Skocz do zawartości

Volvo FH12 Globetrotter XL + WIELTON NS34PT/40 + Scratch


Alvaro92

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 154
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Łeb szpilki ma około 1,5/2 mm średnicy, przeliczajac do 1:1 łby nitów miały by przynajmniej 36 mm srednicy - trochę za duże Wykonałeś kawał dobrej roboty budując ramę od podstaw i szkoda było by zepsuć efekt końcowy. Może skusił byś na mniejsze: Sklep 1, Sklep 2. Sklepy są sprawdzone, bo w obu robiłem zakupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm teraz to się delikatnie załamałem. Fakt że nie przeliczałem ile by miał łepek nita w 1:1 , to chyba dlatego, że byłem podekscytowany tym, że fajnie wygląda łepek szpilki jako nit. Ale faktycznie byłby dużo za duży

 

Panie Andrzeju dziękuje bardzo za linki do tych sklepów To co tam zobaczyłem to bajka Jednak nie wiem czy skorzystam z tego. Nigdy nie robiłem zakupów na zagranicznych stronach

Mam dylemat teraz.

 

P.S Komplet elementów ramy Powoli zabieram się za składanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT

 

Pomału sobie dłubie w Volvie. Nie za wiele się ostatnio działo, ale cóż ja na to poradzę :P

 

Trochu zmieniłem błotniki Jeszcze podłubać przy nich muszę, ale widać jako taki zarys gotowego

 

HPIM0161.jpg

 

HPIM0164.jpg

 

Próbuję zrobić drabinkę przy skrzynce. Nie mogę uzyskać Takiego kształtu jaki bym chciał...

 

HPIM0162.jpg

 

HPIM0163.jpg

 

Na razie tyle

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT

 

Jakoś ostatnio nie mam natchnienia. Dużo się nie dzieje. Rama jeszcze nie złożona, sam nie wiem czemu, bo przecież powinno to polecieć migiem coby zobaczyć jak wygląda, a tu nic.

Może to przez zbiorniki paliwa straciłem nerwy do tego. Miałem nadzieje, że zaszpachluje tu i tam wyszlifuje i podkład a tu... musze robić je od nowa :( Ehh..

 

Jedyne na co mnie było stać to to wieszak na przewody za kabiną. Prezentuje się tak:

 

HPIM0165.jpg

 

HPIM0168.jpg

 

Nawet mi się to spodobało

 

Tyle

Może jeszcze w tym tygodniu korzystając z wolneego coś ruszę do przodu, bo później cienko z tematem będzie...

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo później cienko z tematem będzie...

 

Ehhh jak ten czas goni ... Myślę że ni Ty jeden będziesz miał teraz przekichane z czasem

 

A co do twoich aktualek Naprawdę masz rękę do tego !

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bodzio

Chyba nic tak nie motywuje do dalszej pracy jak Wasze opinie

 

Dzięki temu skończyłem drabinkę przy bateriach

Oto efekty:

 

HPIM0169.jpg

 

HPIM0170.jpg

 

HPIM0171.jpg

 

No może nie tak do końca skończyłem przeszlifować tylko i ewentualne ubytki zalepić

 

Tyle

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilonzo ręka mi się omskła xDDD Nie zauważyłem wcześniej tego ale już poprawione

Jakoś coś nie mam ostatnio natchnienia xD Nie robiłem nic ostatnio poza składaniem ramy do kupy i dorabianiu małych detali do innych części.

Tak na obecną chwilę prezentuje się rama:

 

HPIM0172.jpg

 

HPIM0179.jpg

 

HPIM0178.jpg

 

Rama wymaga jeszcze poprawek i paru elementów. No i instalacji

 

 

Małe a cieszy

 

HPIM0174.jpg

 

HPIM0177.jpg

 

PS Nity kupiłem dzięki uprzejmości Pana Andrzeja

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Tak to jest low deck. Stabilizator poprzeczny gdzieś na którejś fotce miałem. Niestety nie mam fotki w jaki sposób jest zamocowany stabilizator pionowego ruchu ośki, ale to na pewno gdzieś przy poduszce jest przymocowane, no i w standardowym miejscu przy ramie. Tak mi się wydaje.

 

Dzięki voseba za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej i drugiej strony poduszki sa mocowane do odpowiedniego odlewu, z tym ze po stronie kierowcy ten odlew jest inny, tam tez jest mocowany pionowy stabilizator, z drugiej strony ten stabilizator jest montowany do ceownika ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam!

