Skocz do zawartości

Volvo FH12 Globetrotter XL + WIELTON NS34PT/40 + Scratch


Alvaro92

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 154
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Edit

 

Mała, skromna aktualka. Zawsze coś do przodu.

Kabina w podkładzie, do drobnych poprawek. Silnik po wstępnym szlifowaniu, jeszcze sporo pracy mnie czeka przy nim.

 

P6238714.jpg

 

P6238717.jpg

 

Przeglądałem dzisiaj relację Archi'ego z budowy Volva FH12 i nabrałem ochoty do zrobienia ramy od podstaw, samodzielnie. Plany mam, muszę tylko zamówić polistyren i jadę z koksem

 

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nabrałem ochoty do zrobienia ramy od podstaw, samodzielnie. Plany mam, muszę tylko zamówić polistyren i jadę z koksem

no to życze powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dopracuj silniczek i będzie nieźle .

Widzę apetyt rośnie w miarę jedzenia I tak trzymaj

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki

 

Baardzo powoli jadę tym Volvem do przodu. Napotkałem parę problemów, jednak nie wiem czy mam sie tym teraz przejmować czy to jakoś "zniknie" w późniejszych etapach budowy.

 

Mój Pierwszy problem - czy deska rozdzielcza nie jest za daleko od szyby?

Wszystko siedzi na swoim miejscu.

 

P7088987.jpg

 

P7088988.jpg

 

Zacząłem sklejać płytę podłogową

 

P7088989.jpg

 

Wyciąłem tunel środkowy i wkleiłem polistyren na płasko.

 

P7088990.jpg

 

Trochę obróbki i te elementy będą raczej gotowe

Chyba że o czymś nie wiem to piszcie.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

punio to źle myślisz... Ta deska tak nie może być.. W swoim Volvie chyba ją jakoś przesuwałem do przodu lub podnosiłem do góry, żeby tak nie odstawała.. Jeszcze napotkasz sporo błęsów przy tym modelu .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, ja też miałem ten problem, lecz deska mniej odstawała. Dociśnij ją mocno do podłogi przy klejeniu, żeby była mniej odchylona. Miałem nie wielką odchyłkę i po wklejeniu szyby, tak jak kolega Punio mówi jest to nie zauważalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam!

Mały up.

Dogadałem sie z deską rozdzielczą xD Cofnąłem ją tyle ile mogłem, przymierzyłem i pasuje Jeden problem z głowy mniej xD

 

Zacząłem przerabiać fotele. Wyciąłem profil boczny PRZYBLIŻONY kształtem do oryginału. Teraz zostało nałożyć szpachle i ładnie wyszlifować

 

P7319510.jpg

 

P7319511.jpg

 

A z tym elementem... Armagedon... Wsadziłem do kabiny, wpasowałem tak żeby leżało jak ulał. Potem dołączyłem ściankę, starałem się żeby przylegało do siebie równo, ale kij. Jak tam było równo i przylegało to gdzie indziej wystawało poza obrys okna itp.

Spasowanie tych elementów jest tragiczne...

Tam gdzie góra połączona jest paseczkami ze ścianą dam szpachle i dodatkowe wzmocnienie z polistyrenu z tylu. Innego sposobu nie ma, musi być taka szpara, bo inaczej plastiki 'wchodzą' w okno :|

 

P7319512.jpg

 

No i tutaj sklejona płyta. Innego sposobu nie widziałem. Trochę szpachli na wyrównanie tego pójdzie jeszcze.

 

P7319516.jpg

 

Jeśli zauważycie jakieś niezgodności to piszcie

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem miło patrzy się na twoje przeróbki w FHaczu. To chyba najgorszy model pod względem wykonania jaki wypuściło Italeri... Z pewnością będę tu zaglądał wcześniej

 

PS. Możesz przy okazji napisać, z kąd twój dziadek ma tą naczepę? Pierwszy właściciel? Bo wygląda mi znajomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace suną powoli, jednak fotek nie będzie, przynajmniej przez najbliższy tydzień. Powód - siostra wzięła aparat na pielgrzymkę xD

 

Zabrałem się za ramę. Aktualnie wycinam poprzeczki i wiercę otwory w podłużnicy. Potem zostanie mi tylko poskładać to do kupy i ocenicie czy jest ok :P

 

15.55

Z poprzeczkami muszę się wstrzymać, ponieważ moja dokumentacja zdjęciowa okazała się mizerna

 

Zamiast tego postanowiłem pokombinować z oponami do low deck'a.

Czy wyszło ? Nawet jestem zadowolony z efektu, ale muszę wprowadzić małe poprawki i jakąś "machinę" zbudować xD co by ładnie odciąć gumę.

Przy próbnej oponie - skalpel w łapę i leciałem powoli do okoła.

