Skocz do zawartości

[HUMVEE] - dyskusja ogólna o HMMWV/Humvee/Hummer


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jednostka Wojskowa Question

AAaaaaa.... no to już wiem.;)

 

widziałem dużo budynków Surprised

Ten nie bardzo pasuje, może jakaś ruina, stara wioska, jakieś mury, fundamenty?

Tak jak napisał BaldPuma

humvee nie tylko po poligonach jeżdżą

no i to co ja sugerowałem, że ćwiczenia nie tylko na poligonach się odbywają. No ale fakt, może ten budynek jest nie do końca trafiony. Może coś zasugerujecie z TEGO zbioru?

 

BaldPuma, dla Ciebie też coś się znajdzie gdybyś chcial jakąś podstawkę skrobnąć do któregoś karalucha:

LINK

LINK

LINK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał coś z tego, chociaż sam model ustawiłbym na bruku, betonowych płytach, dookoła krzaczki, drzewa. Na poligonie spotkałem kiedyś Humvee jadące zwykłą leśną drogą, potem zawracały. BTW wielokrotnie stały koło Netto, Intermarche , a nawet przejeżdżały kilkakrotnie koło mojego domu(po drodze na poligon). Więc masz tutaj duży wybór scenerii.

Opcja 1

Opcja 2 - duża

Opcja 3

 

 

Można jeszcze wiedzieć jakiego Humvee planujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc masz tutaj duży wybór scenerii.

Opcja 1

Opcja 2 - duża

Opcja 3

Na te też zwróciłem uwagę. ;) Tylko ten dom i szopa z wyjściem na ulicę? Coś mi tu nie pasuje. No i sam dom jakoś mi dziwnie wygląda, ale może to dlatego że jestem mieszczuchem.

 

Można jeszcze wiedzieć jakiego Humvee planujesz

Planuję kilka w bliżej nieokreślonej kolejności i czasie. Jednakże podstawkę chciałbym dla polskich: M1044 i M1097. Tu o kolejności zadecyduje co za "gniot" wypuści Italeri, jednak prędzej czy później powstaną oba (przy "opcja 2" zmieszczą się oba.). W planach są również M997 i M998 UN no i korci "Desert Patrol" już nie w UN. Natomiast mam baaardzo niewielkie jak na razie ciążenie do Sheltera i HardTop'a. O tych które są rozpoczęte nie wspominam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli M1044 będzie na bazie Tamki Na tego M1097 Italeri też czekam z nadziejami, ale obecnie już mam prawie wszystko na M1026(właściwie ni to M1044 ni M1026). W każdym razie czekam na coś polskiego. Możesz tak wstępnie powiedzieć co będziesz kupował do M1044, wnętrze, nowe koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model baza to Tamka do 1026/1046, a jeśli Italerka to będzie gniot to do 1097 też. Poza tym do obu blaszki, wnętrze MIGa (komputer też zainstaluję:razz:), koła MIG'a ale jakby ktoś miał tańsze klony to chętnie przyjmę, no i scratch.

W tym momencie mam tylko jedne blaszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła Miga za 71zł to lekko drogo A wnętrze nie przypadkiem Legenda Ja teraz się zastanawiam, bo mam Tamkę M1046, no i nie wiem co z niej wykombinuję. Czy zostawię obrotnicę z kwadratem, czy będziemy budować M1026 Ale mam jeszcze czas Jak co to możemy budować razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qdłaty, Zderzak jakoś mi żaden z tych domków Miniartu nie pasuje do Humvee, a tym bardziej polskiego Do dioram drugowojennych owszem, ale tylko do takich.

W którymś numerze "Armii" był fotoreportaż z ćwiczeń w Wędrzynie, budynki tam to coś takiego, jak na tym zdjęciu. Czyli wysokie, ceglane bloki. Zderzak ma tam blisko, więc pewnie więcej mógłby napisać. Oczywiście wygląd najlepiej oddadzą zdjęcia - mnie się jakoś nie udało znaleźć dobrych w sieci (to z linka jest takie sobie).

No i kończąc - fajnie by było, jakbyście budowali polskiego Humvee w tym samym czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zdjęć Nowego Muru masz w katalogu M1026/M1044, np. to z Sokołem na dachu, albo takie z domkiem. Bodajże w tym domku siedzą żołnierze na służbie. Wszystkie budynki ceglane, pustaki, betonowe, w środku puste, stan surowy. Stoi też jakiś lekko zniszczony Autosan, wagony kolejowe, tory, wiadukt, a także wieża(kontrolna, obserwacyjna?). Jak coś, to mogę powiedzieć coś więcej.

Jak widać nie wiele się zmieniło:

Wojsko-poligon%20Wendrzyn.preview.jpg

zdjecie_2646_29033.jpg

zdjecie_2646_29022.jpg

Pamiętajcie, że to taki jedyny kompleks w Europie Reszta budynków poligonu raczej tych z Miniartu nie przypomina. Ale na domek w wiosce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak - właśnie o takie zdjęcia mi chodziło. Jestem teraz poza domem i nie mam pod ręką zbiorów fotek, ale faktycznie w katalogu z polskimi Humvee jest trochę fotek z polskich poligonów, z infrastrukturą w tle. Oczywiście poligon to tylko jedna z możliwości. Wiejski domek? W sieci jest pełno zdjęć dioram z tymi domkami Miniartu i pojazdami z II wojny. Dlatego diorama z takim domkiem i Humvee będzie mi się nieodmiennie kojarzyła z faktem, że ktoś zdjął jakiegoś Panzera i postawił zamiast niego Humvee - po prostu mi nie pasuje jedno z drugim. Ale to tylko moje zdanie.

