Skocz do zawartości

SZUKAMY informacji, zdjęć i planów statków i okrętów


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję zdjęć lub planów olinowania krążownika Bolzano. Popełniłem go z JSC ale to wydawnictwo daje tylko szczątkowe dane na ten temat prawie w każdym wydanym modelu. Zrobiłem to co wskazali , ale tak jakoś "łyso" wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 309
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

gdybyś potrzebował więcej informacji to na rynku jest monografia z wydawnictwa Morskaja kampania nr 2007-04 Trento Trieste Bolzano, być może do dostania w Pelcie lub Sindarze (w tych dwóch trafia się to wydawnictwo)

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.! Ale tak po prawdzie to na znalezionych fotografiach dość ubogie jest to olinowanie masztów. Z nadesłanych planów wynika natomiast , że brakuje mi dwóch kutrów na pokładzie głównym przy działach 152- trzeba to będzie dorobić , tak jak żurawiki na pokładzie rufowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!

 

Poszukuję planów korwety ZOP t. "Parchim". Mam tylko małe rysunki z "Morza" sprzed wielu lat. Jednostka mnie zaintrygowała, tylko nigdzie nie mogę znaleźć na nią planów...

 

Czy któryś z szanownych Kolegów byłby w stanie mi pomóc?

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie znalazłem w pierwszym podejściu, choć mam wrażenie, że coś powinienem mieć, zdaje się (mogę się mylić) że wieki temu był przedruk w Modelarzu planów z Modell Bau Heute

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie kojarzę, aby w Modelarzu były rysunki "Parchima". NRD-owskie "Koni" (m.in. "Rostock") owszem były - mam je nawet. Mam też rysunki wcześniejszych dozorowców t. "Karl Marks Stadt" (sow. typ "Ryga"). A na "Parchima" tylko wspomniany rysunek i trochę zdjęć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyszła kryska na matyska...

przygotowując się do startu w projekcie grupowym spostrzegłem się iż posiadane przeze mnie zdjęcia Radforda niby są fajne ale tak naprawdę guzik na nich widać, poszukiwania już rozpocząłem ale gdyby ktoś znał jakieś miejsca w sieci lub posiadał zdjęcia ze szczegółami okrętów typu Spruance to z chęcią przywitam pomoc w tym temacie

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam!!! Poszukuję wszystkiego ( zdjęcia ,opisy, plansze barwne, numery farb itd. ) na temat różnych sposobów kamuflażu stosowanych przez Kriegsmarine. W szczególności chodzi mi o pancerniki ale nie tylko. Jest mi to potrzebne do pracy magisterskiej. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

E-mail : moyset@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leeb zapchałem Tobie dziś trochę skrzynkę, mam nadzieję że te materiały się przydadzą, dla ułatwienia materiały mailami podzielone są na okręty

 

jeśli jest osoba, która by chciała trochę społecznie popracować i poprowadzić nowy temat "malowanie okrętów Kriegsmarine" to mogę przesłać* te materiały (Bismarck, Gneisenau, Admiral Hipper, Deutschland, Scharnhorst, Tirpitz), trzeba by je uzupełnić o dane np. z podanych powyżej linków czyli o np. odpowiedniki w farbach modelarskich tak by miało to przełożenie na nasze hobby a temat miał większy sens

może wtedy znawcy u-bootów uzupełnili by taki temat o tą dość popularną tematykę

 

Jędrek

* do wtorku mnie nie ma więc proszę się nie niecierpliwić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam taki problem, mianowicie jakie farby byłyby odpowiednia dla amerykańskich kolorów Navy Blue oraz Deck Blue (Pactra, Humbrol, Model Master)? Chodzi mi o schemat malowania Measure 21 na amerykańskich CA w roku 1942, gdzie oba kolory są praktycznie identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzieki Okonek!

 

Dziekuje za przeniesienie watku do bardziej odpowiedniego miejsca. Mialem cicha nadzieje, ze milosnicy floty rosyjskiej zechca mi pomoc. Mysle, ze nalezy sie krotkie wyjasnienie (wczoraj nie mialem dosyc czasu). Otoz planuje zrobic cos ciekawego tj. samolot pokladowy na katapulcie. Skala 1/72 samolot to najpewniej bylby Beriev KOR-1, a katapulta od podstaw. Szukalem wczoraj w necie. Znalazlem tylko jedno dobre zdjecie (ale na pewno nie jest to krazownik klasy Kirov). Poza tym mam kilka szkicow sylwetek Kirova, Molotova itp., ale na kazdym jest inna katapulta. Juz po raz kolejny w Scale Aviation Modeller widzialem tak oryginalna podstwke - tym razem Kingfisher na dziale USS Texas. Zawsze jednak sa to amerykanskie katapulty (chyba tylko raz widzialem niemiecka z Arado 196). Wiec moze czas na cos wschodniego. Tym bardziej ze zapowiada sie kolejny konkurs (choc nie zamierzam wygrac, to chcialbym zeby ten konkurs - podobnie jak zeszloroczny - byl na wysokim poziomie).

 

cr_img_0_11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Kirovie bedzie to wygladalo tak jak na fotce modelu i np. tutaj i nazywalo sie to ката­пультa типа «Хенкель»

3f1edac15299ec77m.jpg

potem na projekcie 26 bis ustawiono ЗК-1Б

87f74784110eacf8m.jpg f04eafde93c6b328m.jpg 55a0a7e10d4a234fm.jpg 39f47e1a9bda6b6bm.jpg 659f9e596862f780m.jpg

z planami ciezko ale moze to cosik pomoze

94039cf20d5b6b0fm.gif 2d5fb3972625beefm.gif

To wszystko co udalo mi sie wykopac. Czekamy wiec na Jedrka bo ma niezla biblioteke. Na koniec ciekawostka na Molotowie

b0d3f46077510162m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.