Skocz do zawartości

Volvo FH12 Globetrotter XL + WIELTON NS34PT/40 + Scratch


Alvaro92

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...
  • Odpowiedzi 154
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki

 

Z racji tez, że nadeszły ferie, coś tam robie przy volvie.

Poprzeczki w trakcie budowy. Trochę się trzeba namęczyć z miedzią, ale myślę, że jak to dopieszczę to wyglądałoby to przyzwoicie. Potrzebuje tylko dobrego, cieniutkiego wiertła na otworki, bo te wiertła co mam nie ruszają miedzi...

Tak więc poprzeczki poszły na bok i zająłem się przednim zawieszeniem.

Zrobiłem poduchy Muszę dorobić do nich tylko mocowanie.

 

HPIM0207.jpg

 

HPIM0208.jpg

 

Mogą takie być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe materiały wykorzystujesz do budowy tego autka

A poducha- moim zdaniem wygląda dobrze ,tylko przydało by się zaszpachlować te wybite w kryzie napisy

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz jeszcze z czego jest guma

Guma jest z długopisu

 

HPIM0211.jpg

 

Wyskrobałem sobie wczoraj element tylnego zawieszenia, ale wydaje mi się, że jest on za długi jak do low deck'a... Operuje rysunkami technicznymi do zwykłego ciągnika, i na nich się wzorowałem.

 

HPIM0210.jpg

 

Nie wiem czy nie zrobię jeszcze jednego, krótszego...

 

HPIM0209.jpg

 

Wszystko w trakcie prac więc są i niedoróbki na tym etapie.

Chce dzisiaj pogonić temat... zobaczymy co mi z tego wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dzięki wielkie Panowie za miłe komentarze

 

Małe postępy dokonane kilka tygodni temu, jednak nie moglem się zebrać i znaleźć trochę czasu, żeby zrobić i wrzucić fotki tego co zrobiłem.

A zrobiłem poprzeczki ramy. Bawiłem się z płytkami miedzianymi, które wykorzystałem do budowy.

Chcę poznać wasze zdanie - które są lepsze? Te, które robiłem z polistyrenu, czy te miedziane

 

HPIM0215.jpg

 

HPIM0216.jpg

 

HPIM0217.jpg

 

Aha, na razie wszystko na sucho. Elementy mocujące poprzeczki do ramy dojdą jak znajdę czas na modelarstwo Też planuje je zrobić z płytki miedzianej

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również uważam że poprzeczki wyglądają bardzo przyzwoicie

I również jak Seba czekam na kolejne elementy

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak właściwie to po co do budowy poprzeczek użyłeś blaszki miedzianej? Można te elementy o wiele lepiej i dokładniej wykonać przy użyciu plastiku, czyli polistyrenu. Dodatkowo przy wierceniu otworów w blaszce po drugiej stronie tworzy się wypukłe miejsce, które nie wygląda ładnie, a już na pewno nie zbliża do oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie

 

A tak właściwie to po co do budowy poprzeczek użyłeś blaszki miedzianej? Można te elementy o wiele lepiej i dokładniej wykonać przy użyciu plastiku, czyli polistyrenu. Dodatkowo przy wierceniu otworów w blaszce po drugiej stronie tworzy się wypukłe miejsce, które nie wygląda ładnie, a już na pewno nie zbliża do oryginału.

 

Hmm czemu z miedzi a nie z polistyrenu? Wydaje mi sie, że wygląda trochę estetyczniej i nie trzeba się bawić z klejeniem i szpachlowaniem.

Poza tym mam satysfakcje, że zrobiłem dany element z czego innego i jakby... dla mnie samego model nabiera wartości. Tak to chyba mogę określić. Mogę powiedzieć, że w pewny sposób chcę przy tym modelu po eksperymentować ze scratch building-iem, co i tak do tego miana dużo mi brakuje... Wciąż się uczę, by osiągnąć taki poziom jak inni.

