Skocz do zawartości

Volvo FH12 Globetrotter XL + WIELTON NS34PT/40 + Scratch


Alvaro92

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 154
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jesteś Hardkorem Ale takich tu nam właśnie potrzeba

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś Hardkorem Ale takich tu nam właśnie potrzeba

 

Pozdrawiam.

 

O to fakt. Zgadzam się w 100%. Ale zastanawiam się co zrobisz, bo jeśli dobrze pamietam to tam jest jeszcze napis wieluń, który jest 3 razy węższy i mniejszy od wielton. Hhehehe. Żarcik, to już by było nierealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha

Dzięki Panowie

Hmm o napis WIELTON się pokusiłęm i już wyskrobałem, ale Wielunia to już raczej za Chiny nie zrobię

Czekam, aż mi klej zwiąże, troszkę przeszlifuję i wstawię fotkę wieczorem jak to mniej więcej wygląda

 

_____________________________________________________________

 

15.06

Dobra, nie wytrzymałem zrobiłem fote

Napis tylko nie jest jeszcze wyszlifowany, ale to sie zrooooobi

 

P5033378.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze myślałem, że ten napis jest prosty a nie pochylony ale pięknie. Oby tak dalej. A teraz mi się nasunęło takie pytanko. Na pierwszej focie obok wieltonki stoi taka czarna naczepa. Nie jest to czasem schimtz przystosowana pod tanki. Mój tata przywiózł teraz takie ale z innymi osiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej naczepy były wykorzystywane do przewozu kontenerów. Można tez przewozić "tanki" czyli beczki w takich ramiakach.

http://www.emiasto.org/firma16238_vocol_sp_z_o_o.html

Sandi naczepa, o którą pytasz to VOCOL z osiami SAF. W linku masz dokładnie opisane co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualka

 

Plany były, że 'łabądka' zrobię do końca tego tygodnia ( muszę trochę poprzeplatać w ciągu dnia modelarstwo z nauką ). Na chwile obecną główna konstrukcja jest zrobiona

 

HPIM0245.jpg

 

HPIM0246.jpg

 

Będą przybywać kolejne elementy, m.in. łapy pod kontener i wzmocnienia.

A no i wyszlifowałem literki na skrzynce, tyle ile mogłem.

 

HPIM0247.jpg

 

Jest trochę elementów do wyszlifowania jeszcze, ale to zostawię na koniec do generalnego szlifu, kiedy już będą wszystkie rzeczy na swoim miejscu otoczone szpachlą

 

Tyle

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szał. A ta skrzyneczka to juz wogóle. Tylko boje się jak literka o wyjdzie w podkladzie, ale to sie da naprawić, jak coś będzie nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sandi

O tą literkę 'o' też się boję... Podkład pokaże czy jest dobrze czy nie. Jak będzie źle to wywale to i zastąpię czym innym

 

Póki co, dzisiaj w przerwie zrobiłem wzmocnienia ramy

 

HPIM0249.jpg

 

C.D.N.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, że ktoś wreszcie zaczyna coś budować od podstaw

 

Trochę utrudniłeś sobie robote z tym napisem. Dużo łatwiej było wyciąć na ploterze pod wymiar na folii samoprzylepnej. Po naklejeniu wyszedł by próg w sam raz. Po pomalowaniu będzie wyglądać idealnie, a i niedrogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Trucknology nie pomyślałem o takim rozwiązaniu... widać lubię sobie komplikować życie

 

Małe postępy przy naczepie, bo małe, ale są Przybywa elementów na łabądku, zostało tylko mi przy nim dorobić łapy pod kontener, zapuścić szpachlą i wyszlifować ostatecznie... no i pomalować.

 

HPIM0254.jpg

 

HPIM0256.jpg

 

HPIM0258.jpg

 

HPIM0257.jpg

 

Na fotkach elementy leżą jeszcze nie przyklejone.

 

Podłużnice są wyszlifowane, czekają na kolejne elementy.

Kolejne aktualki już nie długo

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubsza przymiarka... Prosze bardzo Ale ak na razie tylko łabądka

Tak to finalnie by wyglądało, poprawki kosmetyczne wyjdą w praniu. Jutro zaopatruje się w szpachle i strzykawki. Zobaczę jak mi będzie szło nakładanie pseudo spawów ze strzykawki...

 

 

HPIM0261.jpg

 

HPIM0269.jpg

 

HPIM0271.jpg

 

A to moje prowizoryczne wybijaki

 

HPIM0260.jpg

 

Na razie tyle.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem, aż nie chce mnie się oglądać temtów archi-ego,voseby czy twojego bo moje dotychczasowe projekty pod zadnym względem nie da sie porównać do waszych, ale czasem jednak ogladam i zachecam się do robienia takich arcydził jak wy chociaż w 15-20%. To co wyczyniasz z tym modelem to aż chce sie oglądać i czekać na kolejne aktualizację. Pozdrawiam i zycze dotrwania do finish-u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa

Teoretycznie każdy zrobi coś takiego, potrzeba dużo samo zaparcia i cierpliwość a i czasu a wyjdzie wszystko.

Otóż to O nic więcej się nie rozchodzi

Gdyby mi się nie chciało to położyłbym na to lache, ale jaka jest satysfakcja na samą myśl, że będę miał coś niepowtarzalnego, własnoręcznie zrobionego Samo to motywuje człowieka do dalszej pracy.

Po powrocie z mistrzostw Polski wrzucę świeże aktualki

 

Do następnego

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie podbudowałeś, mam nadzieję że moje volvo też tak mniej więcej fajnie będzie wyglądać jak twoje chociaż w 50% z tego co wy tu prezentujecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem Scanie BoX więc mogę wziąć coś na warsztat a jest nim nowy chińczyk , ja nie biorę więcej projektów niż 2. Scania jest cały szas robiona tylko nie robię aktualizacji bo aparat mi się zepsuł i będzie ok 10 lipca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.