Skocz do zawartości

Scania R500 6x2 Patrick vd hoeven


irizar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z wyborem odcieni na grill i tak pomyślałem, że współpraca między nami (użytkownikami) pomoże zdecydować się jaka odcień pójdzie na gril.

Potrzebuje tylko na te dwa żebra wyżej, ponieważ te na dole są w takiej samej odcieni jak zderzak i rama.

Odcienie pokazuje tylko te co są dostępne w sklepie.

 

Fotki Oryginału:

P1040679-1.jpg

P1040684.jpg

 

fot. www.patrickvdhoeven.nl

 

Teraz Odcienie

1. Tamiya x5 X-5 Green

196_rn.gif

2. Tamiya x25 X-25 Clear Green

196_rn1.gif

3. Tamiya x28 X-28 Park Green

196_rn2.gif

4. Tamiya xf4 XF-4 Yellow Green

196_rn3.gif

5. Tamiya 85020 TS-20 Metallic Green

197_rn.gif

6. Tamiya 85022 TS-22 Light Green

197_rn1.gif

7. Tamiya 85035 TS-35 Park Green

197_rn2.gif

8. Tamiya 86008 PS8 Light Green

197_rn3.gif

 

fot. www.mojehobby.pl

 

PS. Tak mi może będzie łatwiej wybrać, każdy inaczej widzi te odcienie ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 188
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Odcienie na fotografiach mogą mieć niewiele wspólnego z rzeczywistością - wystarczy nieco inaczej ustawiać balans bieli, lub też sam aparat dobierze inny balans. A jeszcze mniej wspólnego z rzeczywistością mają "wzorniki" Tamki w necie...

Bierz na oko, bo i tak to zabawa w chybił-trafił.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, dla numeru 4 i tak były 5 głosów z obrazka z neta najbardziej pasuje. Potem wygrywał numer 7. Ale można jeszcze głosować

 

Z tymi odcieniami to zawsze taki problem jest, ale jak piszesz na "chybił-trafił" Głosy dużo pomagają bo wiem co wybrać.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Taka mała aktualizacja

 

Felgi nie są jeszcze przyklejone SS-y.

PIC_0005-46.jpg

PIC_0001-39.jpg

PIC_0004-39.jpg

 

Niebawem duża sesja zdjęciowa.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,

Skończyły się Matury ( Tylko czekać na wyniki pisemnych ) - ustne zdane. Więc ruszyłem do ataku z modelem. Miałem trochę kłopoty ze spasowaniem przednich nadkoli do zderzaka, ale jakoś chyba się udało. Będę teraz stopniowo wrzucał zdjęcia na Warsztacie mam:

- po szpachlowana dachówka wnętrza,

- fotele Rkowskie, (żywica)

- górna szafeczka, (żywica)

- Glob od kabiny

 

Nic tylko robić

 

Na kabinie są uszczelki na szybach tez z żywicy. Wszystko z żywicy jest za kupione od Smal Trak'a.

 

Podczas walki łączenia zderzaka z nadkołami odpadła rura łącząca turbinę. Wał nie ma, ponieważ drobny wypadek przy pracy.

 

No to lecę z fotkami: Na fotkach widać, że bliźniaki odskoczyły jutro to poprawię.

 

PIC_0026-6.jpg

PIC_0027-5.jpg

PIC_0028-4.jpg

PIC_0029-5.jpg

PIC_0030-6.jpg

PIC_0032-6.jpg

PIC_0043-4.jpg

PIC_0049-3.jpg

Baki Paliwowe:

PIC_0002-44.jpg

 

Pozdrawiam, krytyka mile widziana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model zapowiada sie obiecujaco. Troche dziala mi na nerwy krzywa rama (mysle, ze to wina Italeri, bo tez tak kiedys skleilem). Poza tym to sam pomysl na model bardzo mi sie podoba.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

po pierwsze gratuluje matury ustnej.

po drugie ram w porządku kolorek super,ogólnie model zapowiada się bardzo ciekawy.

 

Pozdrawiam Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wcześniej toś o tym wspominał ale : rama wydaje się być krzywa( nie dotykające ziemi koło). Ten biały pasek pomalowany tak se. Od dołu "otworki" są całkowicie zamalowane a wyżej co jakiś czas je widać. Poza tym wygląda ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze ;)

 

Truckerek93 Rama to moja wina bo trochę gapa jestem, ale teraz nie wiem czy da się to poprawić? Nie chcę też kombinować bo mogę zepsuć. Jaki biały pasek?

 

A gdzie te otworki jeśli możesz zaznaczyć?

 

Jeszcze widzę, że mi do takich projektów daleko, ale się staram. Wspomnieli już o krzywej ramie, ale jak pisałem wyżej.

 

Koła normalnie dotykają ziemii. Widocznie jak szpachlowałem i już łączyłem na samym początku to mogłem bardziej się przyglądnąć

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kabinie są uszczelki na szybach tez z żywicy. Wszystko z żywicy jest za kupione od Smal Trak'a.

 

Rozwiń temat tych uszczelek z żywicy, masz jakies zdjecia? Robiłem dla siebie takie uszczelki odlewane z żywicy i jest to całkiem przyjemny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to uszczelki, a w zasadzie owiewki tak prezentuje się żywica:

 

PIC_0022-4.jpg

 

Tak na kabinie:

 

PIC_0016-15.jpg

 

Po co owiewki są?

 

Dowiedziałem się od paru źródeł - jak mamy otwarte okno to wiatr hałasuje, owiewki powodują, że jest ciszej.

 

Tak prezentuje się w 1:1

 

14843.jpg

fot. www.v8power.nl

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za komentarze

 

Pomalowane wnętrze, drobne detale będą malowane pędzelkiem.

 

To jeszcze nie całe wnętrze

 

PIC_0035-7.jpg

PIC_0025-9.jpg

PIC_0044-5.jpg

PIC_0045-2.jpg

PIC_0039-3.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie przerobiłeś bocznej ścianki wnętrza od strony kierowcy, to co Ty dałeś to jest od 4-ki.

17528054.th.jpg

źródło Scania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie przerobiłeś bocznej ścianki wnętrza od strony kierowcy, to co Ty dałeś to jest od 4-ki.

17528054.th.jpg

źródło Scania

 

Dzięki

 

Wiem, że to z 4óki. Ale nie potrafiłem tego zmienić. Tak raczej już zostanie. A tak jaki pomysł, żeby to zmienić zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.