SmalTrak dzięki za uwagę Te wklęsłe miejsca w rzeczywistości nie rzucają się tak w oczy, ale obiecuje, że poprawie to na tyle, na ile będę mógł.

Jeśli okaże się, że te miedziane poprzeczki są totalną klapą to po prostu wsadzę do nowej podłużnicy poprzeczki ze starej ramy, albo na upartego będę próbował uzyskać pożądany efekt wykorzystując płytki miedziane

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Alvaro92 masz może plany tej ramy jak ja budujesz od porządku?? Jak tak to mógłbyś mi przesłać je wszystkie na PW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

Prace ruszyły, ale nie z Volvem. Do Volva straciłem nerwy i teraz czeka na lepsze czasy.

Przymierzałem się do budowy podkontenerówki, której zdjęcia są w walkaroundzie.

 

PA261684.jpg

 

Dzisiaj zacząłem dłubać. Jak na razie Wycięte i sklejone do kupy elementy podłużnic. Po wyschnięciu szpachla powędruje tam gdzie trzeba i szlif

 

Plany? Chcę wstawić poprzeczki ramy jak i usztywnienia z blaszki miedzianej 0,2. Dlaczego z blaszki? Ano dlatego, że jest duuuużo sztywniejsza niż polistyren 0,25

Felgi również będą inne niż italerowskie. Mniejsza średnica i szersza felga. Póki co trwają próby na tokarce, aby uzyskać właściwy kształt i rozmiar

 

Na razie pokaże tylko to co zrobione ( po części )

 

HPIM0223.jpg

 

HPIM0224.jpg

 

HPIM0225.jpg

 

HPIM0226.jpg

 

Tyle

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rozkręcasz się nam powoli . Ale właśnie o to chodzi i trzymaj tak jak najdłużej

Dla mnie wygląda to bardzo przyzwoicie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Baaaardzo małymi kroczkami, ale do przodu

Wzmocnienia i mocowanie "anty rowerów" zrobione ( wstępnie ).

 

HPIM0228.jpg

 

HPIM0229.jpg

 

HPIM0230.jpg

 

HPIM0231.jpg

 

Miałem ochotę dzisiaj jeszcze zrobić poprzeczki, ale nie wiem czy się bawić z klejeniem małych profili 3,2 x 3,2 , czy kupić gotowe z Evergreen'u... Jedyne co mnie trochę 'odpycha' od tych profili evergreen to cena... 18 zeta za bodajże 3 profile długości 35 cm.

 

Chcę w tym tygodniu zrobić jak najwięcej, bo potem nie wiem jak będę stał z czasem.

Na chwile obecną tyle

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualka

Post pod postem, bo nie komentujecie

Noo ale mam tu ciepła bułeczkę

Najarałem się na skrzynkę narzędziową, no i mam

Cały dzień dzisiejszy spędziłem na mierzeniu, docinaniu, klejeniu i szlifowaniu ... Ale mi się baaaardzo podoba ( nie wiem jak Wam ) mimo, że mały szlif jeszcze przede mną i oprócz tego wstawienie klamki do schowka

 

HPIM0232.jpg

 

HPIM0233.jpg

 

HPIM0234.jpg

 

HPIM0236.jpg

 

HPIM0237.jpg

 

HPIM0239.jpg

 

Na dzisiaj tyle... plecy mi dzisiaj już siadły

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzyneczka super Przednią ściankę z drzwiami dorabiałeś, czy to gotowiec ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

Przednią ściankę z drzwiami dorabiałeś, czy to gotowiec ?

 

Wszystko robiłem sam Dłuteczko, skalpel papier ścierny i do przodu

Mam w planach zrobić jeszcze logo WIELTON na drzwiczkach z polistyrenu, ale zobaczymy co z tego wyjdzie

 

________________________________________________________

 

Ooo zapomniałem o zamku i zawiasach... Przed chwilą dorobiłem

 

HPIM0240.jpg

 

HPIM0241.jpg

 

HPIM0244.jpg

 

Tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.