Skocz do zawartości

[HUMVEE] - dyskusja ogólna o HMMWV/Humvee/Hummer


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A to stanowisko było uzyte na humvee w walce ? Na Buffalo była partia próbna, nawet mam gdzieś zdjęcia z Iraku z takimi. Humvee nigdy nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to stanowisko było uzyte na humvee w walce ? Na Buffalo była partia próbna, nawet mam gdzieś zdjęcia z Iraku z takimi. Humvee nigdy nie widziałem.

CROWS 1 na pewno tak. CROWS 2... wszystkie zdjęcia jakie mam, to Humvee z wystaw lub prezentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla osób, które nie tylko sklejają Humvee's, ale również interesują się taką tematyką, lub przynajmniej podobną, polecam film The Hurt Locker. Wczoraj otrzymał Oscara. Mnie ten film praktycznie "przewrócił".Jest w wypożyczalniach. Na długo zapadnie w pamięć - no i oczywiście są piękne Humvee's.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś dla mnie Jutro mam zamiar odwiedzić jakiegoś MM albo Saturna i kupić to DVD (to niestety moje drugie hobby. Niestety, bo równie drogie jak modelarstwo ). Wahałem się z tym zakupem, ale kosztuje 39 zł, więc na szczęście bez szaleństwa. No i...

Wczoraj otrzymał Oscara.

A dokładniej - 6 Oskarów Choć na okładce jest reklamowany 3 Złotymi Globami, no ale DVD ukazało się już w lutym.

 

hurt-locker-p.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako kinomaniak i fan humvee stworzyłem listę filmów ,w których występują pojazdy HUMMER:

1) Epidemia (Outbreak 1995) reżyseria Wolfgang Petersen (duża ilość wszelkiego rodzaju humvee)

2) Tajna broń (AKA Operation - Broken Arrow) (1996) reżyseria John Woo (pokaz możliwości hummera,po obejrzeniu tego filmu narodziła się moja fascynacja humvee)

3) Twierdza / Rock, The (1996) reżyseria Michael Bay (efektowna ucieczka cywilną H1 ulicami San Francisco)

4) Złoto pustyni / Three Kings (1999) reżyseria David O. Russell (efektowna demolka pojazdu na minie)

5) Helikopter w ogniu Black Hawk Down (2001) reżyseria Ridley Scott scenariusz Ken Nolan , Steven Zaillian, zdjęcia Sławomir Idziak (klasyka gatunku)

6) Amerykańscy chłopcy (2005) reżyseria Sidney J. Furie

7) Jarhead: Żołnierz piechoty morskiej (2005) reżyseria Sam Mendes

8) Generation Kill: Czas wojny SERIAL reżyseria Simon Cellan Jones (serial natchnienie modelarskie)

9) The Hurt Locker. W pułapce wojny Hurt Locker, The (2008) reżyseria Kathryn Bigelow (oscarowy film,polecam)

 

A jakie są wasze ulubione filmy (może są jakieś filmy,które przeoczyłem) Pozdrawiam Piotrek

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to najdokładniejszą masz na IMCDb.

 

Tak przy okazji - jest też inny serial o wojnie w Iraku - "Over There" (polski tytuł: "Odległy front") - ale podobno sporo gorszy od "Generation Kill". Tam też oczywiście śmigają Humvee.

W Polsce serial niedostępny (legalnie )

dvd_over_there_s1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam film The Hurt Locker (...) są piękne Humvee's

No i film zakupiony Wersja okładki nowsza, bo reklamują go 9 nominacjami do Oskara. Zobaczę, czy rzeczywiście wart tych nagród. I zobaczę, jakież to piękne Humvee tam są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garść nowości od Legend Productions. Figurki:

- Legend Productions - LF0119 - US Vehicle Driver

- Legend Productions - LF0120 - US Vehicle Gunner

th_LegendProductions-LF0119-USVehicleD.jpg th_LegendProductions-LF0120-USVehicleG.jpg

 

I na deser działko M134 Minigun, czasem montowane na Humvee:

th_LegendProductions-LF12A4-M134Minigu.jpg

 

Widać, że Legend męczy tematykę nam bliską, może za jakiś czas doczekamy się kolejnej ciekawej i wściekle drogiej konwersji... Co by to mogło być - swojego faworyta mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku na Armoramie, traktującym o wspomnianych przeze mnie wyżej nowościach Legenda, pojawiło się takie oto zdjęcie:

DSC03900.jpg

 

Czyli zdjęcie elementów do konwersji na M1114 UAH z pancerzem objective Frag 5. Wrzucone przez Roberta Skippera, który jak już zdążyłem zauważyć, wie co pisze Co prawda dyskusja jest nieco enigmatyczna, bez konkretów, i tak naprawdę nie do końca wiadomo, czy to właśnie Legend Productions ma wypuścić tę konwersję. W każdym razie jest to mocno prawdopodobne po konwersjach do M1151 i M1114 tej firmy. No i byłoby możliwe zbudowanie np. czegoś takiego:

polski190.jpg

Mnie się gęba cieszy, kolega Zderzak też się pewnie ucieszy

 

W tej dyskusji Robert Skipper sugeruje też możliwość pojawienia się konwersji na Dumvee. Nie byłoby źle, choć przecież jest już na rynku Pro Art Models. Wolałbym np. M1113 ECV based GMV-S albo M1151 MARSOC GMV-M.