 

Mateusz C Ta o której mówisz jest prościutko "z salonu" wieltona

Ta plandeka jedynie myli :P

 

Pozdrawiam

Piotrek

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alvaro dobrym rozwiązaniem na tylną i boczne ściany jest zrobienie z materiału zasłon. Ja u siebie położyłem materiał tak że nie widać łączeń i jest spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jedziemy do przodu ;) Znalazłem starą cyfrówkę i zrobiłem foty tego co ostatnio zrobiłem

 

Podłużnice jeszcze w 100% nie są gotowe, ale juz bliżej jak dalej

 

HPIM0135.jpg

 

HPIM0136.jpg

 

Poprzeczka, jak na razie jedna.

 

HPIM0131.jpg

 

HPIM0132.jpg

 

Zbiornik italeri wiadomo do czego się nadawał wiec robię własny.

5 dekli na 2 zbiorniki paliwa, finalnie wyszlifowane. Do końca dzisiejszego dnia może zrobię już gotowe zbiorniki.

 

HPIM0134.jpg

 

Moje próby uzyskania opony do low deck'a.

 

HPIM0140.jpg

 

HPIM0141.jpg

 

To na razie tyle

 

Pozdrawiam

Piter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit

 

Wczoraj skleiłem tylko jeden zbiornik. Na drugi straciłem nerwy Dzisiaj obydwa sklejone. Potrzebują trochę szpachli i szlifu.

 

Konstrukcja

 

HPIM0142.jpg

 

Sklejone

 

HPIM0145.jpg

 

HPIM0146.jpg

 

Zabrałem się od razu za łapy mocujące zbiornik paliwa.

 

HPIM0147.jpg

 

HPIM0149.jpg

 

Wstępnie sklejone łapy.

 

HPIM0151.jpg

 

HPIM0152.jpg

 

Może uda mi się dzisiaj wyczarować więcej łap potrzebnych do zbiorników. będzie ich 5.

 

to tyle

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie ładnie ci idzie Na ścianie zbiornika widzę wgłębienie - klej tak ściagnął, czy przypadkowe wgniecenie Łapę z ostatniej fotki przydało by sie poprawić bo jeden element przykleiłeś krzywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki

 

tornado to wgłębienie na zbiorniku widoczne na pierwszej fotce to klej. Tzn cienki polistyren 0,25mm w połączeniu z klejem tak się zachowuje. Ale tak się dzieje tylko przy tej grubości, w miejscu, gdzie zostało ciut więcej kleju. Trochę szpachli, szlif i powinno być dobrze

Za łapę już się biorę i poprawiam. Dzięki za uwagę

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit

 

Wczoraj pomęczyłem się jeszcze z łapami i powycinałem tylko to

HPIM0155.jpg

 

A dzisiaj... niewiele. Trochę tego trochę tamtego. Trochę chaotycznie, ale cóż. Do przodu

Skleiłem skrzynkę na akumulatory i powierciłem otwory tak jak w realu. I pod skrzynkę dwie butle.

 

HPIM0157.jpg

 

No i posiedziałem tez nad elementami ramy. Musze dorobić jeszcze jakieś 10 elementów xD i wtedy będę mógł składać ramę do kupy

 

HPIM0158.jpg

 

Na dzisiaj chyba tyle, bo nie wiem czy coś będę w stanie jeszcze zrobić :P

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wychodzi Ci dłubanie elementów od podstaw. Tak 3maj! Jakiej grubości używasz polistyrenu? Na oko wygląda na ok. 1mm? Zgadza się? Nie używasz szpachli? Masz tak idealnie spasowane elementy, że po malowaniu nie będzie żadnych problemów?

 

Powodzenia w dalszych pracach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebastianm , mi to wygląda na polistyren o grubości 0,5 mm. A szpachlować kolega Alvaro napewno będzie przed malowaniem . Gdyby tego nie zrobił to byłoby widać miejsca łączeń tych wszystkich elementów .

 

PS. Coś czuję, że Volvo będzie na niezłym wypasie .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie

sebastianm tak jak powiedział kolega Bilonzo to 0.5 mm polistyren. Gdzie nie gdzie sie nie obejdzie bez szpachli. Jednak muszę przyznać że przy tych elementach ramy nie będzie trzeba dużo szpachlować Jak się sklei elementy i mocno przyciśnie to polistyren staje się plastyczny i trwale łączą się elementy ze sobą. Później od wewnętrznej strony jadę jeszcze raz klejem z igłą co po zastygnięciu kleju daje ładne półokrągłe łączenie Zewnętrzna strona na szlif i po podkładzie tak na prawdę się okaże gdzie trzeba poprawić.

 

Zastanawiałem się jak wykonać nity, śrubki itd... Do mojego baniaka wpadło to:

 

HPIM0159.jpg

 

HPIM0160.jpg

 

Jak uważacie, będzie się nadawać? Bo mi się wydaje że może być, ale chcę poznać Waszą opinię na ten temat

 

P.S Elementów ramy przybywa Już nie długo składanie do kupy ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.