Skocz do zawartości

SZUKAMY informacji, zdjęć i planów statków i okrętów


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 309
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kiedyś się przyda

też mam taką nadzieję

 

był chyba jeszcze podobny link do Kuzniecowa albo Wariaga chyba w temacie z linkami (w sumie to te posty bardziej tam pasują), a może to na FOW było?

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie odnośnie publikacji wydawnictwa Kagero a konkretnie serii Super Drawings in 3D. Zdaje sobie sprawę że numer, numerowi może byc nie równy ale ogólnikowa ocena publikacji mile widziana. Interesuje mnie konkretnie pozycja na temat Scharnhorsta. Dzieki za ewentualną pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam kilka numerów i mieszane uczucia, niby ciekawe ale pozostaje jakiś niedosyt, na pewno bardzo niekorzystnie wypada czynnik zawartość/cena, niemniej numer z Scharnhorstem wywarł na mnie dobre wrażenie, grafiki są naprawdę fajne i jest ich całkiem sporo ale znajdziesz tam tylko graiki 3D i plany a żadnego zdjęcia oryginału (z tego co pamiętam), obiecywałem sobie że nie kupię już tego wydawnictwa, Scharnhorsta jednak kupiłem i nie żałuję

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko musisz mieć świadomość kilku rzeczy odnośnie publikacji z serii 3D: całość po angielsku, brak graficznej historii okrętu (modyfikacji itp.), grafiki 3D przedstawiają przeważnie widok okrętu z jednego wybranego okresu czyli w przypadku Scharnhorsta z grudnia 1943 wydawnictwo zapełniają po prostu różne ujęcia 3D poszczególnych fragmentów okrętu

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

 

Jak wyżej.

 

Pilnie potrzebuje planów L.C.V.P. najlepiej w skali 1/72, lecz może też być w innych (przeskaluje sobie jakoś).

 

Serdeczne dzięki z góry.

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nie było Jędrek, były plany ODS według R. Chrzanowskiego (wykonane według pomiarów własnych projektanta...). Projekt 767 był i jest obwarowany przez MW (rozmawiałem nawet o tym z obsługa okrętów w Świnoujściu...) tajemnicą. To nie zdrowe podejście.

Uchylę rąbka, że przy projektowaniu został popełniony poważny błąd i szerokość przelotowej ładowni nie pozwala załadować ekwiwalentu sprzętu jeżdżącego dla którego był projektowany. Jest możliwe tylko ustawienie pojazdów w jednej linii a nie w dwóch jak zakładano przy formowaniu założeń.

Oprócz transportu morskiego i minowania miały służyć również jako pływające nabrzeże do rozładunku i załadunku okrętów i statków o dużym znużeniu i takie próby spinania zespołu okrętów przeprowadzono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki kiedyś ktoś już prosił o takie plany i przekopywałem się przez swoje zbiory ale nic nie znalazłem, teraz po części jest jasne dla mnie dlaczego

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten okręt to wielki wstyd dla MW, od momentu zwodowania nie było możliwe wykorzystanie go z jego przeznaczeniem. Ten dodatek "minowy" wymyślono już niejako na etapie eksploatacji żeby nie posypały się głowy decydentów, a MW ma kukułcze jajo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Co do planów 767 to jeśli zycia mi starczy, pod koniec roku 2010 może coś się bedzie nadawało do publikacji, ale zainteresowani muszą niestety cierpliwie poczekać, no chyba, że ktoś inny będzie szybszy

Pozdrawiam

jkrzew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Hi!

Szanowni koledzy modelarze , oraz Wy przemądrzały.

Zapragnąłem wyrzeźbić model USS Tuscaloosa

Jednakże umiejętności i wiedzę modelarska mam mikrą.

Proszę o pomoc.

Oto pierwsze z serii niefortunnych pytań:

Jakie kolory dobrać do tego modelu, wiedząc że oryginalnie merykanskie zwały się:

DECK BLUE 20-B

SEA BLUE 5-S

OCEAN GRAY 5-O

HAZE GRAY 5-H

 

Dziękuję za uwagę

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Hi!

Szanowni koledzy modelarze , oraz Wy przemądrzały.

Zapragnąłem wyrzeźbić taki model jak w tytule.

Jednakże umiejętności i wiedzę modelarska mam mikrą.

Proszę o pomoc.

