Skocz do zawartości

[HUMVEE] - dyskusja ogólna o HMMWV/Humvee/Hummer


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

A przy okazji, w końcu mamy nie tylko więcej tematów niż Wrzesień 39', ale i więcej postów.

Fajnie, że projekt się rozwija, tylko przecież nie o to chodziło, żeby mieć więcej niż inni Szkoda, że jak na razie nie udało nam się przyciągnąć zbyt wielu modelarzy spoza naszego kółka różańcowego Ale dobrze, że czasem ktoś nas odwiedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Szkoda, że jak na razie nie udało nam się przyciągnąć zbyt wielu modelarzy spoza naszego kółka różańcowego

temat nie dość, że bardzo zawężony to jeszcze niszowy. W projektach Barwy Forum czy Wrzesień 39' łapią się praktycznie konstrukcje z każdego działu. U nas nie dość że tylko pojazdy to jeszcze specyficzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że jak na razie nie udało nam się przyciągnąć zbyt wielu modelarzy spoza naszego kółka różańcowego

temat nie dość, że bardzo zawężony to jeszcze niszowy. W projektach Barwy Forum czy Wrzesień 39' łapią się praktycznie konstrukcje z każdego działu. U nas nie dość że tylko pojazdy to jeszcze specyficzne.

Co racja, to racja. Działajmy więc dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończenie projektu HUMVEE zaproponowano na dzień 31.07.10,fajnie by było gdyby trwał nadal Mało NAS,ale nasze KÓŁKO RÓŻAŃCOWE jest bardzoo aktywne,(fajnie by było dotrwać do 50 humvee Kubisza )Obiecałem sobie,że będe budował tylko humvee,męcze trzeciego i sprawia mi to frajdę.Pomysłów jest wiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończenie projektu HUMVEE zaproponowano na dzień 31.07.10,fajnie by było gdyby trwał nadal

 

Odpowiedzi na to udzielił już Kuba w jednym z wątków Wrzesień 39':

Jeśli moje zdanie się liczy - stanowczo nie zgadzam się na burzenie czytelnego podziału forum i tworzenie stałych oddzielnych subforów. Dlatego też np. projekt grupowy Humvee po ustalonej dacie zakończenia zniknie. Jestem przeciwny tworzeniu stałych azylów dla kogokolwiek. Forum jest na tyle czytelne i ma odpowiednie układ i narzędzia, żeby znaleźć interesujące tematy.

Ja również się pod tym podpisuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również się pod tym podpisuję.

No fakt, ale z drugiej strony zawsze łatwiej wpaść tutaj, zapytać się o coś, podyskutować, pogłębić wiedzę, zajrzeć do encyklopedii itd. A tymczasem przyszły do mnie zakupiki Hummerowe

 

Tak też sobie myślałem, że na wzór tematu o zapasach modelarskich, moglibyśmy się pochwalić tym co mamy zgromadzone i co leży na biurku w robocie. U mnie mało, ale np. zobaczyć co tam Kuba trzyma w szafie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończenie projektu HUMVEE zaproponowano na dzień 31.07.10,fajnie by było gdyby trwał nadal

 

Odpowiedzi na to udzielił już Kuba w jednym z wątków Wrzesień 39':

Jeśli moje zdanie się liczy - stanowczo nie zgadzam się na burzenie czytelnego podziału forum i tworzenie stałych oddzielnych subforów. Dlatego też np. projekt grupowy Humvee po ustalonej dacie zakończenia zniknie. Jestem przeciwny tworzeniu stałych azylów dla kogokolwiek. Forum jest na tyle czytelne i ma odpowiednie układ i narzędzia, żeby znaleźć interesujące tematy.

Ja również się pod tym podpisuję.

 

 

to jedyne co mi się nasuwa

 

a to mój nowy podpis

__

 

__

 

I POZOSTANIE DOKĄD TO

Jeśli moje zdanie się liczy - stanowczo nie zgadzam się na burzenie czytelnego podziału forum i tworzenie stałych oddzielnych subforów. Dlatego też np. projekt grupowy Humvee po ustalonej dacie zakończenia zniknie. Jestem przeciwny tworzeniu stałych azylów dla kogokolwiek. Forum jest na tyle czytelne i ma odpowiednie układ i narzędzia, żeby znaleźć interesujące tematy.

