Skocz do zawartości

[HUMVEE] - dyskusja ogólna o HMMWV/Humvee/Hummer


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

NADSZEDŁ TEN DZIEŃ:cool:

Może coś do gaszenia pożaru, odłączania instalacji, wyłączenia silnika? Bo na pewno coś awaryjnego. Jeśli będę miał możliwość, to być może kiedyś uda mi się zapytać kierowcę po co to tam jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chyba jednak źle myślimy. Przyjrzałem się zdjęciom i najpierw trzeba tam wsadzić kluczyk i potem chyba przekręcić. Gdyby wjechali na minę, nie zdążyliby się katapultować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz w życiu zdarzyło mi się, że muszę coś wyjaśnić Kubie . Lecę zapisać sobie w notatniku... Dobra, wracając do tematu, dowiedziałem się do czego służy ten czerwony element. Wiedząc co to jest, przeszukałem także Internet, aby dowiedzieć się czegoś więcej.

 

Cała sprawa rozchodzi się o ten drobiazg.

wnetrze_35.jpg

 

Otóż z zaufanego źródła dowiedziałem się iż jest to nic innego, jak zwykły wyłącznik/przełącznik masy/mocy/prądu. Jak zwał tak zwał, ważne że wiadomo o co chodzi. Wychodzi także na to, że władzę w Humvee posiada nie kierowca, a dowódca. To on ma bowiem ten wyłącznik pod ręką, chociaż musi mieć kluczyk. Przekręci i d... . Hummer nie ruszy.

 

Wyłącznik mocy jest to wyłącznik stosowany tam, gdzie moce wyłączane osiągają duże wielkości, w celu ochrony innych urządzeń elektrycznych przed skutkami przeciążenia lub zwarć oraz w celu sterowania rozpływu mocy w sieci elektrycznej.

 

Wygląda to na ładniej pomalowaną wersję czegoś takiego:

823989661.jpg

Allegro.pl

 

Po co to wszystko i dlaczego Kuba nie znalazł tego na innych fotkach

[quote name="Portal www.altair.com.pl"]W tym czasie instytut w Sulejówku dokonać ma zasadniczych prób pojazdu pod kątem jego zgodności z polskimi kryteriami technicznymi wyrobu i określenia zakresu zmian koniecznych ze względu na obowiązujące w Polsce i Europie przepisy o ruchu drogowym, jak również dokonania oceny możliwości polonizacji pojazdu i jego systemu eksploatacji. W grę w szczególności wchodzi konieczność określenia dostępności na naszym rynku zamienników dla płynów eksploatacyjnych, stosowanych w HMMWV. Konieczne będzie zapewne zastąpienie stosowanego przez amerykańskiego producenta oświetlenia urządzeniami dopuszczonymi do użycia na naszych drogach. Najprawdopodobniej zajdzie także potrzeba wprowadzenia m.in. wyłącznika mocy oraz wyposażenia pojazdów w bardziej niezawodne zabezpieczenia dostępu i ochrony przed kradzieżą.

 

Warto więc przeszukać Humvee używane na terenie innych krajów UE, bo muszą mieć coś o tej samej funkcji, lecz innym wyglądzie.

 

Wnioskuję także, że skoro jest to element uniwersalny, to tylne kierunkowskazy także powstały na wymogi UE wg. ruchu drogowego, więc też mogą występować na innych pojazdach.

 

Się rozpisałem Mam nadzieję, że się przyda.

 

 

***

 

Przy okazji poruszę kwestię mojego M1025A2. Tu sprawa znowu wygląda ciekawie. Otóż okazało się, że mimo rury we wnętrzu i najprawdopodobniej osłony anteny(Humvee pod zamarzniętą plandeką i śniegiem), którą wydaje mi się, że posiada, obrotnica nie ma kwadracika........ Ma zwykły trójkąt to KM... What's going on

 

Pozdrawiam Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak nam umknęło pół roku od rozpoczęcia projektu. No i po tym pół roku i dwóch dniach mamy 18 czynnych lub zdeklarowanych uczestników, 25 galerii z gotowymi modelami i 47 trwających lub zakończonych warsztatów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ją w planach, ale niestety mam tylko 2 zdjęcia i nic więcej. Raczej to własny polski kontener. Swego czasu myślałem nawet napisać do zakładów o jakieś zdjęcia, plany, ale nie zrobiłem tego. A co, planujesz jego wykonanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jest to spolonizowany GSS-1497 lub S-710 (ta zgaga torebką i biodrami zasłoniła krawędź a tam najlepiej widać między nimi różnice) ale wymiary można wziąść z tamtąd a reszte wg fotek spokojnie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tylko 2 zdjęcia i nic więcej

Ja mam tylko to wyżej. Poproszę drugie.

 

planujesz jego wykonanie

Przewiduję taką możliwość.

 

spolonizowany GSS-1497 lub S-710ale wymiary można wziąść z tamtąd a reszte wg fotek spokojnie zrobi.

Nie mam planów żadnych, więc z nie mam z czego wymiarów zdjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ma planów. Wpisz w wujka Google frazy podane przez BaldPumę, a potem daj grafika. Rysuneczki git majonez

 

Przewiduję taką możliwość.

No to nie przewiduj, tylko rób Wreszcie jakiś Polaczek by się pojawił

 

Poproszę drugie.

