Skocz do zawartości

Scania R500 6x2 Patrick vd hoeven


irizar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

110320121046.jpg

P3176347.jpg

P3176354.jpg

P3176349.jpg

 

 

Tak długo trwa niebawem na wiosnę będzie galeria. I na wywrotkę pójdzie jeszcze klar. Została zamówiona gablota dla tego modelu mogę go kończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 188
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Iraz, mam wrazenie, ze ta blenda nie jest przyklejona we wlasciwym miejscu w Twoim modelu. Na oryginale jest ona o wiele nizej i jest fajnie wkomponowana w to miejsce, gdzie dach "zawraca" w strone szyby. Szkoda by bylo jakbys to tak zostawil, bo model jak i malowanie wygladaja swietnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomeka6 rozumiem, ale jak odkleję blendę zostanie ślad będzie ciężko go usunąć. No chyba, że ten ślad blenda zasłoni Nie ukrywam, że coś pomyślę nad tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomeka6 rozumiem, ale jak odkleję blendę zostanie ślad będzie ciężko go usunąć. No chyba, że ten ślad blenda zasłoni Nie ukrywam, że coś pomyślę nad tym.

 

Blenda moze to zaslonic, z reszta jak masz jeszcze ta farbe (mam na mysli biala) to mozesz po odklejeniu blendy przejechac delikatnie papierem sciernym (2000) w tych miejscach po kleju, a potem zamaskowac cala reszte i raz jeszcze delikatnie prysnac lakierem. . Z drugiej strony jak nie czujesz sie pewnie przy takich zabiegach to lepiej zostaw tak jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam zabieg na myśli Jak będę przy modelu to pomyślę jeszcze co zrobić.Wolałem nie raz ten model zostawić w spokoju bo mi trochę nie chciało go się robić, cały czas mam przy nim jakiś mankament nie wszystko mi pasuje tak jak ma być.

 

P3176352.jpg

 

Taka jedna fotka jeszcze się zawieruszyła. Będzie na zdjęciach wiosennych jak zmontuje ją w całości.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na weekend sporo się ruszyło:

 

P3246383.jpg

P3246385.jpg

P3246384.jpg

P3246374.jpg

Taki prezent:

P3246370.jpg

 

Nad tym lusterkiem jeszcze będzie praca. Górne nad boczną szybą też jest robione tak jak ma Scania R. Zamieszczam bo na ten weekend planuje już koniec roboty nad modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wygląda coraz lepiej, ciekaw jestem finiszu. Jedynie razi mnie osłona między osiowa w scani, to łączenie z listwą na dole wygląda trochę niechlujnie. A lusterko poprawi się. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można poprawić tą osłonę. Listwę delikatnie odkleję , oszlifuje ślady kleju (super glue) i jeszcze raz położę lakier. Mam w planach Scanii założyć opony od naczep. Zderzak do wywrotki maluje jak skończę pokażę efekty i czeka mnie zakładanie blachy ryflowanej niedługo. Teraz pytanie do was blachy ryflowane zielone czy srebrne? Srebrne ma oryginał w ciągniku, ale wywrotka już ma zielone może to mieszanie wyglądać.

 

http://www.patrickvdhoeven.nl/new/images/stories/joomlatextarticles/2011-1-4-4486-Welkom-/fotos-web/groot_JFwelkom.jpg

http://www.patrickvdhoeven.nl/new/images/stories/joomlatextarticles/2011-1-5-4541-BP-XJ-61/fotos-web/album/022.jpg

 

Na zdjęciach wszystko widać, warto to przemyśleć. Mi by się podobały zielone.

 

Wciąż nie wiem jak się uporać z kalkomanią do tego modelu.

 

Dziękuje za uwagi

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

 

Przymiarka modelu w gablocie:

 

P4066405.jpg

P4066436.jpg

P4066448.jpg

 

Jednak znowu trafem pomyślałem, że nie warto się śpieszyć z końcem budowy tego modelu. Dojdzie jeszcze blacha ryflowana, trąbki na dach, poprawie felgi, obrysówki pod lusterkami. To takie sprawy zewnętrzne i z tą listwą po kombinuję bo zamierzam zrobić , żeby było widać rurę wydechową z przodu listwy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.