Skocz do zawartości

Powstanie Warszawskie cz.2 - "Kubuś"


Krzysztof Salwiczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w kolejnej galerii.

 

Przedstawiam ostatnio skończony model improwizowanego samochodu pancernego "Kubuś".

 

Z efektów jestem o wiele mniej zadowolony niż przy pokazywaanym ostatnio "Chwacie". Nie miałem zbytnio pomysłu na pobrudzenie tej bryły. Docelowo ma on stanąć na małej podstawce z ruiną budynku w tle, może wtedy te kurzenie nabierze więcej sensu. Pigmenty są nałożone na sucho więc zawsze można ich jeszcze trochę odjąć.

 

000m.jpg

 

001bvv.jpg

 

002tlt.jpg

 

003ece.jpg

 

004v.jpg

 

005s.jpg

 

006quq.jpg

 

007jif.jpg

 

008wwk.jpg

 

Zapraszam do komentowania,

 

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wyszedł, szkoda tylko, że jest taki osamotniony. Z tego co wyczytałem, Kubuś był, jak można tak powiedzieć, transporterem opancerzonym, który przewoził specjalne jednostki powstańców. Dlatego też są te luki od spodu, aby można było wysadzić desant. Z opisów wynika, że mieściło się tam od 8 do 10 powstańców i powiem szczerze, że musiał panować tam niezły ścisk.

 

http://czolg.blox.pl/2009/03/Powstanczy-Samochod-Pancerny-Kubus-Foto.html

 

http://czolg.blox.pl/2009/03/Powstanczy-Samochod-Pancerny-Kubus-Kopia-Foto.html

 

Czy te kolory, aby były dobrze dobrane ?? Jeżeli chodzi o samo kamo, to najbliższe oryginalnego jest to z MPW.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie interesują mnie pojazdy kołowe / gąsienicowe, a już takie konstrukcje w szczególności, ale bardzo spodobało mi się malowanie i brudzenie tego cudaka. I nie ważne czy jest ono zgodne z oryginałem, po prostu bardzo dobre od strony technicznej. Świetna robota Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale bardzo spodobało mi się malowanie i brudzenie tego cudaka. I nie ważne czy jest ono zgodne z oryginałem,

Hmm, no malowanie jest bardzo ważne, to był (jest) jedyny egzemplarz, nie było innych "cudaków". W MWP jest ono od czapy. W MPW jest zgodne na 99% (fotka niżej).

 

kubuskamo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pierwsze komentarze. Fajnie, że ogólnie się podoba.

Co do kamuflażu to świadomie zrezygnowalem z odtwarzania plama po plamie oryginału, chciałem tylko zachować mniej więcej "styl" tych plam.

 

Bardzo ładnie wyszedł, szkoda tylko, że jest taki osamotniony.

 

Mam już kupione trzy żywiczne figurki powstańców. Ostatnio mam jednak opory przed siadaniem do ich malowania ale coś tam w przyszłości dołożę.

 

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kamuflażu to świadomie zrezygnowałem z odtwarzania plama po plamie oryginału, chciałem tylko zachować mniej więcej "styl" tych plam

No to wielka szkoda, zawiodłem się

Spodziewałem się po tobie, że będzie to idealna kopia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też uważam, że można było się pokusić o możliwie wierne odtworzenie malowania... ale póki co - niech żyje Kubuś!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu,

 

fajny ten Kubuś

Powiedz, czy to budowa od podstaw czy zestaw jakiś? Skoro Cz2 to rozumiem, że podobnia jek Chwat 1/35?

Kurzenie bardzo mi się podoba, zresztą podobnie jak na "Chwacie" - miejski styl. Chyba nie ma go co bardziej męczyć bo aż tak bojowo eksploatowany nie był.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Panowie .

 

Nie napisałem na początku, skala 1/35, zestaw żywiczny Toro.

 

Właśnie dlatego, że pojazd nie był zbyt długo i intensywnie używany zdecydowałem się nie robić obić, zacieków itp. tylko sam kurz zniszczonego miasta. Totalne dewastowanie pojazdu postaram się poćwiczyć przy ISie-2 za którego już niedługo się biorę, nie muszę dodawać że w polskim malowaniu .

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.