Zdjęcie pochodzi od BaldPumy, mam nadzieję, że się nie pogniewa

17.jpg

 

Przy okazji. Napisałem do WZŁ, może odpiszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serce żywiej zabiło, kiedy przeczytałem post pt. "New Tamiya Humvee" napisany na Armoramie przez kolesia sklejającego Humviki w skali 1:35. A potem doczytałem, że to w 1:48... Po lekturze wpisów w tamtym temacie widzę, że nie tylko ja miałem nadzieję...

 

Nawiasem mówiąc to już trzeci Humvee Tamiyi w 1:48. Co prawda to lekka konfekcja ich pierwszego modelu w tej skali (tamten z M2, ten z Mk19), ale to i tak już o jeden więcej niż w 1:35 (tego z Bushmasterem nie liczę, to trochę inna liga). Znając politykę Tamiyi i M1046 TOW doczeka się przeskalowania, a sklejający modele w 1:35 nadal będą żyli nadzieją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy. Planuję napisać spis modeli HMMWV w skali 1/72 (taki w stylu kubisza). Już dostałem od niego błogosławieństwo, jednak nie jestem pewien czy znam wszystkie zestawy w tej skali (miałem w łapach i sklejałem Military Wheels, Revella i Dragona, Armo nie widziałem na oczy). Tak więc prosiłbym was o pomoc w skompletowaniu takiej listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już Ci pisałem, chętnie pomogę w miarę możliwości. Jednak liczyłbym bardziej na pomoc BaldPumy, chłopak siedzi w małej skali i obeznany jest jak mało kto. A poza tym to bardzo miły gościu, więc na pewno pomoże.

 

Pamiętaj o tylko 10-godzinnej możliwości edytowania posta, więc spis rób sobie w pliku txt, wklejając jakieś większe kawałki na forum. Z moderatorów kolega Reggy jest zawsze miły i uczynny, więc do niego trzeba będzie uderzać z aktualizacją postów. To tyle tak na początek. Pwodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J Jednak liczyłbym bardziej na pomoc BaldPumy, chłopak (:haha:) siedzi w małej skali i obeznany jest jak mało kto. A poza tym to bardzo miły gościu (dam poczytać żonie - w końcu ktoś mnie docenia) , więc na pewno pomoże.

 

prześlij tekst na PW - uzupełnie (jak coś się rzuci) i odeśle [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do modeli Humvee Tamiyi - proszę jakie ładne pudełko:

TM32563.jpg

Jakiś czas temu Tamka przeskalowała Citroena 11CV z 1:48 na 1:35, teraz zapowiadają ten sam kierunek dla Austina Tilly. Może kiedyś doczekamy się nowego, porządnego M998 Cargo/Troop Carriera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zrobić całkiem otwarty (czyli bez drzwi i bez dachu - ramy mogą być) modelik mix kadłuba Revella z maską i klapą tylną Dragona, koła CMK (IDF) lub Dragon lub ostatecznie oryginał zabłocony (uwaga: 02 bez barracudy)

 

Prosze o Waszego faworyta

 

01th_04.jpg 02th_10000000_100_011L.jpg 03th_2221635865_f08271e80c_o.jpg

 

04th_2940477989_e7bcd58a93_o.jpg 05th_70.jpg 06th_100012168a.jpg

 

07th_I062865242300097544289EkGzBx.jpg 08th_Irak678.jpg 09th_desfilearmada050.jpg

 

10th_marokaski44.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kiedyś zauważyłeś Kuba, Tamiya nie pisze już Humvee, tylko jakieś U.S... srata tata. Na M1025 też zachwalali i podniecali się logo Good-Year, na M1046 już o tym zapomnieli. Nie wiem jak się mają teraz te nowe 1:48. Bo gdyby nie miały napisu na kołach to trudno, ale w takim razie nie powinny mieć też napisu AM General

 

BaldPuma Moi faworyci to 03 i 07, z przewagą na tego drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BaldPuma mój faworyt po głębszym namyśle - Orev (czyli 05). Jak dla mnie najbardziej interesująca wersja z tych zdjęć. Poza tym planujesz go już od dłuższego czasu. No i chętnie będę podpatrywał Twoje rozwiązania podczas budowy swojego.

 

 

Tak jak kiedyś zauważyłeś Kuba, Tamiya nie pisze już Humvee, tylko jakieś U.S... srata tata. Na M1025 też zachwalali i podniecali się logo Good-Year, na M1046 już o tym zapomnieli. Nie wiem jak się mają teraz te nowe 1:48. Bo gdyby nie miały napisu na kołach to trudno, ale w takim razie nie powinny mieć też napisu AM General

Szczerze mówiąc nie zastanawiałem się nad tym. Aż z ciekawości poszukam kiedyś jakiegoś inboxa albo warsztatu z którymś Humvee Tamiyi w 1:48. Faktycznie elementy nie powinny mieć napisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie zestaw z Nighthawkiem, ale raczej te same wypraski:

tam_89773_parts08.jpg

tam_89773_parts07.jpg

tam_89773_parts09.jpg

tam_89773_parts10.jpg

tam_89773_decals.jpg

www.cybermodeler.com

 

I zdjęcie Tamiyi, wiec bez napisów na oponach.

top.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.