NIE BĘDZIE ODSZCZEKANE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja wiem że Hummery to Wasze życie (ależ to brzmi) jednak projekt jako taki musi mieć ramy czasowe. Rok to wystarczająco dużo. Później wątki przeniesione zostaną do warsztatów i galerii, a "prawdy zebrane" - wybrane i uporządkowane z wątku głównego i jemu pobocznych - będzie można umieścić np. w "1:1". Doda się też kontakty do tych, którzy o hummerach wiedza najwięcej, aby każdy mógł budować własne, dobre miniaturki. A my dalej będziemy tworzyć miniaturki kolejnych wersji hummerów. Ślad po projekcie na pewno zostanie, ale sam projekt w końcu musi się zakończyć.

 

P.S.

Coś mi szwankuje wysyłanie postów. Wysłało mi wiadomość niekompletną w międzyczasie pisania. Proszę moderatora o usunięcie wcześniejszego postu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywołaliście mnie do odpowiedzi... No to, jeśli można - napisałem to, co przytoczył Maciek, i nadal mam takie zdanie - w tej chwili. Tym bardziej, że stałych projektowych bywalców jest niewielu - BaldPuma, bodek66, Peter 1410, Qdłaty, Tysiuniek, Zderzak, kubisz. Wymieniam tu tylko tych z nas, którzy mają założone czynne lub ukończone co najmniej 2 warsztaty. Bardzo mnie cieszy, że choć z jednym modelem dołączyło kilku innych Kolegów modelarzy. Ustaliliśmy sobie datę zakończenia, ale też z zastrzeżeniem możliwości pociągnięcia imprezy dalej przy sporym zainteresowaniu. Dlatego też będę w stanie zmienić zdanie w dniu 31.07.2010. Administracja przecież nas nie przepędzi. Proponowałbym wziąć się za modelowanie, a nie zastanawiać się, co zrobimy za ponad pół roku.

Tak też sobie myślałem, że na wzór tematu o zapasach modelarskich, moglibyśmy się pochwalić tym co mamy zgromadzone i co leży na biurku w robocie. U mnie mało, ale np. zobaczyć co tam Kuba trzyma w szafie...

Jak najbardziej możemy pokazywać co w szafie piszczy U mnie cisza - wyciągnąłem ostatni cały model i klepię z niego M1114 najemników. Mam jeszcze 2 nie-do-końca-kompletne Humvee do umycia w krecie i remontu - powstaną z nich ukraiński opancerzony i tajwański z Tien-Chien. Ale moje zapasy trochę się poprawią niedługo przy pomocy kolegi Zderzaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z zastrzeżeniem możliwości pociągnięcia imprezy dalej przy sporym zainteresowaniu

o tym też warto pamiętać i popieram, zwłaszcza, że sam ten zapis wymyśliłem. Jednak skłaniałbym się do rozumienia "dużego zainteresowania" przez udział i ciągłość pojawiania się modeli spoza "kółka różańcowego" Tak na prawdę, kubisz, BaldPuma, Tysiuniek i ja możemy ten projekt ciągnąć w nieskończoność. Weźmy choćby plany BaldPumy na najbliższe 8 lat.

 

No dobra, ale tym się będziemy martwić za pół roku z górką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie panowie. Klejmy dalej, a tym tematem zajmijmy się pod planowany koniec projektu. Jak się okaże, że będą chętni, wystarczająco dużo, to projekt będzie trzeba przedłużyć Tym bardziej mam nadzieję, że Ci którzy zaplanowali start, wpisali się, wreszcie wezmą się do pracy i będą kończyć swoje dzieła

