Skocz do zawartości

[HUMVEE] - dyskusja ogólna o HMMWV/Humvee/Hummer


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Co do tych filmowych Humvee z Hurt Lockera, to po screenach w necie mam wrażenie, że w filmie musieli coś pomieszać, ale jutro obejrzę dokładniej i się zobaczy. Przeszukując sieć pod kątem różnych polskich Humvee znalazłem takie ciekawe zdjęcie. Wydaje mi się, że to zwykły M1026 z drzwiami X lub płaskimi, tyle że z napisem UN i przemalowany na biało. Najprawdopodobniej celem był Liban, ale nie mam pojęcia czy coś takiego w ogóle tam wysłano.

rosomakandskorpionandhmwwvforunimil.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nic ciekawego na innych zdjęciach tego Humvee nie zobaczymy. Ot, białe czyściutkie pudło z literkami UN w wiadomych miejscach. Ale ogólnie biały Humvee bardzo fajnie wygląda na półce pośród piaskowo-oliwkowo-brązowo-zielonych modeli. Najciekawszy, którego zdjęcia mam, to ten słoweński M1114 z misji UNIFIL w Libanie:

th_M1114_Sowenia_08-1.jpg th_M1114_Sowenia_10.jpg th_M1114_Sowenia_12.jpg th_M1114_Sowenia_13.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wojsko Polskie ma na wyposażeniu humvee w wersji sanitarnej (chodzi mi o wersję na cztery nosze)

b47c712b9ffa5d1fm.jpg

Można by zbudować fajny model (dużo ostatnio myślę o polskim humvee) Bardzo liczyłem na model Italeri (duże rozczarowanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek BaldPumy to bardzo dobre źródło wiedzy. Jeśli chodzi o "główne" państwa używające Humvee (czyli bez egzotycznych krajów np. Ameryki Środkowej czy Afryki), to można być pewnym kompletności tego spisu.

A czy szkoda, że nasza armia nie ma tej wersji na wyposażeniu? Ambulans można zrobić w kilku ciekawszych niż polskie wersjach malowania, a z kolei polskie Humvee to też jest kilka innych, ciekawych wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek BaldPumy to bardzo dobre źródło wiedzy. .....

 

Kubisz oczywiście zapomniał dodać ze Polske to On wrzucił

 

ps.

.... a co do ciekawszych malowań w sumie jest 3-kolorowe standard, 3-kolory kolumbijskie i afgański, 1 kolor USA, 1- Izrael, no i mutacje 3 kolory + piaskowy (pancerze) z iraku - więc cudów nie ma

- moi faworyci to afgańczyk i kolumbijczyk - no i ten co zrobiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego polskiego UN, to jak się dowiedziałem jest to element pokazowy. Podobnie jak rosomak nigdy nie został on wysłany do Libanu.

Co do sanitarki, to bodajże Polacy chcieli zakupić, jednak nie było wystarczającej ilości chętnych, aby uruchomić linię produkcyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na zdjęciach wygląda na czyste drzwi ASK, natomiast w filmie były to chyba jakieś płyty z otworami, bo od wewnątrz były chyba iksy. Natomiast M1025 raczej to nie jet, bo ma bodajże dłuższy grill, taką siateczkę z boku i chyba inny dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa z tymi Humvee z "Hurt Locker"... Niestety na obejrzenie filmu nie znalazłem jeszcze czasu, ale poszperałem trochę za fotosami. Znalazłem coś takiego:

th_1367161.jpg th_816.jpg th_HURT_LOCKER_1.jpg th_THLtrail-M2HB-2.jpg th_THLtrail-M2HB.jpg

No i wygląda mi to na jakąś dziwną hybrydę. Z tyłu nad kołem wyraźnie widać kratki klimatyzatora, charakterystyczne dla nowych wersji (np. M1151). Tymczasem płaska chłodnica i zaokrąglony tył bagażnika jest charakterystyczny dla wcześniejszych wersji (np. M1025). Tak wygląda M1151:

th_01-10.jpg th_02-11.jpg th_03-11.jpg

Widać powiększoną chłodnicę i kanciasty tył bagażnika.

 

Nie wiem, w którym roku dzieje się akcja filmu, ale twórcy chyba chcieli posiadane/wypożyczone nowe Humvee ucharakteryzować na starsze, stąd ta hybryda i pancerz ASK na drzwiach. Pada w filmie jakaś data

 

Na szczęście nie jestem szalonym purystą i te zmiany konstrukcyjne na pewno nie będą mi przeszkadzały w seansie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data chyba żadna nie pada ale na moje oko to 2006/2007.

Dzięki za odpowiedź. Może w weekend znajdę czas i w końcu obejrzę. Tak przy okazji - jakiś czas temu wrzuciłem tutaj zdjęcie okładki DVD "Hurt Locker" z liczbą zdobytych Złotych Globów, kilka dni po Oscarach kupiłem DVD reklamowane liczbą nominacji do tych nagród, dzisiaj widziałem w sklepie nową okładkę z podaną już liczbą zdobytych Oscarów Nie ma jak dobry marketing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.