Skocz do zawartości

[BF2] Magach 6 z KMT-4 - Academy - 1:35


93mati

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Podkład położony, zapomniałem o czujniku meteorologicznym. Spróbuję go jeszcze zrobić

 

Wciąż zdjęcia mi nie pasują... kiedyś umiałem lepsze pstrykać

 

01.jpg

 

02.jpg

 

I co teraz? Pre-shading, życzcie mi powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze prościej na białym.

Bierzesz biały karton, zbierasz lampki z żarówkami z całego domu , udajesz się z tym w najciemniejszy kąt mieszkania (u mnie to piwnica), albo lepiej: czasz na noc, rozstawiasz wszystko aby mieć równomierne oświetlenie ze wszystkich stron, ustawiasz w aparacie balans biel na żarówkę i cykasz fotkę, potem możesz na kompie jeszcze dociąć zdjęcie aby model wypełniał cały kadr i ewentualnie poprawić jeszcze balans bieli ( mi starcza do tego Microsoft Office Picture Manager)... i już można na forum, a kolory będą prawie takie jak na żywo.

 

A czołg cudowny, strasznie ciekawa konstrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pseudo pre-shading zrobiony...

Trochę nierówno położyłem i kropki się zrobiły na podkładzie

 

No co? To mój pierwszy pre-shading

 

01.jpg

 

02.jpg

 

03.jpg

 

Teraz baza, ALE JAK JĄ POŁOŻYĆ? Myślałem o psiknięciu Humbrola 84 z daleka, cienką warstwą, tak żeby widać było czarne kreski pod bazą...

 

Pomóżcie proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam pseudo, pięknie jest.

 

Masz dyszę 0,2 w aerku? Najlepiej sobie poćwicz dwie techniki malowania baz np. na spodzie czołgu.

- Możesz właśnie z daleka popsikać jak tutaj radzi peter - ja osobście nie próbowałem.

- albo małym strumieniem farby z mniejszej odległości dokładnie psikać model unikając trochę zagłębień i czarnych kresek z pre-shadingu. Da ci to mozliwość lepszej kontroli nad strumieniem farby i aby położyć grubszą warstwę bazy trzeba się trochę napsikać. Więc raczej nie zalejesz sobie cieniowania. Ja tak robiłem na BTR-152 i chwalę sobie ten sposób, bo jak na moje słabe opanowanie psikawki to naprawdę miałem dużą kontrolę nad tym co i jak maluję. Przynajmniej tak mi sie wdaje

 

Wypróbuj najlepiej oba sposoby, pokombinuj... wybierzesz wygodniejszy dla ciebie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, dzięki

 

Mam dyszę 0,25 ale też cienko psika

możesz później rozjaśnionym bazowym poprawic jak nei wyjdzie.

Rozumiem, że tylko środki?

- Możesz właśnie z daleka popsikać jak tutaj radzi peter - ja osobście nie próbowałem.

Właśnie tak bym chciał, z tego co pamiętam chyba stroju tak zrobił przy swojej Merkavie

albo małym strumieniem farby z mniejszej odległości

Coś podobnego jak Japończyk psika na tym filmie (od 7:50)?

http://www.youtube.com/watch?v=IcE9TyCHDbY&feature=PlayList&p=8BBEB0CE76F95091&index=2

Ten sposób też rozważałem... wypróbuję obydwa i jakiś na pewno wybiorę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

- Możesz właśnie z daleka popsikać jak tutaj radzi peter - ja osobście nie próbowałem.

 

Właśnie tak bym chciał, z tego co pamiętam chyba stroju tak zrobił przy swojej Merkavie Smile

stroju użył bardziej niż zwykle rozcieńczonej farby i nakładał bardzo cienkie warstwy aż do uzyskania pożądanego efektu, a aerograf trzymał w normalnej odległości (tak jak zwykle przy malowaniu dużych powierzchni).

Amen

 

PS uważaj bo jak kiedyś malowałem humbrolami i trzymałem aerograf daleko od modelu to robił mi się proszek z farby....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do znawców

Kolor jarzma działa (tego z materiału) ma kolor identyczny jak cały pojazd? Trudno ocenić faktyczny kolor na zdjęciach z wojny libańskiej.

 

BTW

Położyłem już bazę. Na wieży wyszły całkiem ładne cienie ale gorzej z wanną... Mogę nałożyć gdzieniegdzie na bazę jeszcze raz delikatny pre-shading?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor jarzma działa (tego z materiału) ma kolor identyczny jak cały pojazd? Trudno ocenić faktyczny kolor na zdjęciach z wojny libańskiej.

 

Osłona przeciwpyłowa jarzma wykonana jest z brezentu, i ma identyczny kolor jak ta na Merkavie :

MerkavaIIB_2_.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zauważyłem, że zapomniałem o czujniku meteo

 

Tym razem będzie to tobie wybaczone ;D (zresztą, w modelu academy jest o wiele więcej baboli)

No, teraz po nałożeniu bazy wygląda świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie będę robił CM, jestem za mało doświadczony

 

I dobrze, bo CM według mnie nie dodaje realizmu modelowi, a wręcz odwrotnie( no chyba, że ktoś woli modele pomalowanie artystycznie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego taśmy w kanistrach ?

To pewnie jakaś prowizorka, nie wiem dokładnie. Barthass na pewno wie

Mati, do jasnych modeli lepiej stosować ciemne tło, kup czarny karton do tego bo ten bardzo psuje efekt, wszystko zlewa sie w całość

Dosłownie przed chwilą kupiłem biały karton i zrobiłem od razu zdjęcia. Jeśli zdjęcia się Wam spodobają to będę je robił na takim

 

Model po rozjaśnianiu i na białym tle:

 

01.jpg

 

02.jpg

 

03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.