z miedzianego drutu, który po wygieciu zachowuje swój kształt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj szkoda, że nie wyszło okablowanie Żyłka rzeczywiście nie da się modelować jak drut, ale raczej dobrze chwyta z plastikiem (ja używam do klejenia zwykłego kleju revella)... No ale model i tak wygląda przepięknie. Super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to auto miałbym już skończone :P została drobna kosmetyka jak pomalowanie świateł i drobne poprawki w malowaniu. Nad kangurem się jeszcze zastanawiam. Dzisiaj ukończyłem HDS. Do fotela operatora dodałem zagłówek (wykonany z PCV- wielkość 1,5x3 mm oczywiście :P). Następnie trzeba było pomyśleć nad jakąś podstawą pod żuraw. Z pomocą również przyszedł kawałek PCV Wszystko pomalowałem, złożyłem i przykleiłem do ramy Jak się podoba?

Zagłówek

dscf1746vs6.jpg

Podstawa pod HDS

dscf1747db8.jpg

dscf1748ns6.jpg

Całość

dscf1752bm5.jpg

dscf1753ys5.jpg

dscf1754ix1.jpg

dscf1755sb4.jpg

dscf1757ix6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziemy dalej. Przebudowa przyczepy rozpoczęta Dorobiłem kłonice z przodu i z tył a na skrzyni ładunkowej dorobiłem pasy co by nie było tak płasko. Do tylniego zderzaka dorobiłem chlapacz na całej szerokości (wersja testowa ;) będzie on przemalowany ). Najbardziej jestem jednak zadowolony z wykonania na baku paliwa opasek w kolorze ramy Czas na fotki:

-wspomniany bak

dscf1760vy9.jpg

dscf1763yj9.jpg

-przyczepa

dscf1761bj5.jpg

dscf1762pm8.jpg

-pzymiarka do całości

dscf1764ze5.jpg

dscf1765se2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.