Oto pierwsze z serii niefortunnych pytań:

Jakie kolory dobrać do tego modelu, wiedząc że oryginalnie merykanskie zwały się:

DECK BLUE 20-B

SEA BLUE 5-S

OCEAN GRAY 5-O

HAZE GRAY 5-H

 

Dziękuję za uwagę

Hey - witaj w Klubie

 

A już szczególnie spore piwo dla ciebie za to, że w projekcie masz brata / siostrę dla mojego USS San Francisco (1:350), który od jakiegoś czasu przebywa na bocznicy - od 1 lutego to się zmieni.

 

USS San Francisco - warsztat

 

Jeśli chodzi o farby to mam przygotowane farby olejne z firmy White Ensign Models - mają dedykowane kolory dla chyba wszystkich flot i nie tylko...

 

Farby USN - WEM

 

Z uwagą będę śledził twój wątek - z jakiej firmy model? Zrób in-boxa

 

Pozdrawiam kolegę modelarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey - witaj w Klubie

 

A już szczególnie spore piwo dla ciebie za to, że w projekcie masz brata / siostrę dla mojego USS San Francisco (1:350), który od jakiegoś czasu przebywa na bocznicy - od 1 lutego to się zmieni.

 

USS San Francisco - warsztat

 

Jeśli chodzi o farby to mam przygotowane farby olejne z firmy White Ensign Models - mają dedykowane kolory dla chyba wszystkich flot i nie tylko...

 

Farby USN - WEM

 

Z uwagą będę śledził twój wątek - z jakiej firmy model? Zrób in-boxa Cool

 

Pozdrawiam kolegę modelarza Cool

No ,dziękuję koledze za zainteresowanie.

 

Model z firmy Trumpeter.

A jakby kolega w swej niewątpliwej łaskawości wykminił te lakiery ale w ekwiwalencie powiedzmy Vallejo.

Widziałem w innych wątkach co kolega sprezentuje swoimi modelami , nawet nie śmiem jakościowo zbliżyć się na parsek w swoich mizernych poczynaniach.

Dlatego też nie chcę wydawać majątku na nowy typ lakierów, bo ostatnio zarzuciłem Humbrola na rzecz Vallejo, jako ze łatwiejsze są w obsłudze....

Modelik owszem będzie prosto z pudełka bez wdawania się zbytnio w szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Załóż warsztat jeszcze raz - łatwiej tam będzie ogarnąć te wszystkie informacje.

 

Póki co dyskusja pojawiła sie przy okazji projektu grupowego - tu jest mała dyskusjach na temat tych kolorów - nie pamiętam, jaka wyszła z tego konkluzja...

 

http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=15067&postdays=0&postorder=asc&start=0

 

Przeliczniki kompletuje kolega Constructor...

http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=8310&start=0

 

Jak nie znajdziesz tego co potrzebujesz to napisz do niego na PW - myślę, ze będzie w stanie ci pomóc.

 

Ja niestety w kwestię przeliczników się nie wgłębiałem aż tak mocno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo.

Na razie nie będę zakładał nowego "warsztatu" ( tym bardziej że mi admini przenieśli stary, nie chce być nachalny), mam słaba silna wole , nie wiem czy się nie poddam powiedzmy w połowie drogi , nie mniej będę dokumentował moje wątpliwej jakości poczynania.........moze kiedys sie pochwalę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do założenia tego kontrowersyjnego tematu skłoniły ,mnie sugestie bardziej doświadczonego modelarza z tego forum.

Nie ukrywam też że strasznie meczy mnie "talent" i chęć wyrzeźbienia (na moje skromne możliwości) modelu USS Tuscaloosa CA-37( Trumpeter 1:700).

Poszukuje wszelakich zdjęć , schematów i tego typu nikomu nie potrzebnych rzeczy.

Przebrnąłem już przez dobór lakierów(MS22,http://www.navsource.org/archives/04/037/0403710.jpg), utknąłem natomiast nad schematem olinowania, a wstępnie chciałbym mniej więcej wiedzieć jak to cholerstwo wyglądało i jak to zaadoptować do tego przecież niewielkiego modeliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję planów modelarskich monitora rzecznego Kraków. Przymierzam się do modelu z MM, ale ponoć ma on schrzanione kilka elementów (działa) i brakuje w nim lini podziału blach pokładu. Jak ktoś mnie poratuje to będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.