Skocz do zawartości

[HUMVEE] - dyskusja ogólna o HMMWV/Humvee/Hummer


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chinook z Trumpetera

Jedynie jakieś 350zł.;p

 

dodatkowo gdyby kogoś interesowało to jeszcze podsyłam paczkę ze zdjęciami humvee w wersji z generatorem dymu: KLIK

 

A ponieważ na poprzedniej stronie marudziłem o polskiego sheltera, to na fali ostatnich trendów, rezerwuję te wersję. Mam teraz 4 hummery rozgrzebane, ale pewnie za jakiś miesiąc zajmę się polskim shelterem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie jakieś 350zł.;p

Ech, cenami mnie nie strasz... co prawda Chinooka nie mam zamiaru kupować, ale moich 6 planowanych wersji Humvee ma takie budżety, że strach się bać... I jeszcze nic nie kupione

 

A ponieważ na poprzedniej stronie marudziłem o polskiego sheltera, to na fali ostatnich trendów, rezerwuję te wersję.

Dwóch gości robiących Humvee z kontenerem to trend? Niech Ci będzie. Plus za wybór wersji, tylko co na to kolega Zderzak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwóch gości robiących Humvee z kontenerem to trend?

A ile pojazdów ma powstać? BaldPuma chyba trochę więcej tych kontenerowców zrobi niż 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus za wybór wersji, tylko co na to kolega Zderzak?

Co ja na to

 

 

 

 

 

Chętnie zobaczę jakiegoś kolejnego Polaka, tym bardziej, że sam myślałem o tym modelu. Ale na razie wydałem kasę na M1025 i dodatki, więc z nim się pomęczę. Niewykluczone, że w przyszłości takiego zrobię. A nawet fajnie, bo Maciek rozpracuje mniej więcej konstrukcję, może popełni błędy, a ja potem tylko zajrzę do warsztatu i ich nie zrobię No i ciekawe byłoby też małe porównanie. Ja pędzlami, Maciek aerografem Przy najmniej mielibyśmy 2 identyczne Humvee

Także ruszaj jak najszybciej, ale pamiętaj, że masz go zrobić lepiej od wszystkich pozostałych Hummerów Wiesz może już mniej więcej z jakich zestawów bd składał I.E.D, koła żywiczne, blaszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...pamiętaj, że masz go zrobić lepiej od wszystkich pozostałych Hummerów. Wiesz może już mniej więcej z jakich zestawów bd składał Question

Musi być lepiej bo polski. Z tego też względu pewnie za szybko nie ruszę. trzeba odłożyć kasę. O ile baza czyli I.E.D. jest w zasięgu, to na blaszkę, żywiczne wnętrze Legenda i koła MIG'a muszę kasę odłożyć. W między czasie chciałbym też zaopatrzyć się w żywicę do odlewów, żeby koła i wnętrze skopiować do następnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też mam problem z dostępnością i cenami. Masz jakieś dobre źródło odlewów, bo jedno od części do Humvee na razie wyschło A koła MIGa widziałem po 70zł, stąd przydałoby się odlać te, co już mam. O wnętrzu legenda też myślę pod kątem M1026, tyle, że 66 + przesyłka za tak naprawdę 4 fotele ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W takim razie, pomijając ilość detali, będzie lepszą bazą niż Academy. Pewnie dadzą kadłub jak wszędzie więc nie będzie klocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waaw...Jeżeli to naprawdę będzie polski M 1092 A2, to pójdę na kolanach do Częstochowy. Z pewnościa go kupię, chociażbym musiał padac na kolana przed sprzedawczynią w moim sklepie, to muszę go mieć. Ciekawe, kiedy sie ukarze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, kiedy sie ukarze...

Nie liczyłbym na jakieś szybkie ukazanie się tego modelu. Optymistycznie - najwcześniej 2. połowa roku. Zauważcie, że nie ma jeszcze nawet box-artu.

A jak już się ukaże, to zobaczymy czy rzeczywiście było na co czekać. Ale skoro jak byk stoi "M1097A2", zdjęcie jest jakie jest, to ramka z nowymi częściami musi być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzisiaj rano znalazłem w poczcie informacje od pana K.......go, jednego z ważniejszych ludzi w Polsce w sprawach modelarstwa redukcyjnego, zresztą osoby odnoszącej sukcesy w Europie i ogólnie w świecie. Kiedyś, dosyć dawno temu,odważyłem się do niego napisać w pewnej sprawie i stąd ta znajomość. Napisał, że uważa naszą część dotyczącą Humvee's za jedna z najlepszych na całym forum, przede wszystkim ze względu na "życie i ruch", na to, że zawsze coś sie tutaj dzieje, na mnogość fachowych informacji i wzajemną pomoc. Postanowiłem sie tą informacją z wami podzielić, ponieważ jest to miłe...

(Nic nie napisał o poziomie modeli, kurcze - ale i tak fajnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ...

Myślałem, że to żarty, jak Kuba napisał na GG

ucieszysz sie

to wiedziałem, że może być to coś polskiego.

Oby tylko dali nowe fotele itd. to idę z Tysiuńkiem do Częstochowy

 

Hurrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrraaaaaaaaaaaaaaaaaa

 

Jak ochłonę, to przestanę wariować, chociaż jak pomyśle, że kalki, tablice, oby dali priorytet, ale bym mógł pisać tak w nieskończoność

 

 

Dzięki Kuba za fotkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przód to Italeri bije Academy na głowę.

Tak a'propos to sądzę, że Italeri w ogóle bije Academy. Jak się nad tym zastanowiłem to sytuacja przedstawia się tak:

 

Italeri:

+ Lepszy podział technologiczny podwozia

+ lepiej wykonana wanna

+ lepiej wykonana maska

+ minimalnie lepiej odwzorowane siedzenia

+ w mojej ocenie lepsza składalność

 

- koła

- brak wyposażenia

- mało wersji

- dziury między kabiną a przedziałem silnika.

 

Academy:

+ uniwersalność wyprasek i ilość dostępnych wersji

+ koła

+ minimum wyposażenia i czasem figurki

+ koła choć z grubsza przypominają oryginalne

 

- kiepski podział technologiczny podwozia

- plaski grill na masce

- gorsza składałność

- "klocek" we wnętrzu

 

Poza tymi różnicami, obie firmy prezentują poziom zdetalowania lub nie kadłuba na podobnym poziomie: nity, światła i odblaski, anteny, brak przetłoczeń na wewnętrznej stronie kadłuba, ślady po wypychaczach "wszędzie" itp.

 

Jeśli o mnie chodzi, gdyby tylko Italeri wypuszczało więcej wersji hummerów, to skłonny byłbym kupować Italeri a nie Academy. Braki w wyposażeniu nadrabiać przez zestaw akcesoriów Tamiyi, a przy okazji przydałby się (to już tyczy się modeli wszystkich trzech producentów) łatwo dostępny "zestaw radiowy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądając się bardziej szczegółom można znaleźć jeszcze kilka plusów więcej dla Italeri w stosunku do Academy. Ogólnie...

gdyby tylko Italeri wypuszczało więcej wersji hummerów, to skłonny byłbym kupować Italeri a nie Academy

całkowicie się z Tobą zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.