Skocz do zawartości

Scania R500 6x2 Patrick vd hoeven


irizar

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje

 

Byłem w motoryzacyjnym sklepie i kupiłem biały lakier na kabinę. Ciężko było wybrać biały tych odcieni jest wiele. Ale wybrałem przymierzałem sobie do roweru, rower mam biały

 

DSC04865.jpg

 

Tutaj pracuje nad szafeczką: ( nie jest jeszcze skończona ):

 

DSC04861.jpg

 

Szafeczka malowana Śnieżką. Śnieżki nie polecam jakość bardzo słaba - w przypadku białego.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 188
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam,

 

Kabina drobno dostała szpachle (poprawki) , fotele do malowania, a w tym czasie zabrałem się za wywrotkę. Jeszcze na Wywrotce trochę szlifowania jest.

 

Fotki:

DSC04883.jpg

DSC04882.jpg

 

Od razu przymierzyłem z kołami

 

Wzoruje się na tym (chociaż marka naczepy wywrotki jest inna ), ale bardziej mi chodzi o malowanie.

 

m1.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli naczepe bedziesz malowal w te same kolory co ciagnik to juz mi sie to bardzo podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie naczepka widać posklejana czysto

A co do reszty moje zdanie znasz

Czekam na kolorki na kabinie jak i na patelni.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobaczywszy to zdjęcie nabrałem większego przekonania, działaj zobaczymy co zdziałasz, oczywiście na pewno będzie ekstra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przymiarka:

P6280286.jpg

P6280284.jpg

P6280283.jpg

P6280282.jpg

P6280318.jpg

 

Jakieś 3dni temu kupiłem lustrzankę. Myślę, że będzie się podobać, chociaż są trochę wykadrowane i nie jest w tej rozdzielczości co w aparacie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super

Mam tylko małą sugestie dla Ciebie Maćku

Postaraj się zrobić obejmy na zbiorniku paliwa. Można je w dość łatwy sposób zrobić z czarnej taśmy izolacyjnej .

Ale chyba że będzie to odpowiednio zabudowane(międzyosiówki, góra ramy przykryta) to tam się tym nie przejmuj, tylko jak by czasem tej "zabudowy" nie było to postaraj się o te obejmy.

 

Czekam na te pierwsze kolorki na kabinie

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko małą sugestie dla Ciebie Maćku

Postaraj się zrobić obejmy na zbiorniku paliwa. Można je w dość łatwy sposób zrobić z czarnej taśmy izolacyjnej .

 

 

Nie wiedziałem o takim sposobie, a tą taśmę mam. Dzięki

 

Kabinę maluje już nie długo.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wymiatasz, ja tu nowy jestem czytałem parę tematów o scani to w ogóle szoku dostałem jak zobaczyłem co wy robicie z modelami ja to przy was jestem pikuś, ale kupie sobie model to tez spróbuje go przerobić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziękuje za miłe słowa

 

Do zdjęć jeszcze kupię podkładkę, żeby zdjęcia były na jednolitym tle. Ale na razie pokazuje to co mam. Wywrotka w podkładzie, a Kabinę Scanii cały czas poprawiam dlatego nie ma fotki . Wywrotka też będzie miała drobne poprawki jak zauważyłem po podkładzie.

 

Jak wszystko pomaluję to pokażę przymiarkę.

 

P7130899.jpg

P7130902.jpg

P7130904.jpg

P7130905.jpg

P7130910.jpg

P7130911.jpg

 

Ten babol na boku, będzie nie widoczny , a wewnątrz jeszcze raz przeszlifuje.

 

Czasem mam problem ze złapaniem ostrości, ale nie mam statywu i może to wynikać z trzęsących się rąk, ale statyw mam zamiar kupić.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ci to idzie musze powiedziec, "rynienka" tez jest super. Co do tasmy izolacyjnej to raczej bym odradzal ten pomysl, poniewaz jest ona zbyt elastyczna i ma tendencje do odklejania sie po jakims czasie i co wtedy zrobisz z pozostalosciami kleju z tasmy na plastiku? Juz lepiej uzyj czarnej okleiny meblowej (vinyl).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie wszystko ładnie wygląda, odradzam czarna tasme izolacyjną.

MOBIL91 kup sobie modelik i sklej go czysto i ładnie, nie mówiąc o malowaniu a dopiero na nastepnym coś przerabiaj.Nie zniechecam cie ale ostatnio jest masa nowych "pikusiów" co sie naogladali relacji innych kolegów i wszystko chcą przerabiac i ich relacje konczą sie na ramie i setkach złotówek wydanych na dodatki, które pózniej za grosze sprzedają a papieru sciernego w swoim warsztacie nie mają...Wiadomo o kogo chodzi...Pozdrowionka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , to jednak zrezygnuje z taśmy izolacyjnej. Nadszedł na czas malowania białym ile można...

 

Wczoraj po ćwiczyłem sobie fotografowanie, jeszcze pokaże ten biały jak będzie świt.

 

P7140923.jpg

P7140946.jpg

P7140932.jpg

P7140940.jpg

 

Teraz mnie nie będzie i fotki będą w poniedziałek ( 19.07.2010 )

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

 

Przepraszam za tamten wyczyn, że nie dodałem zdjęć. Ale przyszedł dzisiaj na to czas. Pracuje nad ramą wywrotki:

 

P7291534.jpg

P7291530.jpg

P7291525.jpg

 

Lakierek na wywrotce: (możliwe poprawki)

 

P7291548.jpg

P7291550.jpg

P7291541.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad płetwami się jeszcze zastanawiam. Jaka jest ich długość i wysokość w 1:24 ?

 

Poduszki będą szlifowane, malowane na czarno. Tak wg. mnie łatwiej, przy całości jak patrzyłem jest dosyć trudny dostęp. Trudny dostęp też w sensie szlifowania.

 

Za szpachlowałem schowek na narzędzia po prawej stronie,

Poprawiam jeszcze glob Scanii.

 

Kabina jest jeszcze w podkładzie, więc i te płetwy można dorobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Prace trwają powoli, w Poniedziałek do Gdańska .

Dłubie przy wywrotce.

 

P7311573.jpg

P7311580.jpg

P7311575.jpg

 

Rama jeszcze nie jest gotowa do malowania

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,

 

Dawno się nic nie działo, a to z powodu aktywniejszego życia. Wyjazdy itp. Ale jak wróciłem zaraz coś podłubałem przy modelu.

 

Firanki:

P8182355.jpg

 

P8202387.jpg

P8202389.jpg

P8202391.jpg

 

Felga od wywrotki, pokazuje jedną fotkę, a mam ich pomalowane 6 sztuk. Dojdzie do tego na piaście - zielony taki sam jak na ramie.

P8202398.jpg

 

P8202400.jpg

 

Reflektory na grilu (przymiarka). Będą jeszcze pomalowane i w środku folia aluminiowa.

 

P8202403.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,

 

Kabina przed lakierem:

 

P9062693.jpg

P9062697.jpg

P9062696.jpg

P9072715.jpg

 

No i nareszcie przyszedł czas na białą bazę:

 

P9102777-1.jpg

 

 

Dolna Siatka będzie poprawiana, wyszła nie za ciekawo ;) Na zderzaki przyjdzie Klear.

 

P9102763-1.jpg

 

I na końcu fotka, jak mniej więcej będzie się prezentował zestaw:

 

P9102783-1.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.