Tak przy okazji - jak zaczynałem budować swojego polskiego M1026 to miałem pomysł na małą podstawkę - kawałek placu wyłożonego trylinką, kawałek trawnika, z jednej strony fragment betonowego ogrodzenia (tak jak to czasem JW są ogrodzone) i Humvee podczas "przeglądu" - pootwierane co się da, zdjęte jedno koło, porozkładane narzędzia, bańka z olejem, jakaś beczka z paliwem itd. itp. No ale na pomyśle i pootwieranym Humvee się skończyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BaldPuma, dla Ciebie też coś się znajdzie gdybyś chcial jakąś podstawkę skrobnąć do któregoś karalucha:

Kupię sobie to:

LINK

jak będę robił tego;

th_UKR0701.jpg

Dzięki

 

ps i tak tamten murek mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie ma takiej osłony

Wygląda na to że nie. Ja na pewno. Próbuj może sam zrobić?

 

 

Czyli wysokie, ceglane bloki.

mamy coś takiego:

KLK, KLK, KLK

Tyle że w takim wypadku odpada raczej sielankowy nastrój odpoczynku/przerwy.

 

Chyba najlepiej bedzie postawić na poboczu takim jak tu:

Obwodnica_w_Siedlcach.jpg

Droga krajowa nr 2 przebiegająca przez Sekułę w Siedlcach

Źródło: http://www.zgapa.pl/zgapedia/Siedlce.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro chyba też są cegiełki. Mógłbyś np. zabarwić wikol i bawić się w cement Aczkolwiek ja bym zrobił bardziej jakąś drogę gruntową, szeroką, gdzie stałby Humvee podczas ćwiczeń w terenie.

 

A z innej beczki, przy okzaji zapytam się gdzie najlepiej zaopatrzyć się w polistyren(widziałem na Allegro), no i gdzie można nabyć profile plastikowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale chyba właśnie nie mają kwadratowego 1mm na 1mm. Znalazłem takie w paczce po 10 sztuk, ale po co mam płacić 18zł za komplet, jak wykorzystam i tak 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie w paczce po 10 sztuk, ale po co mam płacić 18zł za komplet, jak wykorzystam i tak 1

Możemy się zrzucić.

 

 

Aczkolwiek ja bym zrobił bardziej jakąś drogę gruntową, szeroką, gdzie stałby Humvee podczas ćwiczeń w terenie.

Ćwiczeń tak, gruntowa nie. Nie lubię błota i brudu. na asfalcie zawsze można powiedzieć, że dopiero jedzie na ćwiczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętasz może coś takiego?

m3087yg.jpg

 

Co do profili do napisałem do 2 sklepów, zobaczymy co odpiszą. Jak co to potrzeba też kołowego 1mm, ale ten już jest w Martoli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętasz może coś takiego?

Pamiętam, ale ja jeśli ta wersję będę robił to z budą, a jeśli chodzi o drogę, to wolę taką z poboczem i rowem.;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi tu bardziej o drogę niz o samego Humvee.

A swoją drogą to modele byłyby tańsze, gdybyśmy mieli źródło do klonowania. Wtedy by się skopiowało koła Miga i fotele Legenda, a reszta już tańsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Maciek, że poważnie myślisz o jakiejś podstawce/winietce/dioramie Jeśli można - moje zdanie: jeśli chodzi o Humvee, to mnie się podobają małe, stonowane w kolorach, nie przytłaczające głównego "bohatera", podstawki (właśnie podstawki, nie dioramy). Coś takiego, jak te poniżej (z tematyki ostatnio mnie interesującej, czyli Dumvee):

th_dumveemodel82.jpg th_dumveemodel93.jpg

Coś takiego jak na zdjęciu poniżej - już niekoniecznie. Pomijając świetne wykonanie - jak dla mnie za bardzo przeładowane:

th_model264.jpg

Gdybym miał robić podstawkę pod polskiego Humvee, to albo coś takiego jak wspominałem wcześniej (kawałek betonowego placu), albo właśnie pobocze jakiejś asfaltowej drogi (z małym urozmaiceniem w postaci tablicy czy znaku drogowego, słupka hektometrowego itp.). Broń Boże nic z budynkiem, no w ostateczności z bardzo niewielkim kawałkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się właśnie ta ostatnia najbardziej podoba. Na wcześniejszych za dużo błota. Generalnie ja się pewnie będę i tak skłaniał do pobocza przy drodze asfaltowej, ale całość większa niż te dwie pierwsze. Chciałbym, aby się tam coś działo. Jakieś figurki, zapory, drut kolczasty... nie wiem jeszcze.

 

BaldPuma, coś dla Ciebie: Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko podstawka która jest tylko dodatkiem to minimalistyczna, nie może nieść sobą żadnej konkretnej historii, nie może odwracać uwagi, nie moze mieć charakterystycznych elementów. Grunt żebys trzymał się podstawowych zasad i będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.