Skocz do zawartości

Scania R500 6x2 Patrick vd hoeven


irizar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 188
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

P2000 ? Chyba żartujesz... dziury takie są, a Ty 2000 chcesz jechać. Musisz zrobić tak, aby z dwóch połówek wyszła jedna całość. Czeka Cie jeszcze sporo roboty przy szlifowaniu. 2000 to już na finisz, aby wygładzić

 

Zapomniałem dopisać, że jeszcze potrzebna szpachla skrzyni będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedłużyłem o 2/3cm. Korzystam z tych fotek:

14052007429hk8.jpg

Fotka z jakiegoś holenderskiego forum ;)

 

No to za dokładnie Ci nie wyjdzie ta rama jak sobie na oko wziąłeś z czyjegoś zdjęcia wymiary... A nie prościej i dokładniej było sprawdzić jaki ma rozstaw osi prawdziwa ciężarówka? Byłoby widać, że poważny model się szykuje, a tak to kolejna zabawka, jakich wiele na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się na gg o ile przedłużyć i dostałem takie informacje. Jeszcze nie jestem taki doświadczony i dlatego przedłużam rame italeri. Nie każdy musi być idealny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, więc tak przy modelu ostatnio troche podubałem jakoś mi tam to wychodzi. Jeszcze nie dostałem piast. W tej chwili się zajmuje felgami i rurą wydechową. Miałem problemy z osią skrętną bo, albo była za wysoko, albo za nisko. Chyba dobrze zrobiłem, jak coś to napiszcie oczywiście braki wypełnie polistyrenem, żeby się trzymało. Czekam na koła od naczepy, żeby wykonać Supersingle i to wszystko przymierzyć na kołach A oto moje prace:

 

Fotki:

Oszlifowane elementy:

PIC_0005-37.jpg

Zbliżenia:

PIC_0003-31.jpg

PIC_0004-34.jpg

PIC_0009-17.jpg

PIC_0010-11.jpg

PIC_0012-13.jpg

PIC_0013-9.jpg

PIC_0014-6.jpg

PIC_0018-5.jpg

PIC_0021-2.jpg

 

Co do ramy prezentuje się tak, jak poradze sobie, żeby znaleść jak to dokładnie wygląda zrobie okablowanie

PIC_0025-5.jpg

PIC_0026-3.jpg

PIC_0030-4.jpg

PIC_0031-2.jpg

PIC_0032-3.jpg

 

Jak pisałem z osią skrętną w środku były problemy.

 

Od poniedziałku wyjeżdzam nad morze, rowerkiem ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama i osprzęt posklejany bardzo schludnie.przeróbka scanii R na 3 osiową jest dziecinnie prosta więc spierdzielić tego nie można. życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojj kolego lolek300124 nie tak szybko Gdybyś chciał się wzorować na planach, rysunkach technicznych czy fotografiach, to uwierz mi, że ciężko było by zrobić ją ze wszystkimi szczegółami... Powiem więcej - nawet gdybyś chciał zrobić ciągnik w konfiguracji 4x2, zgodnie z dokumentacją, nie było by tak łatwo... Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam, dawno mnie tu nie było. Budowa modelu cały czas trwa, może nie w bardzo szybkim tempie. Po udanych 4 tyg. - nad morzem i rodziców urlop ruszyłem odrazu do modelu. O to moje prace:

Rura wydechowa:

PIC_0004-35.jpg

PIC_0005-39.jpg

Błotniki tylnie:

PIC_0006-32.jpg

Przykład:

678502934_2.jpg

P1040688-1.jpg

Zdjęcia z Allegro, www.patrickvdhoeven.nl

Dostałem piasty odlew żywiczny wykonany przez Pazio,

PIC_0008-15.jpg

4 felgi , przymiareczka:

PIC_0007-18.jpg

Zaczełem dubać wnętrze, jest jeszcze przed sporymi modyfikacjami:

PIC_0001-37.jpg

PIC_0003-33.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, po dłuższej przerwie, teraz robota modelu się snuje jak "ślimak pędzący na autobus" , przed sobą mam Mature, ale to nie znaczy, że modelu nie będe robił dalej, więc przeciwnie realizuje ten projekt cały czas w wolniejszym tempie . Na SS-y przyjdzie jeszcze dekiel z zestawu truck akcesories.

