Skocz do zawartości

Nuclear Carrier U.S.S. ENTERPRISE - Revell 1:720


Robert822

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jak bys mi wskazal dokladniej o co chodzi Smile

Nie muszą być koniecznie blaszki, bo w tej skali takie elementy jak np. relingi, to dla mnie hardcore, ale np. jakieś kawałki plastiku, druciki, ew. nawet wyrównanie/oszlifowanie niektórych elementów, pocienienie osłon stanowisk (żeby nie były takie "pancerne") itp. Wszystko, co poprawia wygląd modelu i własną satysfakcję (ale przede wszystkim, nie psuje zabawy).

Dla zachęty taka fotka, choć to tylko dla zilustrowania mojego pytania:

http://www.maritimequest.com/warship_directory/us_navy_pages/aircraft_carriers/enterprise_cvn_65/02_uss_enterprise_cvn_65.jpg

Nie wiem tylko, z jakiego okresu jest to zdjęcie.

Edit:

Już wiem, 31/08/2003

 

Pozdrawiam,

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladna fotka ale jest to juz fotka okretu po przebudowie (brak czapki krasnala).Moj okret jest jeszcze z czapka.A co do waloryzacji to nie wiem czy mam na tyle odwagi by sie za to brac , ale zobaczymy co sie da z tym zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zobaczymy co sie da z tym zrobic.
I oto właśnie chodzi
ale jest to juz fotka okretu po przebudowie
Fotka była dla przykładu. Nie przyglądałem się nadbudówce

 

Pozdrawiam,

wielkamucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek z prob machania pedzlem.

Do maskowania kadluba uzywalem tasmy izolacyjnej wypadla lepiej niz zwykla przezroczysta ale mimo oslabienia kleju i tak mi troche farby zerwala.

8d41dfd573265577med.jpg

bbb44148ee2ff50fmed.jpg

 

Pierwsze pociagniecia pedzla przy malowaniu pokladu

009e53f30026f2f6med.jpg

 

Stanowisko dowodzenia pomalowane zgodnie z instrukcja revell-bedzie zmieniony ten bialy kolor

 

fd4617a42704a148med.jpg

 

7ad6cad2431d5246med.jpg

b9ab35376af67002med.jpg

795890834af0c6e5med.jpg

fa10d530b0087150med.jpg

f02c95997198092dmed.jpg

fa10d530b0087150med.jpg

 

Poklad jest za pomoca gumek przymocowany prowizorycznie do kadluba.

Stanowisko dowodzenia rowniez jest nie przyklejone i nie dokonczone,brak anten radarow.

Cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracam do watku ktory kiedys zaczolem a teraz slowa potwierdzenia ze faktycznie gdzies to przeczytalem na forum

forum wyczytalem ze ktos zachwalal rozcienczenie farby akrylowej wodka.

 

Na pewno akryle, a nie emalie ?

 

akrylowe: wodą destylowaną, kranówką, wódką[wg. mnie najlepsze rozwiązanie]),

Obecnie przy malowaniu kadluba i pokladu farby akrylowe firmy Revell rowneiz rozcienczam -wodka-duzo lepiej farba kryje niz rozcienczona woda.Podkreslam ze wodke wlewam do farby a nie do

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zakrawa na profanacje :(

Chcialbym w takim razie przeprosic wszystkich ktorzy uwazaja ze naruszylem strefe sacrum i wszystkich ktorzy tak jak Robo uwazaja ze byla to profanacja z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zakrawa na profanacje :(

Chcialbym w takim razie przeprosic wszystkich ktorzy uwazaja ze naruszylem strefe sacrum i wszystkich ktorzy tak jak Robo uwazaja ze byla to profanacja z mojej strony.

 

- mam nadzieje,ze zbytnio na serio tego nie przyjałes !?

 

za to dzis,ide (wesele)wlewac ja do....gardła i bede pływał po sali balowej jak po Bałtyku czyli ....czasem słonce czasem sztorm

golne ognistego trunku za wasze zdrowie i pomyslnosc wszelakich relacyj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za to dzis,ide (wesele)wlewac ja do....gardła i bede pływał po sali balowej jak po Bałtyku

Mam nadzieje ze W czoraj na baltyku sztormu nie bylo i choroby morskiej po tym weselu nie miales . I ze bol glowy nie jest silny na tyle by nie isc na poprawiny wiec lecz sie dzis ale delikatniej niz w czoraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za to dzis,ide (wesele)wlewac ja do....gardła i bede pływał po sali balowej jak po Bałtyku

Mam nadzieje ze W czoraj na baltyku sztormu nie bylo i choroby morskiej po tym weselu nie miales . I ze bol glowy nie jest silny na tyle by nie isc na poprawiny wiec lecz sie dzis ale delikatniej niz w czoraj.

 

- sztormowałem po zawietrznej ale do portu przybyłem w całosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walka z malowaniem pokladu.

Do malowania jak zwykle uzywam farb akrylowych w wiekszosci firmy Revell.Do maskowania uzylem tasmy izolacyjnej po wczesniejszym oslabieniu kleju.To co zobaczylem po odklejeniu tasmy przeszlo samo siebie.

31aad0f3872db8a5med.jpg

Nastepnie po takim efekcie i usowaniu sladow kleju uzylem zwyklej tasmy malarskiej efekt jeszcze bardziej przerazajacy.

6d76c84bb9fbdcb4med.jpg

Po tej nierownej walce przyszedl czas na poprawki.

0d1e6a242bbf6e63med.jpg

655bf5e4e9e460a1med.jpg

Nastepnie zajolem sie malowaniem pasow wokol wind, instrukcja Revell nie przewiduje takiego malowania ,ale mimo wszystko na podstawie zdiec postanowilem je namalowac.