Korzystając z przerwy świątecznej postanowiłem wyciągnąć volviaka na warsztat.

Z zawieszeniem nie mogłem dojść do porozumienia, więc zabrałem sie za zbiorniki paliwa. Stare mi się nie podobały, postanowiłem zbudować jeszcze jedne - aluminiowe Tu z pomocą przyszło piwko xD No i łuski z KBKSu Łuski posłużyły mi do imitacji wlewu paliwa. Zobaczcie jak to wyszło orientacyjnie i powiedzcie, czy może być czy coś poprawiać. Na razie złożone na sucho, potem chcę to zlutować no i pomalować.

FOTKI

 

PC271787.jpg

 

PC271788.jpg

 

PC271789.jpg

 

PC271790.jpg

 

A tak a propo zawieszenia... voseba mówiłeś, że przy low decku na poduchach przy przednim zawieszeniu od strony kierowcy jest odlew do którego przymocowany jest pionowy stabilizator. Znalazłem fotkę low decka na poduchach gdzie nie było takiego odlewu od strony kierowcy. Normalnie jakaś masakra z tym jest....

Fotka na dowód tego:

 

03691_komp_114_122_359lo.jpg

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

voseba dzięki za schemat

Tworzę drugą ramę do volva. Pierwsza miała kilka błędów i niedociągnięć.

Stąd decyzja o budowie drugiej, mam nadzieje lepszej. Podłużnice dzisiaj krojone i sklejane dopiero co, więc czeka je jeszcze szlifowanie. No i bardziej przemyślałem budowę ramy - jest bardziej spójna - jedna podłużnica składa sie teraz z 3 elementów. Poprzednia miała ich 9...

 

PC281792.jpg

 

Czekam jeszcze na płytki miedziane. Z nich zrobię poprzeczki ramy. Myślę, że będzie się łatwo z nich budować i ogólnie będzie bardziej estetycznie

 

Z ciekawości zrobiłem coś w stylu przymiarki...

 

PC281794.jpg

 

Może dzisiejszego wieczoru jeszcze coś wykombinuje...

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sandi nie patrz sie na biały zbiornik On idzie do kosza Zamiast niego będzie aluminiowy. Z tym że nad tymi aluminiowymi muszę się pobawić przy kantach, żeby dobrze zlutować i zeszlifować. Ale uwaga wzięta do serca

Wczoraj jeszcze siedziałem nad wnętrzem ale już nie miałem siły na robienie i wstawianie fotek więc robię to teraz

 

PC291795.jpg

 

PC291796.jpg

 

Aha we wnętrzu jeszcze muszę rogi wykończyć

 

A dzisiaj naszło mnie na silnik. Zabrałem się za budowę silnika od zera. Niby wymiarami szkielet silnika jest ok, ale jakoś dziwnie wygląda. Może to się zmieni, kiedy dojdzie jeszcze parę elementów

 

PC291797.jpg

 

PC291798.jpg

 

Może dzisiaj jeszcze coś podłubie przy silniku...

Na razie tyle.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nie mogłem spać, więc kontynuowałem prace przy silniku. Zrobiłem szkielet miski olejowej.

A dzisiaj miska prawie że gotowa. Bawiłem się ze ścianami i przetłoczeniami miski olejowej i jestem zadowolony z efektu Do pełni gotowości tylko mały szlif

 

 

PC301799.jpg

 

PC301800.jpg

 

HPIM0204.jpg

 

C.D.N.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ,czyli laika w budowie modelu od podstaw ,rewelka

No i waśnie co z tą szpachlą,bo jednak w takich sytuacjach zawsze znajdzie zastosowanie

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za komentarze

Bodzio jakby nie patrzeć też jestem laikiem to dopiero pierwszy w moim życiu, w pewnym stopniu scratch

Założenie było takie, żeby ciąć i kleić tak, żeby dużo szpachli nie poszło. Ale wiadomo - bez szpachli się nie obejdzie

A teraz przedstawiam efekt wczorajszych prac. Bawiłem sie z kolektorami. To co dało italeri... sami wiecie do czego się nadaje

Powyginałem i posklejałem elementy ramki, do tego starałem się dopasować turbinę i wyszło coś takiego:

 

HPIM0205.jpg

 

HPIM0206.jpg

 

Szpachle nałożę jak klej dobrze zwiąże

To tylko przymiarka na sucho ( nie mogłem się powstrzymać xD )

 

P.S. Turbina jest wyszlifowana

 

C.D.N.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.