Skocz do zawartości

[HUMVEE] - dyskusja ogólna o HMMWV/Humvee/Hummer


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Szczerze mówiąc te wszystkie "najnowsze" wersje z Iraku mi się w ogóle nie podobają. Przestało to wyglądać jak "Młot".

Jeszcze wracając do tematu - Maciek, nie powiesz mi, że Ci się nie podobają takie cudeńka:

50.jpg

39.jpg

21-1.jpg

16-2.jpg

05-5.jpg

02-10.jpg

dumvee182.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie podobają mi się. Wieże jak u słoni bitewnych, pancerz jakby sejf jechał, okna drzwi grube jak... sam już nie wiem co.

Powiem tak: z Irackich podobają mi się te z Pustynnej Burzy i ewentualnie Dumvee jeśli nie mają wieży jak słoń bitewny i pierwsze Gun Trucki. Poza tym te wszystkie modyfikacje są do kitu. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Peter

 

 

1. Tak dużą kolekcje to .....mogę pomarzyć (mam tempo 1/2 mies.)

2. On bardzo ładnie wykańcza - podstawki, czystość wykonania, jakość malowania)

 

3. ale...... ma tylko 1 większą konwersje - (BRDM-owaty)

 

.......i będę się od jutra lepiej starał

/dziś sobie poczytam "Dzieci krwawych" - fantazy osadzone w piekle - tak najogólniej/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dużą kolekcje to .....mogę pomarzyć (mam tempo 1/2 mies.)

Gdybyś robił, tak jak Pavlik, przeważnie te prostsze wersje "spudła", też byś miał taką kolekcję. Ale chwała Ci za to, że nie idziesz na łatwiznę

ma tylko 1 większą konwersje - (BRDM-owaty)

Z takich troszkę większych przeróbek to ma też M966 Mini-Ambulance czy M998 z 1st Recon Battalion. Ale gdzie im tam do Twoich skraczy

On bardzo ładnie wykańcza - podstawki, czystość wykonania, jakość malowania)

Tutaj trzeba rację przyznać. Jak po raz pierwszy znalazłem galerię jednego z jego Humvee to się przez dłuższą chwilę zastanawiałem, jaka to skala.

dziś sobie poczytam "Dzieci krwawych" - fantazy osadzone w piekle - tak najogólniej

No i już masz odpowiedź, skąd się bierze tak słaba średnia modeli na mies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

t;]dziś sobie poczytam "Dzieci krwawych" - fantazy osadzone w piekle - tak najogólniej

No i już masz odpowiedź, skąd się bierze tak słaba średnia modeli na mies. :bleh:

 

Nie prowokuj /tego są 3 tomy/ mam na razie 1.

A jako że po "ciemku" nie robie modeli - pare brzydkich doświadczeń z przeszłości to po 20-tej ide moją SweetPumą zerżnąć pare tyłków w Guild Wars. I jak tu mieć szybsze tempo ?.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do wątku filmów,w których występują humvee dopracowałem moją listę

1) Toy Soliders (1991)

2) Wiecznie młody Forever Young (1992) reżyseria Steve Miner

3) Ludzie Honoru Few Good Men, A (1992) reżyseria Rob Reiner

4) Epidemia (Outbreak 1995) reżyseria Wolfgang Petersen

5) Tajna broń (AKA Operation - Broken Arrow) (1996) reżyseria John Woo

6) Twierdza / Rock, The (1996) reżyseria Michael Bay

7) Sierżant Bilko Sgt. Bilko (1996) reżyseria Jonathan Lynn

8) Szklanką po łapkach (Spy Hard) 1996 reżyseria: Rick Friedberg

9) Czas zabijania Time to Kill, A (1996) reżyseria Joel Schumacher

10) G.I. Jane (1997) reżyseria Ridley Scott

11) Peacemaker, The (1997) reżyseria Mimi Leder

12) Wulkan (1997) reżyseria Mick Jackson

13) Jutro nie umiera nigdy / Tomorrow Never Dies (1997) reżyseria Roger Spottiswoode