Jakby nie patrzeć, to dzięki wam wszedłem w blachy i żywice. Tylko Humvee staram się zrobić jak najdokładniej z rzeczywistością Myślę, że nikt nas nie wygoni z tego działu, ale zawsze możemy sobie założyć drugie forum tylko o Humvee. Na MODELWORK-u zostawimy warsztaty i galerie, a tam byśmy sobie dyskutowali. Ale myślę, ze nie będzie takiej potrzeby. Czas pokaże, więc bierzcie się do roboty i nie wymyślajmy niepotrzebnych problemów(bynajmniej niepotrzebnych na razie). Cieszmy się modelami Humvee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że osobiście bardzo bym żałował, gdyby ten projekt się zakończył latem...Tutaj, w jednym miejscu, zgromadziły sie osoby, które interesują sie tym samym tematem modelarskim. Istnieje możliwość dowiedzenia się czegoś nowego, wymienienia się informacjami, zdobycia najświeższych wiadomości, zobaczenia fajnych modeli. Poza tym to forum najnormalniej w świecie zyje! Coś się tutaj dzieje, praktycznie nie ma dnia, aby ktoś coś nie napisał.Osobiście mu dużo zawdzięczam, zrobiłem 8 Humvee's, i wcale mi sie nie znudziło...I co najwazniejsze, mam zamiar robic kolejne...

Owszem, zapisało sie nawet trochę osób, niektórzy pewnie zrezygnowali, ale jednak trochę zostało, i wydaje mi się, że wcale nie zamierzają przestac sklejać Humvee's. Jeżeli projekt przestanie istnieć, wszystko sie pogubi w całości...Zobaczcie, ile jest postów!

Sorry, kończę zanudzać, idę szukać jakiegoś Persena na uspokojenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat koniec w wakacje Nie no, na wakacje to ja planuje M1026 Ale osobiście sądzę, że administracja forum pewnie nie ma nic przeciwko nam. Dopóki coś się będzie działo, a sami nie zadecydujemy skończyć projektu, nikt nam go nie zamknie. Tym optymistycznym akcentem, kończę ten temat

 

A dla relaksu, przeglądając znalezione zdjęcia z Iraku i Afganistanu, doszedłem do wniosku, że w kolekcji Kuby zdecydowanie brakuje Humvee z przyczepką(obojętnie jaką) i jakiegoś sfajczonego, rozwalonego przez minę

 

Dla oderwania się od tematu dodam jeszcze to:

14000b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla relaksu, przeglądając znalezione zdjęcia z Iraku i Afganistanu, doszedłem do wniosku, że w kolekcji Kuby zdecydowanie brakuje Humvee z przyczepką(obojętnie jaką) i jakiegoś sfajczonego, rozwalonego przez minę

Rozwalonego nie będzie na pewno

 

O przyczepce wspomniałem w jednym z warsztatów Maćka proponując mu przyczepę do M998:

...

Gdyby nie skromne rozmiary moich półek na modele to bym podpiął przyczepę i pod swojego, pod innego działo M102, pod kolejnego M167 Vulcan...

Co do M102 i M167 - kręci mnie Pustynna Burza, więc pewnie podglądałbym te 2 zdjęcia:

18.jpg

19.jpg

ale niestety raczej nic z tego nie wyjdzie, powód:

skromne rozmiary moich półek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz mocno chciał to zmieścisz U mnie jest tak samo. Nie mam już miejsca praktycznie na nic, a mam tak mało modeli. Ale na razie się tym nie martwię. Jak co dokupimy jakiś mebelek. Najpierw kleję, a potem zastanawiam się gdzie to ustawić

Osobiście z planów miałem jeden, ale upadł. Gdybym nie kleił modeli "Polaków", skleiłbym coś z Generation Kill. Ostatnio na jednym z kanałów cyfrowych puszczają to i powiem, że zaciekawiły mnie te Hummerki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie kleił modeli "Polaków", skleiłbym coś z Generation Kill. Ostatnio na jednym z kanałów cyfrowych puszczają to i powiem, że zaciekawiły mnie te Hummerki

Zawsze możesz zrobić "skok w bok" (i kto to mówi... pisze ). Wybór tam jest spory, praktycznie każdy Humvee inny. No i kontekst historyczny ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie (chociaż pewnie Kuba tylko wie, albo jako 1 odpisze ). W opisie jak zrobić Polskiego Hummera chyba tego nie było. Do czego służy ten czerwony guzik/drążek/uchwyt przed osłoną skrzyni biegów i półką na radio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.