Skocz do zawartości

Lotus typ 78 - Tamiya 1:12


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czy elementy pomalowane supermetalikiem poddajesz jeszcze jakiejś dodatkowej "obróbce" ?

Nie ma takiej potrzeby. Po pomalowaniu supermetalikeim (alclad niech się chowa przy nim) otrzymujemy ładne lusterko, podobne do chromu np. takiego jak robi Italeri.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i mówi pan że bardziej opłaca się kupić supermetalik gunzaka niż alcad

Dokładnie. Nie dosć, że supermetalik jest bardziej wydajny, to daje nam o wiele lepszy efekt końcowy. Po za tym zauważyłem, że chrom od gunziaka nie ściera się jak Alclad II (a przynajmniej mi się nie starł).

 

Ps.1

Supermetalikiem Gunze malujemy tak jak Alcladem, czyli najpierw podkład, później czarna błyszcząca (w moim przypadku to czarny błyszczący Alclad II) i dopiero chrom.

 

Ps.2

Link do sklepu i instrukcji użytkowania:

http://www.gunze.pl/go/_info/?user_id=SM-01&lang=pl

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko troszkę ta cena odstrasza, ale z tego co pan mówi i to co widać na zdjęciach chyba warto zapłacić te 50-60 zł

Oczywiście że warto, tyle że gdy ja kupowałem w zeszłym roku to zapłaciłęm 60 zł ale za farbkę razem z rocieńczalnikiem (SM07 PLATE SILVER), którego to zestawu Gunze obecnie nie ma w swojej ofercie.

 

Dzisiaj niewiele zrobiłem gdyż całe popołudnie poswięciłem przemysłowi spirytusowemu. Górne kawałki pasów są tylko położone dla przymiarki na sucho bo będą montowane do nadwozia (fotel też jest włożony tylko do przymiarki):

 

03bb9d64cd2821c1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem paczuszkę z Hiro z farbkami do Lotusa i w końcu mogę sie zabrać za nadwozie

 

725deb762f2122cc.jpg

 

Kilka elementów skleiłem do kupy i zrobiłem na sucho przymiarkę czy aby wszystkie elementy pasują do siebie:

ef49906cd196d677.jpg

0d7fa96ac7cd66f4.jpg

 

To co wymagało szpachli zostało poszpachlowane i oszlifowane:

3196e721823f0436.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gigant z tego bolidu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie dokończyłem malowanie podwozia Zamontowałem i podłączyłem chłodnice, podpiąłem troche przewodów, a bolid postawiłem na kołach (będą jeszcze sciagane do malowania opon):

 

c53b4ab39a9f035e.jpg

a0c58633d7489ba3.jpg

0eaab789b30f9166.jpg

aa371a405cda574a.jpg

3c9dcc4f15aff88c.jpg

57e304d215f20ad0.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawie to wygląda A czym będziesz malował koła ??

Napisy na oponach, bo o nie chodzi pomaluję białą Pactrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy opony zostają ze szwem, czy będą może ciut podniszczone [tak na 5-6 okrążeń ;) ] ?

Owszem , mam zamiar usunąć szwy i trochę przeszlifyję opony. Choć z drugiej strony, doradzano mi aby zostawić je tak jak są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem , mam zamiar usunąć szwy i trochę przeszlifyję opony. Choć z drugiej strony, doradzano mi aby zostawić je tak jak są

 

Szlifuj szlifuj!! Opony z paskiem są fffuuujjjj!! Najładniej jest jak opona jest ładne matowa i lekko "ściorana" całą powierzchnią, którą ma kontakt z nawierzchnią

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najładniej jest jak opona jest ładne matowa i lekko "ściorana" całą powierzchnią, którą ma kontakt z nawierzchnią Smile

Popieram przedmówcę! Andrzeju, wytrwaj w zamiarze przeszlifki ! ;)

I mam pytanie jeszcze - czy Zero Paints dałoby się od biedy malować pędzlem? Mają ci oni odcienie, że aż miło....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy Zero Paints dałoby się od biedy malować pędzlem?

 

Farby Zero są rozcieńczone do malowania aerografem ale wystarczy odlać w jakiś pojemniczek, trochę odczekać aby część rozcieńczalnika odparowała dzięki czemu farba staję się gęstsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... podpiłem troche ....

 

No wiesz Andrzeju, nie podejrzewałem Cię o to podczas montażu..

Już poprawione No ale wiesz jak to bywa - człek ślepawy, to po jednym głębszym wzrok wyostrza się

 

Ps.1.

Oponki będą przeszlifowane.

 

Ps.2.

Kilka dni temu blacharkę pomalowałem podkładem, przeszlifowałem go, następnie psiknąłem bazą, a wczoraj trzema warstwami clearu:

 

7ae7ccff24950dea.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie całą noc oklejałem blachy, kalkomanie są tak delikatne, że układanie paseczków to droga przez mękę - no ale jakoś udało się

 

9c0e0f7078a15673.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście dużo trochę tych "paseczków",ale widać że świetnie sobie z nimi dałeś radę ,choć było to kłopotliwe -w co nie wątpię

 

Czekam na zdjęcia gdy wszystko będzie już "pozlepiane" .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoooo widzę niezły kod paskowy Kładłeś je na złożonym wstępnie bolidzie, czy "na oko" ?? Pewnie część z nich będzie się po złożeniu w całość zejść w jedną linię... mam nadzieję, że wyjdzie super

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.