Skocz do zawartości

RWD 14b Czapla plastyk sk.1/72


Arek17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Teraz na warsztacie wyląduje Czapla. Nie wiem jak wyjdzie, ponieważ wypraski są straszne.

 

Z resztą tu są zdjecia

DSC01255.jpg

DSC01256.jpg

DSC01257.jpg

DSC01258.jpg

DSC01259.jpg

DSC01260.jpg

 

Także wszelkie rady krytyki mile widziane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci radzę, żeby przed sklejaniem wziąć i poszukać wielu zdjęć tego samolotu. Dokładnie analizować instrukcję i zdjęcia. Pytać się o wszystko jeśli czegoś nie wiesz, jak farba jaką pomalować model itp. Rozcieńczyć farbę przed pędzelkowaniem i wiele innych rad, które Ci już mówiłem, ale się do nich nie stosujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem na forum i prace na razie stop.Musze zebrac pare cześci bo inaczej sie nie pokaże z tym modelem bo wstyd. Moze w między czasie zrobie mustanga.

 

pozd:Arek17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym Ci na Mastersraftach się uczyć.. troszkę lepsze modele.

 

Tu się muszę z Kolega nie zgodzić. Cała rzesza modelarzy sie na tych modelach wykształciła.

 

Pamiętam jak dziś zajęcia z zpt w 77 lub 78. Sklejano albo Czaplę albo Jaka- 1, i każdemu cos tam wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała rzesza modelarzy sie na tych modelach wykształciła.

 

Pamiętam jak dziś zajęcia z zpt w 77 lub 78. Sklejano albo Czaplę albo Jaka- 1, i każdemu cos tam wyszło

Normalnie jakbym swoja babcie słyszał. ona też czasem mówi ze dawniej nie było tych wszystkich dzisiejszych udogodnień a ludzie jakoś żyli i sobie radzili Może jeszcze powiesz ze na początek powinien model skleić przy pomocy lakieru do paznokci bo przecież dawniej tak się robiło. Sam tak zaczynałem a czapla była pierwszym modelem jaki złożyłem. Ale wtedy nie było wyboru. Dzisiaj bez problemu można dostać modele w cenie do 20 zł które sa całkiem przyzwoicie spasowane i bez nadlewek. Do nauki bym polecił coś z italeri, revella czy Hobby Boss. Poco się stresować przy zestawach marnej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że jeśli chłopak naprawdę chce kleić modele, to ucieszy go każdy ulepek. Może nawet dobrze, że zaczyna od modelu słabszej jakości - więcej się nauczy (szlifowanie, szpachlowanie). To prawda, są niedrogie modele lepszej jakości. Gdyby brać pod uwagę tylko względy finansowe to warto by było zainwestować raczej w coś z półek Revella czy Italeri.

 

Arek17 - tak naprawdę nie jest ważne od jakiego modelu zaczynasz. Ważne jest żebyś dał z siebie wszystko, a przy każdym kolejnym modelu jeszcze więcej. Słuchaj rad bardziej doświadczonych kolegów i nie rezygnuj. Części masz chyba wszystkie, więc zaczynaj budowę. Wstawiaj ostre zdjęcia i jak najwięcej pytaj...

 

Powodzenia w budowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek17 - tak naprawdę nie jest ważne od jakiego modelu zaczynasz. Ważne jest żebyś dał z siebie wszystko, a przy każdym kolejnym modelu jeszcze więcej. Słuchaj rad bardziej doświadczonych kolegów i nie rezygnuj. Części masz chyba wszystkie, więc zaczynaj budowę. Wstawiaj ostre zdjęcia i jak najwięcej pytaj...

Arku, nie zrażaj się do relacji na forum -> nie po to jesteśmy, żeby Cię dołować. Pamiętaj - każdy kiedyś zaczynał

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała rzesza modelarzy sie na tych modelach wykształciła.

 

Pamiętam jak dziś zajęcia z zpt w 77 lub 78. Sklejano albo Czaplę albo Jaka- 1, i każdemu cos tam wyszło

Normalnie jakbym swoja babcie słyszał. ona też czasem mówi ze dawniej nie było tych wszystkich dzisiejszych udogodnień a ludzie jakoś żyli i sobie radzili Może jeszcze powiesz ze na początek powinien model skleić przy pomocy lakieru do paznokci bo przecież dawniej tak się robiło. Sam tak zaczynałem a czapla była pierwszym modelem jaki złożyłem. Ale wtedy nie było wyboru. Dzisiaj bez problemu można dostać modele w cenie do 20 zł które sa całkiem przyzwoicie spasowane i bez nadlewek. Do nauki bym polecił coś z italeri, revella czy Hobby Boss. Poco się stresować przy zestawach marnej jakości.

 

Lakieru do paznokci nie uzywałem ale plakatowymi już malowałem trzymało sie przez kilka dni a potem odchodziło całymi płatami Najwazniejsze jest to że chłop chce sklejać i chwała mu za to. Efekty przyjdą same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzekuje wszystkim za tak miłe słowa . Kupiłem ten model ze względu na niską cene ( całe 9zł).Chciałem zobaczyć co to jest. Jeżeli chodzi o modele to kupuje przeważnie italerii, czasem revella. U nas w mieście nie ma dużego wyboru w modelach jedynie internet lub wyjazd do warszawy.Także postaram sie go ładnie zrobić.

 

Pozd:Arek17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnetrze srebrne albo szare, deska czarna.

Powodzenia przy budowie, Czapla to też był mój pierwszy model ;) Z tego co pamiętam, ach starośc nie radość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zaczynamy narazie zacząłem kokpit

DSC01270.jpg

DSC01273.jpg

DSC01274.jpg

DSC01278.jpg

DSC01280.jpg

 

Teraz chodzi mi o radio.Czy moge go dać z tyłu??

Chciałbym zrobić wersje radiową czy coś w tym stylu.

Po prostu chciałbym zaciągnąć rady expertów

 

Pozd:Arek17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Nie jestem ekspertem, ale ja wkleiłbym je tam, gdzie pokazuje instrukcja. A jeśli tej części nie było w zestawie i po prostu chcesz dodać coś "od siebie" to radziłbym pogooglać i upewnić się, czy Czaple były wyposażane w radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie znalazłem z zdjęc, ale chce już skończyć ten model bo poprostu jest koszmarny.

 

 

Ps. Mam prośbę.Jakby mógłby mi ktoś podesłać zdjęcia środka mi-2 lpr chodzi mi o tylną część.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.