14) Gwiezdne Wrota serial TV 1997-2007

15) Stan oblężenia Siege, The (AKA Blowback) (1998) reżyseria Edward Zwick

16) Godzilla (1998) reżysseria Roland Emmerich

17) Żona astronauty Astronaut's Wife, The (1999) reżyseria Rand Ravich

18) Złoto pustyni / Three Kings (1999) reżyseria David O. Russell

19) Helikopter w ogniu Black Hawk Down (2001) reżyseria Ridley Scott

20) Buffalo Soldiers ( Buffalo Soldiers - Army Go Home!) (2001) reżyseria Gregor Jordan

21) Władcy Ognia Reign of Fire (2002) reżyseria Rob Bowman

22) Jackass The Movie (2002)

23) Obcy kontra Predator (Alien vs. Predator) (2004) reżyseria Paul W.S. Anderson

24) Doktor House serial TV 2004-2010

25) Wojna światów (War of the Worlds) (2005) reżyseria Steven Spielberg

26) Amerykańscy chłopcy (2005) reżyseria Sidney J. Furie

27) Pan Życia i Śmierci Lord of War (2005) reżyseria Andrew Niccol

28) Pan i Pani Smith (Mr. & Mrs. Smith) (2005) reżyseria Doug Liman

29) Jarhead: Żołnierz piechoty morskiej (2005) reżyseria Sam Mendes

30) Odległy front Over There (2005) Serial TV reżyseria Chris Gerolmo

31) X-MEN 2006

32) Straszny film 4 (Scary Movie 4) (2006) reżyseria David Zucker

33) Auta (Cars) 2006 ,Simpsonowie 1989-2010 serial TV

34) Spider-Man 2007

35) Transformers (2007) reżyseria Michael Bay

36) Strzelec Shooter (2007) reżyseria Antoine Fuqua

37) Kroniki Sary Connor serial TV 2008-2009

38) Generation Kill: Czas wojny SERIAL reżyseria Simon Cellan Jones

39) Królestwo (The Kingdom) (2007) reżyseria: Peter Berg

40) Bitwa o Irak (Battle for Haditha) (2007) reżyseria Nick Broomfield

41) Iron Man (2008) reżyseria Jon Favreau

42) Incredible Hulk (2008) reżyseria: Louis Leterrier

43) The Hurt Locker. W pułapce wojny Hurt Locker, The (2008) reżyseria Kathryn Bigelow

44) Transformers: Zemsta upadłych (Transformers: Revenge of the Fallen) (2009) reżyseria Michael Bay

45) Flash Forward: Przebłysk Jutra (2009) Serial TV

 

Kuba jak zawsze miał rację umknęło mi kilka tytułów(bazowałem na liście ze strony imcdb.org)

Ukończyłem już deserta,czekam na dobre słońce by zrobić fotki (bardzo długo go męczyłem )

Twierdza Beaufort reż. Joseph Cedar z 2007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że czytając o nowościach Humvee mam mieszane uczucia. Z jednej strony fajnie, że mógłbym skleić fajnego Polaka, ale jak pomyślę o cenach, od razu robi mi się smutno, że nie są one na mój budżet. Potem dochodzi dostępność w Polsce, no a na koniec jestem zrozpaczony, że tylko narobię sobie jak najwięcej smaczku i i tak nic nie wyjdzie. No ale zobaczmy, może kiedyś uzbieramy na Legenda. Na razie jednak żyję M1026, na którego wydam pewnie tyle, co na wszystkie Humvee do tej pory razem wzięte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że czytając o nowościach Humvee mam mieszane uczucia. Z jednej strony fajnie, że mógłbym skleić fajnego Polaka, ale jak pomyślę o cenach, od razu robi mi się smutno, że nie są one na mój budżet. Potem dochodzi dostępność w Polsce, no a na koniec jestem zrozpaczony, że tylko narobię sobie jak najwięcej smaczku i i tak nic nie wyjdzie. No ale zobaczmy, może kiedyś uzbieramy na Legenda.

Wiesz, że mam takie same odczucia? Ale jednak dobrze, że jest coś ciekawego do kupienia. Lepiej, niż jakby miało nie być W najgorszym przypadku pomarzyć można.

