Skocz do zawartości

[HUMVEE] - dyskusja ogólna o HMMWV/Humvee/Hummer


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To była operacja orle cośtam mająca miejsce w Iraku gdzie Polacy oczyszczali z Amerykanami dzielnice. Z sesji (tu jest niecała) na militaryphotos.net zamieszanie zrobiło z tego co pamiętam zdjęcie Polaka z RPG-76, wszyscy myśleli że to Amerykanie używaja M-72. Jak znajde to reszte dam. (Humvee jest chyba amerykański)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polak92, Peter - dzięki za sprostowanie i wyjaśnienie. Polak92 - dzięki też za linkę, znam, ale nie pamiętam wszystkiego, co jest na 178 stronach wątku Powoli będę sobie przeglądał i może znajdę całą sesję. Chyba, że Peter wcześniej poratuje. Tymczasem na dysku znalazłem jeszcze taką jedną fotkę:

Irak177.jpg

 

Humvee faktycznie wygląda bardziej na amerykański, nie widać naszych oznaczeń i modyfikacje to raczej Amerykanie robili. Co nie zmienia faktu, że wersja ciekawa (choć paskudna )

 

Inne ciekawe zdjęcia też się tam trafiają, np. taki nasz M1097 Cargo/Troop Carrier:

m3087yg.jpg

Niby nic niezwykłego, ale mało jest fotek tej wersji bez budy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dorzucę jedno zdjęcie "H I" oraz jakiejś ciężarówki używane przez wojsko USA.

http://picturepush.com/public/2727284

 

http://picturepush.com/public/2725342

http://picturepush.com/public/2727264

 

Zdjęcia pochodzą z http://www.katolik.us.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sheltera nie liczę, choć cicha nadzieja sie tli, skoro wystartowali kiedyś z Avengerem.

Raczej nie liczę też na nowe fotele czy nowe koła, może przednia rama szyb z nowymi lustrami (??), też wątpliwe.

Jak dadzą ramkę z ławkami, to równie dobrze można je samemu zrobić i ciekawe czy pod jakimkolwiek względem będzie konkurencyjny do Academy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dadzą ramkę z ławkami, to równie dobrze można je samemu zrobić i ciekawe czy pod jakimkolwiek względem będzie konkurencyjny do Academy?

Mnie zastanawia to "A2" w nazwie. Bo to już do czegoś zobowiązuje - chociażby nowe lusterka powinien mieć. Italeri powinno też się wstydzić wycieraczek no i tych paskudnych kół. Ale jeżeli dodaliby tylko ramkę z ławkami do swojego M998 (tak zrobił kiedyś Revell w przepaku właśnie Italeri), to zastanawia mnie także, jaki sens miałoby wydawanie modelu nie różniącego się prawie niczym od lepszego było nie było modelu Academy. A jeżeli miało by to być coś w rodzaju "wznowienia" modelu Revella, to po co zmieniać nazwę pojazdu (chłyt merketindody ?). I po co w ogóle?

Na sheltera nie liczę, choć cicha nadzieja sie tli, skoro wystartowali kiedyś z Avengerem.

Ja jednak liczę na Shelter Carriera (mimo "Cargo Carrier" w zapowiedzi - wiadomo jak to z zapowiedziami bywa). Kontener to w końcu w miarę proste pudło i łatwo taką ramkę wymyślić. W ostateczności liczę na wersję z ławkami, ale z ramką z nowymi i poprawionymi elementami (z Avengerem było podobnie, na ramce z wieżą znalazło się kilka poprawionych elementów - przedni zderzak z trzema dziurami i centralne śruby kół).

 

No chyba, że to w ogóle za wcześnie na jakieś gdybanie. Póki co nie znalazłem śladu tej zapowiedzi w innym źródle. Ale jak znam Italeri, to raczej zawsze zapowiadane modele prędzej czy później (raczej prędzej) się ukazywały. Tym bardziej, że ten ma już numer katalogowy. Czekam z utęsknieniem, bo w nikłej ofercie plastikowych Humvee i taka zapowiedź to prawie jak zwiastowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodząc na forum zobaczyłem, że ostatni post w projekcie napisał Kuba. Wcześniej jednak zajrzałem tam i ówdzie i znalazłem właśnie te zapowiedzi Byłem pewien, że po wejściu tutaj, będziecie pisać o tym modelu

Jak dla mnie to ciekawie to wygląda Może coś bardziej pod polskiego podejdzie Poczekamy zobaczymy.

Jednak co do zapowiedzi Włochów nie byłbym takim optymistą jak Kuba. Przykładowo w cywilach jeden modele zapowiadali od 2-3 lat, a nie ma ich do dziś. Jeden wydali natomiast z 2 letnim opóźnieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak co do zapowiedzi Włochów nie byłbym takim optymistą jak Kuba. Przykładowo w cywilach jeden modele zapowiadali od 2-3 lat, a nie ma ich do dziś. Jeden wydali natomiast z 2 letnim opóźnieniem

Śledzę nowości w pancerce 1:35 i nie pamiętam jakiejś większej obsuwy. No ale pamięć już nie ta. Albo po prostu tak sobie wmawiam, bo chciało by się jednak zobaczyć ten model niedługo.

Kontener to w końcu w miarę proste pudło

A gdyby tak z antenami, klimatyzacją i wnętrzem... taki wypasiony....

To już chyba musisz liczyć na samego siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy szczerze, nikt z nas nie spodziewał się pewnie Humvee od Italeri, a z pewnością M1097(niby A2).

Wiecie. Italeri Italeri, ale ostatnio zaczęli dawać nawet blaszki

Może gumowe opony nowego typu, jakieś blaszeczki, wnętrze bez klocka i nowe fotele? Jeśli model będzie nowy, to prawdopodobne, tym bardziej, że pewnie będą wzorować się na Iraku lub Afganistanie.

 

Choć z drugiej strony, znając ich możliwości, nie zdziwi mnie przepak starych części i np. Academy, tyle, że może z nowymi kołami. Nowe formy według mnie to ok. 45% szans Sory, ale jestem realistą Obym się mylił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Italeri nie ma klocka we wnętrzu.

Wiem Ale nie wiemy czy to nowe formy, czy może Italeri przepakuje nam Academy, zmieni nazwę i może coś doda Oby nie Mam nadzieję, że wreszcie się doczekamy czegoś nowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.