Skocz do zawartości

SZUKAMY informacji, zdjęć i planów statków i okrętów


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 309
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Super Moderator
Witam.

Poszukuję zdjęć, planów U-boota typ VIIA z racji takiej, że planuję zrobić ten typ ze zestawu Hobby Bossa w skali 1/350. Za pomoc z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam

Mam jakieś pojedyncze rysunki w jakiś zbiorczych publikacjach ale nie wiem czy się przydadzą i co konkretnie cię interesuje. Jak zaczniesz relację to może łatwiej będzie , śledząc ją, coś stosownego wyszukać i doradzić.

 

Nie mniej z ciekawością czekam na START, bo też mam ten model w swoich zbiorach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi przede wszystkim o przednie i tylne wyrzutnie torpedowe jak również całą "linie nawodną", gdyż w planach mam podstawkę. Ale chyba rzeczywiście lepiej będzie doradzać jak zacznę warsztat( na pewno będzie na dniach).

 

PS. Może tak mały projekt grupowy

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Może tak mały projekt grupowy
Chetnie bym się skusił ale mam teraz dwa pływadła rozgrzebane w tym projekt grupowy niszczycieli Benson/Gleaves więc za kolejny na razie się nie chcę zabierać... A szkoda, bo ma się ochotę na wiele nowych rzeczy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam zdjęc, planów japońskich okrętów desantowych typu 101 lub 102

Uproszczone planiki są w Modelist Konstruktor'ze 1997-03

A w Okretach Wojennych 94 i 95 jest artykuł o japońskich desantowcach

 

Pozdrowionka

ZzB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam zdjęc, planów japońskich okrętów desantowych typu 101 lub 102

Uproszczone planiki są w Modelist Konstruktor'ze 1997-03

A w Okretach Wojennych 94 i 95 jest artykuł o japońskich desantowcach

 

Pozdrowionka

ZzB

Dzięki, bardzo mi pomogłeś...

Może ktoś wie co to jest i gdzie to umieścić?

fcaa9a0f21b6c431.jpg

 

a7a4114217c488e0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje kogoś kto posiada miesięcznik Morza Statki i Okręty numer 3 z 2010 r. Jeżeli ktoś posiada więcej roczników tej pozycji to również miałbym kilka pytań odnośnie zawartych tam artykułów. Mam nadzieję że znajdzie się ktoś kto pomoże Oczywiście w odpowiedzi proszę pisać na PW i tam wszystko wyjaśnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Mam taką nietypową prośbę dotyczącą nazwy /typu łodzi motorowej która kiedyś pływała po Wiśle w Krakowie. Mógłby to być rok 1988-1990. Ledwo co odrastałem wtedy od ziemi W każdym razie pamiętam że była to duża jednostka o długości około 5 do 6 metrów (chyba że się mylę ) Miała na 99% kolor ciemnoszary. Cechą charakterystyczną była niska nadbudówka ,z tego co pamiętam bardzo opływowa. Łódź miała też specyficzne "skrzydła" w tyle na burtach, coś takiego jak miały słynne amerykańskie samochody Cadillac. Może ktoś kojarzy te łodzie i będzie w stanie powiedzieć mi nazwę/typ? Stawiam że były to radzieckie konstrukcje. Szukam jakiegokolwiek śladu tej jednostki w necie i nic. Kołacze mi się nazwa "INSPEKTOR" ale gógl nic nie znajduje :( Zdaję sobie sprawę że to szukanie igły w stogu siana ale będę wdzięczny za każdy ślad...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

Jestem szczęśliwym posiadaczem modelu pierwszej fregaty rosyjskiej Orzeł. Model jest produkowany przez firmę Ogoniok która to nie zamieściła żadnego schematu malowania.

Jeżeli ktoś posiada jakikolwiek schemat lub plan malowania lub też jakiekolwiek rysunki na których są pokazane 'wzory i kolory' proszę o kontakt. Przekopałem internet wzdłuż i wszerz i nic nie znalazłem za wyjątkiem kilku wzmianek.

Model ten był produkowany przez Alangera. Może ktoś posiada instrukcję sklejania/malowania?

Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek informacje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja mam dwa pytania ma ktoś plany jednego z trzch pancerników

USS Washington(BB-56) , USS Missouri(BB-63) ,USS West Virginia(BB-48).

Nigdzie nie mogę ich znaleźć .

 

Drugie pytanie:

 

Czy działa w szeregu obracają się razem :

 

\_\_\_\_\_\_

 

Czy mogą być zwrócone w różne strony:

 

/_\_/_\_/_\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Pytanie może już było ( z racji popularności modelu), ale nie udało mi się znaleźć. Chodzi mi o plany olinowania do Bismarcka. Czy ktoś może dysponuje takowymi, bądź może mnie pokierować do właściwej lektury?

 

Pozdrawiam.

Maciek/Macisso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję planów kutrów rakietowych proj.205 Osa 1 ,oraz zdjęć w służbie Polskiej Marynarki Wojennej -najlepiej ORP Władysławowo.

Plany Osy były w rumuńskim "Technium", ale z żebrowanymi kontenerami rakietowymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje kogoś kto posiada miesięcznik Morza Statki i Okręty numer 3 z 2010 r. Jeżeli ktoś posiada więcej roczników tej pozycji to również miałbym kilka pytań odnośnie zawartych tam artykułów. Mam nadzieję że znajdzie się ktoś kto pomoże Oczywiście w odpowiedzi proszę pisać na PW i tam wszystko wyjaśnię.

Posiadam ten numer i sporo innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.