Na razie jednak żyję M1026, na którego wydam pewnie tyle, co na wszystkie Humvee do tej pory razem wzięte

Już masz całkiem sporo do niego Jakoś poczekam na warsztat te kilka miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś poczekam na warsztat te kilka miesięcy.

Nie przesadzaj Tylko został marzec, kwiecień, maj no i 3/4 czerwca. Z czego przez miesiąc albo dłużej pociągnę HArDa. Głownie brakuje mi foteli oraz pozostaje sprawa całego tylnego zderzaka(... i kto to mówi...)

 

Może jestem niezrównoważony modelarsko ale coraz częściej rozważam rozwalenie M998...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zderzak akurat jest bardzo łatwy do dorobienia

Zderzak raczej tak, ale na razie nie mam nic na szekle, okrągłe pręciki się znajdą, lecz nie wiem co z kwadratowymi

A brońcie... Po co?

Szczerze?

Drzwi zrobiłem słabo.

Wnętrze też zrobiłem słabo.

Obrotnica chyba z kosmosu spadła na Humvee i się skleiła

Na koniec niepasująca osłona przednia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym Ci pomoże rozwalenie tego modelu? Tam chyba nie ma nic, co mógłbyś wykorzystać w polskim M1026. To nie jest zły model, więc uspokój się, nie rób scen Poza tym już jeden rozwaliłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie każdy model wychodzi idealnie, na tym polega ,między innymi, urok modelarstwa. Jeden wyjdzie fajnie, drugi troche gorzej, ale na tym świat sie kończy. Zawsze można do niego wrócić i kiedyś poprawić, albo go zostawić tak jak jest. Mnie też ostatni Humvee nie wyszedł specjalnie, został na forum dokładnie zrecenzowany...no i dobrze.Mam doping, aby kolejny był lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można do niego wrócić i kiedyś poprawić, albo go zostawić tak jak jest.

I uważam, że na tyle się zagłębiłem w temat Humvee, że jestem w stanie wykonać ten model o wiele lepiej. Gdybym miał kasę, z całą pewnością już byłby przerabiany na ASK. Pytacie pewnie dlaczego, po co. Pomijając fakt, iż nie jestem zadowolony z osiągniętego efektu, mam w głowie pomysł dioramki, ustawionej na półce, przedstawiającej scenkę z Iraku, czy skądś tam (HArD- Irak, więc M1025 ASK też przemianowałbym na Irak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo:

th_chilijski11.jpg th_chilijski18.jpg th_chilijski19.jpg th_chilijski20.jpg

th_chilijski21.jpg th_chilijski3.jpg th_chilijski30.jpg th_chilijski32.jpg

th_chilijski35.jpg th_chilijski39.jpg th_chilijski45.jpg th_chilijski6.jpg

th_chilijski63.jpg th_chilijski7.jpg

 

Jak widać - dach metalowy, konstrukcja pałąków jak np. w Dumvee. Na dachu jest Lightweight Weapons Station - czyli dokładnie taka sama obrotnica, jak w polskim Humvee (sama obrotnica, Polacy stosują jeszcze tarcze z przodu i tyłu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądałem budyneczki na dioramy i znalazłem coś Takiego. Zastanawiam się, czy nie byłoby nadużyciem postawić przy tym polskiego Humvee? Kilku żołnierzy, jakieś beczki/skrzynki/kanistry pod daszkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na JW to nie wygląda, tym bardziej na poligon

Ale chyba w obecnych czasach standardem jest, ze ćwiczenia odbywają się nie tylko na poligonach. Może gdzieś w jakiejś wiosce "w terenie" mają ćwiczenia? Tak pytam, bo podstawa całkiem sympatyczna.

Na JW

Que??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednostka Wojskowa

 

Mieszkam 2km od miasteczka wojskowego Nowy Mur w Wędrzynie, więc co nieco wiem jak wygląda poligon, gdyż mam do niego jakiś 1km. Jeszcze ojciec w wojsku, no i widziałem dużo budynków

Ten nie bardzo pasuje, może jakaś ruina, stara wioska, jakieś mury, fundamenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.