5566ebd7c779b8f2med.jpg

-Powiadaja ze w kazdym kolorze jest troszczeczke zielonego wiec ja postanowilem sie temu sprzeciwic i dodalem troszeczke czerwonego

df9809df95238ea1m.jpg

A tak oczywiscie mialo to wygladac:

eb75e063edb1f34cmed.jpg

Nastepnie przyszed czas na linie ktore nie mam pojecia do czego sluza???

acdf9b06dfcff52bmed.jpg

e5f4fb39f3b27656med.jpg

I tak to wyglada na chwile obecna

f7a41c0da38e56b0med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Do maskowania uzylem tasmy izolacyjnej po wczesniejszym oslabieniu kleju.To co zobaczylem po odklejeniu tasmy przeszlo samo siebie.

 

Nastepnie po takim efekcie i usowaniu sladow kleju uzylem zwyklej tasmy malarskiej efekt jeszcze bardziej przerazajacy.

 

Tamiya Masking Tape!! Only Tamiya!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamiya Masking Tape!! Only Tamiya!!

Dziekuje

Mam pytanko co do malowania samolotow ,Revell w instrukcji nie zabardzo to okresla.Na fotkach modeli widzialem samloty koloru bialego na fotkach oryginalnych jak by szare -moze ktos wie jakie powinny byc???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od okresu jaki odtwarzasz na pokładzie. Od połowy lat 50' do połowy lat 70' (nie pamiętam dokłądnie roku) samoloty USN były błyszczące białe od spodu i szare (chyba FS16440) u góry. Od połowy lat 70' szary poszedł też na dolne powierzchnie, a gdzieś w latach 80' stracił połysk.

Samoloty białe całe to jakaś nadinterpretacja modelarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od okresu jaki odtwarzasz na pokładzie

Prawde mowiac nie zastanawialem sie nad rokiem czy okresem jaki chcialbym odtworzyc na pokladzie.Jestem na tym poziomie modelarstwa ze namalowanie prostej lini,czy rowne nalozenie farby sprawia mi przyjemnosc, wiec nie przykladam jeszcze znacznej wagi do roku,czy 100% zgodnosci z oryginalem.Bardzo dziekuje Ci

lejgo_inc za informacje ktora mi udzieliles.Pomaluje samolot jeden na bialo szaro i jeden na szaro ktory lepiej bedzie wygladal tak pomaluje reszte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, może i nie zastanawiasz się nad rokiem/okresem - ale być może producent modelu zrobił to za Ciebie :) Napisz jaki zestaw samolotów masz do dyspozycji w modelu, to dość precyzyjnie ustawi nam ramy czasowe, i można będzie wytypować odpowiedni schemat malowania.

 

[Pozwolę sobie na dygresję, mam nadzieję że modelarze z większym stażem wytrzymają :)]

Co prawda zajmuję się modelarstwem już dość długo (z tego większość czasu to przerwy :), to zapewniam cię, że namalowanie prostej linii czy równe nałożenie farby sprawa mi również dużą radość. Po prostu to nie zawsze na 100% wychodzi :)

Samo klejenie modelu jest jak dłubanie w nosie - jedni to robią ładniej inni brzydziej ;) Efektem jest wydobycie gluta z nosa, tudzież postawienie kawałka pomalowanego plastiku na półce.

 

Kwestia zgodności z oryginałem to zupełnie inna strona modelarstwa, ta która wnosi wartość merytoryczną i dydaktyczną. Nie związana przy tym z poziomem umiejętności. Skoro już zainteresowałeś się danym modelem - to od tego już tylko krok do spojrzenia na oryginał - CVN-65. A stąd już szeroka droga - co np. oznacza skrót "CVN"? Dlaczego 65? Co było przed nim, co było po nim? Kiedy, jak i dlaczego powstał? Jak był wykorzystywany? Jakie samoloty przenosił? Jak wyglądał zainstalowany napęd nuklearny? Pytań jest mnóstwo (i odpowiedzi - w literaturze, internecie...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz najleprzym rozwiazaniem bedzie jak wrzuce tu fotki tych niepomalowanych samolocikow i wtedy moze cos da sie zrobic z tym malowaniem.Bo ja nawet nie mam pojecia jak nazywaja sie te samolociki.W najblizszym czasie postaram sie wrzucic fotki.I wielkie dzieki za pomoc z twojej strony. A co do strony merotorycznej okretu to faktycznie wiem o nim niewiele ,kiedy zostal wybudowany ze jest pierwszy o takim napedzie ze obecnie jest w doku ze jak bedzie ok to jeszcze kilka lat poplywa i ze w latach 80 zdieto mu czapke krasnala.Nie zaglebialem sie w o glebiej z braku czasu jakos bardziej ciagnie mnie do dlubania niz szukania na necie informacji na temat np maszynowni ale nie ukrywam ze zainspirowales mnie troche tym co napisales i w pierwszej wolnej chwili troche pogrzebie by cos poszukac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szare z góry, białe o spodu, błyszczące (chociaż lepiej jak je zrobisz półmatowe, w tej skali będą wyglądały wystarczająco błyszcząco) - to jest przełom lat 60-70 - do ~1975r (wtedy wprowadzono F-14tki). Masz tu od lewej RA-5C Vigiliante, E-2A Hawkeye, A-6C Intruder, F-4J Phantom i A-4 Skyhawk (dokładne wersje są domniemane, ale prawdopodobne).

 

Historię Enterprise'a w szczególe i lotniskowców w ogóle bardzo polecam. Zabawne jest to że większość nowinek technicznych, które znalazły potem szerokie zastosowanie na amerykańskich lotniskowcach, było wymyślone przez anglików. Katapulty parowe, liny hamujące, skośny pokład...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.