Skocz do zawartości

M8 Howitzer Motor Carriage Tamka+Verlinden


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, od około tygodnia dłubię taką paskudę. Muszę go skończyć przed sesją w połowie czerwca- w innym wypadku zaopatrzyłbym się w inne gąsienice, bo te tamiyowskie mają ciekawy artefakt, później wrzucę fotki.

Wnętrze Verlindena to rzeź, nie mam na stanie żadnych elektrycznych obrabiarek, więc po paru pierwszych dniach miałem bok palca wskazującego rozdrapany do krwi od piłko-żyletki:) Kostki wlewowe to masakra, dodatkowo elementy płaskie takie jak tylna płyta mają nierówną grubość, ale nie miałem siły z tym walczyć, nie warte było zachodu skoro nie ma silnika Dużo czasu zabrało dopasowywanie góry do dołu, tak aby można było spokojnie zdejmować. Wszystko może wyglądać na lekko zasyfione, ale to tylko pył od szlifowania - jeszcze diabła nie myłem.

Góra kadłuba rozdrapana - nacinam rowki na spawy... Planuję wyskrobać jeszcze "kosiarza żywopłotów" na przodzie.

DSC_2907.jpg

DSC_2908.jpg

DSC_2910.jpg

DSC_2912.jpg

DSC_2913.jpg

DSC_2914.jpg

DSC_2915.jpg

DSC_2916.jpg

Trochę bajzlu do środka i na zewnątrz jeszcze zostało...

DSC_2919.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dziada rozgrzebałem (ale bez żywicy, tylko blaszki Edka) i się poddałem (nawet ukłsd jezdny od AFV-ki mam już poklejony, tylko by trzeba przerabiać gniazda kotwiące dla wózków, Tamiya ma je trochę inaczej rozmieszczone i wózki AFV nie pasują). To żywiczne wnętrze całkiem ładnie się prezentuje. Do dzisiaj mój M8 HMC jęczy z szafy, żeby go dokończyć... Trzymam kciuki, bo to jedna z ciekawszych i bardziej estetycznych konstrukcji rodem z "kraju wielkich możliwości".

 

P.S. A blaszki doń jakieś planujesz? Szkoda tak zostawiać te kratki grilli zalane plastikiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajne działania poczyniłeś Piotrku. Bardzo fajnie się prezentuje wnętrze, no i oczywiście przednia, obładowana płyta. Gąski to czasem AFV Club nie robi - coś mi się tak wydaje!? Można by wymienić... Choć muszę powiedzieć, że pojazd jest sam w sobie obłędnie brzydki...

 

Muszę go skończyć przed sesją w połowie czerwca

Współczuje sesji, mi się udało pozałatwiać i mam tylko jeden egzam - reszta przepisy z ćw. Oj pięknie modelarsko wypocznę...

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąski to czasem AFV Club nie robi - coś mi się tak wydaje!?

Robi robi, ale niestety od połowy czerwca pewien pan z armii francuskiej będzie się modelikiem cieszył i mógłbym nie zdążyć. AVF Club jako ogniwkowe robi późny typ gąsienic (ładniejszy bieżnik), ale jak zobaczyłem ile tam jest sklejania to musiałem się poddać i nie zamawiałem.

 

P.S. A blaszki doń jakieś planujesz? Szkoda tak zostawiać te kratki grilli zalane plastikiem...

Kratka grilla nie będzie zalana plastikiem Będzie zastawiona żywicą Ten duży żywiczny glut w prawym górnym rogu worka śmiga nad silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobiłem nożyce do żywopłotów Culin'a. Popatrzyłem trochę po zdjęciach M8 Howitzerów i M5 Stuartów i taki potworek mi wyszedł. Na zdjęciach blacha wydaje się mi teraz ciut za gruba. Z suwmiarą w ręku mówię, to jest plastik 0,5 mm, czyli 1,75 cm w rzeczywistości. Hym, trochę gruba, ale raczej nie "kosmiczna".

http://www.primeportal.net/tanks/de_craecker/m5a1_walk.htm

Sposób mocowania podpatrzyłem stąd:

http://www.robertsarmory.com/hedge.htm

I trochę przerobiłem do innego układu zębów jaki zastosowałem. Wydaje mi się "prawdopodobny". W każdym razie ja bym tak zrobił ;) Zapewne dodam jeszcze spawy, bo te nożyce były spawane polowo i zgrubnie, więc można się pobawić.

