Skocz do zawartości

Puck 1925-31 (1:400 Mirage) od amatora


ulepiok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Z podziwem oglądam fachowców przy pracy na tym forum. Jako fanatyk polskiego lotnictwa i marynarki mam jednak niedosyt - za mało! Wszelkie najpiękniejsze amerykańce czy japońce bledną w porównaniu z naszą mała flota przed i wojenną. Oczywiście jest to moja opinia subiektywna i nie mam zamiaru obrażać twórców arcydzieł z inną banderą na maszcie

Przedstawiam początek moich wypocin. Chwalić się nie ma czym, ale zabawę mam przednią, a może przy okazji zmobilizuję jakiegoś mistrza z tego forum do wykonania poprawnych modeli które ja po prostu lepię

Ręka mi się trzęsie (to nerwy ), relingi i farba rozjeżdżają ale się nie zniechęcam. Tylko czasu brak, ale będę się starał coś wrzucać co jakiś czas.

Stan na początek lipca 2009 (robione wieczorowa porą )

 

cbe3fc1ef8fc2448med.jpg

2b49cc7b6fdd75c0med.jpg

4b40ca9dc7e10468med.jpg

4b40ca9dc7e10468med.jpg

df9336dac129b691med.jpg

 

Mamy więc OORP Mazura Kaszuba i motorowkę ORP Nurek a na deser Lublina z eskadry w Pucku. I od razu pytanie jakim lkolorem go malować? Srebrne toto nie jest (I próba) i zielonkawe tez nie (II proba)

Jak żona da, to się pobawię i coś dorzucę z fotek. Cudów nie obiecuję, ale temat nieobecny na formu. A w odwodzie trochę polskich zjawisk atmosferycznych i ptaków ( kto wie o czym bredzę? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie polskie klimaty nie jakieś odległe i egzotyczne harbore, czy jak im tam ale Puck.

Cudze chwalicie swego nie znacie, a tu proszę całkiem nieżle to wyszło i chociasz do pełni szcęścia jeszcze trochę to jak to mówią pierwsze koty za płoty.

Temat ciekawy i warty kontynłacji i dla autora wielkie brawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łał! mi się również temat podoba! brawo za tematykę

na pierwszy rzut oka diorama sprawia miłe wrażenie - podoba mi się woda i rozmieszczenie elementów (może jakaś szalupa przy Lublinie?)

a skoro to warsztat to mam nadzieję, że będzie dalsze dodetalizowanie okrętów, będę kibicował

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wsparcie duchowe! To mnie uskrzydla

Powoli będę się starał upiększać (w miarę możliwości) Na razie na blaszki się nie rzucam bo w moim wykonaniu było by to wyrzucenie pieniędzy w błoto. Ale z relingami i olinowaniem na pewno powalczę Mówiąc szczerze przeraża mnie też "wielkość" tych kalek np szachownice na Lublina czy kalki na ORP Nurka. Ale co tam, jakoś to będzie...

Co do moich bredzeń wcześniej - aby nie być gołosłownym dorzucam fotkę fragmentu mojej stoczni:

70217acb5f3041b3med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby nie być gołosłownym dorzucam fotkę fragmentu mojej stoczni:

Kurczę, ładnie wygląda ten fragment... Po wizycie w Gdyni znowu moje myśli zaczęły oscylować wokół biało-niebieskiej Burzy... Szkoda, że Mirage nie pokusił się o wydanie zestawu fototrawionego dla Błyskawicy/Groma. Zwłaszcza, że przedwojenne ich wersje miały efektowne "tunelowe" anteny rozpięte pomiędzy masztem a rufową nadbudówką. Oj, sympatycznie by było...

 

Również będę kibicował dalszym zmaganiom.

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ulepiok, bardzo mi się podoba diorama, woda Ci wyszła bardzo... bałtycka

zastanowiłbym się tylko nad lekkim dopracowaniem okrętów, bo wyglądają jak w połowie urwane (z malowaniem)

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ulepiok, bardzo mi się podoba diorama, woda Ci wyszła bardzo... bałtycka

zastanowiłbym się tylko nad lekkim dopracowaniem okrętów, bo wyglądają jak w połowie urwane (z malowaniem)

...