Tak jak w oryginale proszę spojrzeć na kolor felg:

P1040691.jpg

Ta firma ma zielone ramy:

P7078395.jpg

Źródło: www.patrickvdhoeven.nl

Model:

Felgi:

PIC_0008-17.jpg

PIC_0018-6.jpg

PIC_0014-7.jpg

Podzespoły:

PIC_0019-3.jpg

PIC_0015-10.jpg

PIC_0007-19.jpg

PIC_0005-41.jpg

PIC_0003-36.jpg

 

Prace:

PIC_0002-40.jpg

PIC_0013-10.jpg

PIC_0020-5.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę to radziłbym Ci skleić całą ramę (pozakładać kabelki jak masz zamiar robić, i wszystkie inne podzespoły) tak jak ma być i po prostu psiknąć to w jeden kolor. A potem tylko pędzelkiem malnąć poduszki i inne elementy które mają tam swoją inną kolorystykę i po problemie ;) Dużo łatwiej i moim zdaniem chyba ładniej bo cały klej będzie pod farbą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam, po długiej przerwie.

Projekt jest cały czas realizowany.

Pomalowane na srebrno:

PIC_0013-12.jpg

PIC_0012-14.jpg

PIC_0011-16.jpg

PIC_0010-13.jpg

PIC_0009-18.jpg

PIC_0008-18.jpg

PIC_0007-21.jpg

PIC_0003-37.jpg

PIC_0002-42.jpg

Najważniejszy wątek tematu to rama z silnikiem będzie jeszcze trochę rzeczy zmieniane - poduszki czarne i błędy bo na pewno ich się dopatrzycie. SS-y jakoś mi wyszły wiem, ale felgi to dla mnie ciężki żywot ;)

 

No to lecimy:

PIC_0005-43.jpg

PIC_0006-34.jpg

PIC_0009-19.jpg

PIC_0011-17.jpg

PIC_0012-15.jpg

PIC_0016-14.jpg

PIC_0026-5.jpg

PIC_0030-5.jpg

PIC_0031-3.jpg

PIC_0032-5.jpg

PIC_0033-9.jpg

Ten element mnie denerwował macie jakiś pomysł jak się z tym uporać? wogóle nie pasuje , ale dostałem przed budową już cynk.

PIC_0035-6.jpg

PIC_0037-1.jpg

PIC_0043-3.jpg

PIC_0044-3.jpg

PIC_0045-1.jpg

PIC_0048-3.jpg

PIC_0049-2.jpg

PIC_0049-2.jpg

PIC_0050.jpg

 

Zapomniałem dodać bliźniaki czekają na klej niedługo będą przyklejone tylko tak łatwiej mi też poduszki będzie wykonać czarne

Krytyka mile widziana , bo może uda mi się jeszcze coś poprawić.

 

Pozdrawiam, Maciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie spoko, ale mam kilka uwag.

 

- Krzywa rama, widać to szczególnie z lewej strony (patrząc od góry) przy kątowniku mocowania płyty siodłowej.

 

- Dlaczego nie zrobiłeś okablowania ?

 

- Na wielu częściach widać szwy, wystarczyło tylko przeszlifować.

 

- W serii R powinny być pokrywy zaworów pełne. Idealnie do tego nadają się pokrywy od Actrosa.

 

- Nie poprawiłeś błędu Italeri - od około 2000 roku w Scaniach 4 a później w serii R amortyzatory tylnego zawieszenia były montowane na zewnątrz ramy. To co daje Italeri - amortyzatory montowane od środka ramy do mostu to seria 3 i wczesna seria 4.

 

- Mogłeś lekko chociaż suchymi pastelami na CA przyrdzewić turbinę.

 

Ogólnie nie jest źle, ale przyłóż się bardziej, bo połączenie wielu cześci pozostawia dużo do życzenia. Także moim zdaniem albo matura albo model Ja Najpierw wolałem załatwić pierwsze porządnie i skupić się na modelu, niż robić obydwie rzeczy na raz, ale to tylko mooje zdanie Staraj się i powodzenia w pracach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje te wszystkie myślniki wykonać , Teraz tyle zrobiłem przy modelu bo miałem czas (rekolekcje) jako taka pauza Długo będzie model teraz stał bo ogólnie to czasu nie mam na szlifowanie. Okablowania jeszcze w tym modelu jakoś nie w następnym planuje już wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakie paski chodzi? Jak chcesz to możesz zaznaczyć na fotce tak będzie łatwiej, chyba że dokładne wytłumaczenie. Łączenia szlifowałem i szlifowałem, ale widocznie delikatnie odkleiło mi się i drugie za słabo wyszlifowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze moje szlifowania w modelach, może dlatego tak to jest. Bo się starałem jak mogłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Marcus05 dzięki za zwrócenie uwagi, ale przy montażu zauważyłem, że mi się odkleił. Był malowany razem z silnikiem.

 

Dieselfan Jak będę malował poduszki to go pomaluje, ale muszę kupić pędzle przez internet. Przy okazji kupuje blachę ryflowaną ( jeszcze zmierzyć czy pasuje) i białą farbkę do niektórych detali.

 

Dziękuje za komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.