DSC_2927.jpg

DSC_2929.jpg

Woreczki na błotniki przybyły

DSC_2930.jpg

Z tyłu już przyklejony duży zestaw woro-szmat i przymierzam skrzynkę. Póki co jej nie doklejam, bo na dole miała kosmiczną kostkę wlewową i obecnie schnie tam szpachla.

DSC_2933.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie gotowy do malowania, w paru miejscach jeszcze papierkiem wygładzić i będzie okej.

DSC_3175.jpg

DSC_3176.jpg

DSC_3177.jpg

DSC_3178.jpg

DSC_3179.jpg

DSC_3180.jpg

DSC_3182.jpg

DSC_3183.jpg

Tutaj rzuciłem dodatkowe radio;)

DSC_3185.jpg

P.S. Tak patrzę, że muszę wyprostować lufę karabinu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Tak patrzę, że muszę wyprostować lufę karabinu ;)

I chyba nawiercić, albo po prostu tego nie widać na fotkach. A generalnie fajnie całość wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąski mogę zdjąć, nie zgrzewałem jeszcze. Kółka i wózki bez problemu pomaluję. Ostatnio malowałem całego sklejonego Abramsa i źle nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reggy musi się uczyć a nie kleić a jego avatar jest swego rodzaju manifestem . Czyli po naszemu est wkurzony że my kleimy sobie całe dni a on kuje coby magistrem zostać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak sobie trochę maluje. Parę rzeczy zostało jeszcze do podmalowania, niedługo zasidoluxuję i wejdę z olejami, więc przestanie to tak szkaradnie wyglądać i nabierze plastyczności. Paski kanistrów itp. muszę przemalować bo jakoś nie wyszły - choć to może już zrobię olejami...

 

a on kuje coby magistrem zostać

Panie, wizja stypendium o wartości 5 Dragonów w nowych cenach jest kusząca

Obym nie zapomniał nałożyć kalek jak to mam w zwyczaju

fotki20.jpg

fotki21.jpg

fotki22.jpg

fotki23.jpg

fotki24.jpg

fotki14.jpg

fotki15.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hym, skoro się podoba, to opiszę, ale to nic specjalnego - rzekłbym że to malowanie bardziej "na brudno", bo efekt chciałem wyciągnąć na etapie farb olejnych. No ale w tej metodzie którą zastosowałem jest potencjał, więc napomknę - poeksperymentujcie bo warto. Wielu modelarzy już o tym wspominało, że można zastosować metodę malowania "mokrym-w-mokre" na akrylach przy użyciu odpowiedniej ilości retardera (opóźniacza). To wszystko malowałem pędzlem Vallejo Model Color, nakładałem sobie parę kolorów (jasny brąz, ciemny brąz, korkowy, piaskowy) na tacki i rozcieńczałem retarderem Talensa w stosunku prawie 1 do 1 plus ciut wody. Malowałem całość kolorem o pośrednim tonie, potem cienie ciemniejszym, naświetlone części jaśniejszym. Z uwagi na dużą ilość retardera mam kupę czasu na zabawę efektami, mogę mieszać, rozmywać itp. Będę to ćwiczył, bo jest w tym potencjał, tu póki co mocno eksperymentalny.

Model jest zasidoluxowany, położyłem kalki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurczątku ale fajowy:D. A co do jego brzydoty ,ewentualnej, śmiem sądzić to jest jak z Renault'em Twingo brzydki dopóki się nim nie przejedziesz - wiem bo mam ;),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne auto.

 

Wiem, że to jest świetne auto, akurat nawiązywałem do jego "żabowatego" wyglądu.

 

Dobra nie zaśmiecam wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurdę. Kalki się na mnie uwzięły Chyba straciłem skilla w ich nakładaniu. Najpierw nałożyłem na wieży - widząc że ładnie siadły, i nie widać wcale filmu podarowałem sobie odcinanie filmów z kalek na kadłub - w końcu to Tamcia. No ale się przejechałem. Początkowo film był nie widoczny, wyszedł po lakierowaniu i washu. Może po satynie i pigmentach trochę zniknie Ech, ale wtopa.

 

DSC_3329.jpg

DSC_3330.jpg

DSC_3331.jpg

DSC_3335.jpg

DSC_3337.jpg

DSC_3340.jpg

DSC_3341.jpg

DSC_3342.jpg

DSC_3343.jpg

DSC_3344.jpg

DSC_3346.jpg

DSC_3347.jpg

DSC_3348.jpg

DSC_3350.jpg

DSC_3351.jpg

DSC_3352.jpg

DSC_3353.jpg

DSC_3354.jpg

DSC_3355.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.