Powiem szczerze że sam bylem pozytywnie zdziwiony tą wodą. Zamyślam dodać nieco białych grzywaczy na falach - zobaczę jak to wyjdzie. Co do okrętów - to jeszcze dużo roboty (są w różnym stanie zaawansowania). Efekt powinien być wtedy o niebo lepszy. Martwi mnie tylko niekiedy jakość wykonania (wykończenia). Cały czas się czegoś uczę, ale brak wyczucia w klejeniu małych części i praca z zegarkiem na reku nie służą ("co ty tam robisz tyle czasu!!!" )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że sam bylem pozytywnie zdziwiony tą wodą. Zamyślam dodać nieco białych grzywaczy na falach - zobaczę jak to wyjdzie.
Wyszedł bardzo realistyczny Bałtyk, tak trzymać Fale mogą go jeszcze tylko wzbogacić
Co do okrętów - to jeszcze dużo roboty (są w różnym stanie zaawansowania). Efekt powinien być wtedy o niebo lepszy. Martwi mnie tylko niekiedy jakość wykonania (wykończenia).
Aa tam spokojnie i do wszystkiego dojdziesz wprawą
Cały czas się czegoś uczę, ale brak wyczucia w klejeniu małych części i praca z zegarkiem na reku nie służą ("co ty tam robisz tyle czasu!!!" )
ehh... skąd ja to znam. Choć moja ostatnio mnie popędza, bo myśli że stworzę dzieła sztuki, co opcha na aukcjach za ładne sumki (nie powiem na co by je chciała wydać), hehe....

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wzruszyłem się oglądając te relację, ukochany Puck.

Zastanowiłbym się nad grzywaczami, wiele razy byłem w porcie w Pucku, przy różnej pogodzie i nie odnotowałem grzywaczy, chyba że za wejściem do portu, gdzie już były wody Zatoki.

Lublin srebrnego trochę - przód kadłuba, osłona silnika, pływaki i dolne powierzchnie płatów i kadłuba. Reszta była jasno szara z delikatnym zielonkawym odcieniem, kolor raczej dobierz doświadczalnie. Jak dopracujesz detale w dioramce, to będzie perełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli płynę do przodu.

Udało mi się wygospodarować trochę czasu i nieco podciągnąć budowę dioramki. Torpedowce dostały kolorki na bulaje i jeden z nich otrzymał wreszcie nieco wyposażenia. Mój przyszły Kaszub (lub Mazur, jeszcze nie wiem który będzie który) tytułem próby dostał relingi. Kiedy wreszcie jako tako wyszły, poczułem lekkie wzruszenie - a jednak się udało!

Z braku laku kleiłem Kropelką co chyba nie jest najlepszym wyborem? Lublin dostał kolory które jako tako mi już pasują. Pozostało mi kilka szalup z Burzy więc pewnie je wykorzystam ( jaki kolorek szary czy czerwony?). Biorąc pod uwagę wasze sugestie zastanawiam się nad tymi "grzywaczami". Dawać, nie dawać? Oczywiście malowanko relingów i ciągłe poprawki w toku. Chwilowo młody rozsypał mi aparat, więc nieco gorsza jakość z telefonu

fa8500a2eca89338med.jpg

fb343a57dcc054e6med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie dawał grzywaczy. Bardzo fajnie wygląda w tej chwili spokojna woda. Trochę brakuje fotek zbliżeniowych. Może niewielkie grzywacze za pływakami samolotu, może niewielkie rozbryzgi fali uderzającej w pomost? Trudno powiedzieć. Jednak pozostawiłbym, tak jak jest teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też się podoba takie spokojnie może, i jak Gulus napisał - może trochę fal rozbijających się o kadłub czy pomost, ale na prawdę niewielkie. Takie może jest bardzo swojskie

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku laku kleiłem Kropelką co chyba nie jest najlepszym wyborem

 

Ależ kropelka (i inne kleje typu cyjanoakryl) są dobrym wyborem do przyklejania relingów. Miałeś z tym problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednej z fotek widac ze masz w "wodzie" wyciete otwory by w nich osadzic statki.Otwory troche odstaja od obrysu kadluba ,czy bedziesz to w jakis sposob maskowal czy tak zostawisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.