 

A podobno to nie wszystkie niespodzianki dla fanów Humvee w tym roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irak jest teraz popularny i na czasie A do "leśnych" też coś ciekawego można znaleźć. Są 2 kontenery Real Model, open cab z Calibre 35, M1114 też można zrobić np. w wersji podstawowej z KFOR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu Mnie się bardzo podobają, no i jest to jedyny "okres" użytkowania Humvee, z którego nie mam żadnego modelu - najnowsze to Gun Trucki z 2003 r. i trochę późniejszy M1114 najemników z Afganistanu. Dlatego te wszystkie zapowiedzi mnie bardzo cieszą. Inna sprawa, że ceny potrafią zabić, tym bardziej, że są do Tamiyi (czyli sam model-baza to już minimum 100 zł).

 

Na szczęście masz w czym wybierać, bo i te Humvee z lat '80-'90 to kupa ciekawych wersji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do wątku filmów,w których występują humvee dopracowałem moją listę

1) Toy Soliders (1991)

2) Wiecznie młody Forever Young (1992) reżyseria Steve Miner

3) Ludzie Honoru Few Good Men, A (1992) reżyseria Rob Reiner

4) Epidemia (Outbreak 1995) reżyseria Wolfgang Petersen

5) Tajna broń (AKA Operation - Broken Arrow) (1996) reżyseria John Woo

6) Twierdza / Rock, The (1996) reżyseria Michael Bay

7) Sierżant Bilko Sgt. Bilko (1996) reżyseria Jonathan Lynn

8) Szklanką po łapkach (Spy Hard) 1996 reżyseria: Rick Friedberg

9) Czas zabijania Time to Kill, A (1996) reżyseria Joel Schumacher

10) G.I. Jane (1997) reżyseria Ridley Scott

11) Peacemaker, The (1997) reżyseria Mimi Leder

12) Wulkan (1997) reżyseria Mick Jackson

13) Jutro nie umiera nigdy / Tomorrow Never Dies (1997) reżyseria Roger Spottiswoode

14) Gwiezdne Wrota serial TV 1997-2007

15) Stan oblężenia Siege, The (AKA Blowback) (1998) reżyseria Edward Zwick

16) Godzilla (1998) reżysseria Roland Emmerich

17) Żona astronauty Astronaut's Wife, The (1999) reżyseria Rand Ravich

18) Złoto pustyni / Three Kings (1999) reżyseria David O. Russell

19) Helikopter w ogniu Black Hawk Down (2001) reżyseria Ridley Scott

20) Buffalo Soldiers ( Buffalo Soldiers - Army Go Home!) (2001) reżyseria Gregor Jordan

21) Władcy Ognia Reign of Fire (2002) reżyseria Rob Bowman

22) Jackass The Movie (2002)

23) Obcy kontra Predator (Alien vs. Predator) (2004) reżyseria Paul W.S. Anderson

24) Doktor House serial TV 2004-2010

25) Wojna światów (War of the Worlds) (2005) reżyseria Steven Spielberg

26) Amerykańscy chłopcy (2005) reżyseria Sidney J. Furie

27) Pan Życia i Śmierci Lord of War (2005) reżyseria Andrew Niccol

28) Pan i Pani Smith (Mr. & Mrs. Smith) (2005) reżyseria Doug Liman

29) Jarhead: Żołnierz piechoty morskiej (2005) reżyseria Sam Mendes

30) Odległy front Over There (2005) Serial TV reżyseria Chris Gerolmo

31) X-MEN 2006

32) Straszny film 4 (Scary Movie 4) (2006) reżyseria David Zucker

33) Auta (Cars) 2006 ,Simpsonowie 1989-2010 serial TV

34) Spider-Man 2007

35) Transformers (2007) reżyseria Michael Bay

36) Strzelec Shooter (2007) reżyseria Antoine Fuqua

37) Kroniki Sary Connor serial TV 2008-2009

38) Generation Kill: Czas wojny SERIAL reżyseria Simon Cellan Jones

39) Królestwo (The Kingdom) (2007) reżyseria: Peter Berg

40) Bitwa o Irak (Battle for Haditha) (2007) reżyseria Nick Broomfield

41) Iron Man (2008) reżyseria Jon Favreau

42) Incredible Hulk (2008) reżyseria: Louis Leterrier

43) The Hurt Locker. W pułapce wojny Hurt Locker, The (2008) reżyseria Kathryn Bigelow

44) Transformers: Zemsta upadłych (Transformers: Revenge of the Fallen) (2009) reżyseria Michael Bay

45) Flash Forward: Przebłysk Jutra (2009) Serial TV

 

Kuba jak zawsze miał rację umknęło mi kilka tytułów(bazowałem na liście ze strony imcdb.org)

Ukończyłem już deserta,czekam na dobre słońce by zrobić fotki (bardzo długo go męczyłem )

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tę listę Dorzuć jeszcze serial "FlashForward". Chociaż w zdecydowanej większości tych produkcji Humvee tylko migają w tle. Takie perełki - źródła inspiracji - jak "Generation Kill" rzadko się zdarzają.

 

Ukończyłem już deserta,czekam na dobre słońce by zrobić fotki (bardzo długo go męczyłem)

Czekam na galerię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.